bugün

çoğumuzun rastladığı bir durumdur. sanki onlara alıyoruz. beğeniriz, aşık oluruz, sevmeye başlarız, zaman gelir iş ciddiye binecek, anne çıkar, ben bunu kızı istemem der, saçma sapan bahaneler başlar kaşının üstünde göz, gözünün üstünde kaş var misali sudan bahaneler saydırır, sanamı alıyoruz anne ben istiyorum, ben yaşıyacam dersin anlamaz, yakıştırmaz, çıldırtır, delirtir ama annedir dövemen, sövemen, kalırsın sevdiğinle annen arasında, kötü bir durumdur. çözümü zordur diktatör bir anne ise ya sevdiğin, ya annedir. bu seçimi yapmak mutlak suretle acı verir üzer. anneyi seçer sevdiğinden olursun acı çekersin. sevdiğini seçer anneden olursun yine acı çekersin. ama sen çekersin, çünkü iki tarafta benmi omu dediğinde dik başlı olur burnundan kıl aldırmaz. kimi seçersen seçmediğin sana düşmandır zaten. içinden çıkılması zor olan bir durumdur.
dırdırcı , dedikoducu , her şeye burnunu sokan bi karaktere sahiptir.
(bkz: anne olunca anlarsın)
kız için " kıçıkırık " diyen annedir.
kızları tanır.
bir bildiği vardır diye düşündüğüm annedir. çağımızda anlaşılmayan annedir ayrıca.
gelin adayına kanı ısınmayan annedir. annelerin hep bir bildikleri vardır. ve kazanan hep anne olur. çok düşük ihtimalle çocuk haklı olur. bu dünyanın bir kanunu ne yazık ki.
arda turan'ın annesi değildir.
freud'a ''anal dönem'' ini kötü geçiren bu yüzden de şimdiki hayatında paylaşımcılığı hatta hediye etmeyi bir türlü beceremeyen anne tipidir.
kendisinin değil sizin o kızla evleneceğinizin hatırlatılması gereken annedir. evet.
ben bu kızı isterim diyen baba bu anneyle evli değildir.
-ben bu kızı istemem.
+senin istemene gerek yok zaten anne ben istiyorum.
-hüühühü.
bir nevi sınava tabi tutulan adamın annesidir. kızı mı, yoksa annesini mi seçecektir? az sonra!
ön yargılı annedir.