bugün

uludağ sözlük yazarları hakkında bazı mülahazalardır.

alkolik oldum: kendine karşı olumsuz konuşanlara derhal cephe alır ve onu sözlükten sildirmek için uğraşıp durur. kısacası sürekli insanları sindirmeye çalışan bir ego var ortada. onun dışında iyi insandır.

oytunkaran: sözlük tarihinin gelmiş geçmiş en boş beleş tipi unvanını elinde bulunduran, tek bildiği şey entry sıçıp sonuna da evet yazmak olan, fenerli troll.

totonok folmondoko boton gomo: kıvrak zekası ile inceyi hemen görüp espri yapabilen fakat zaman zaman inan ki hiç mi hiç samimi gelmeyen, teknesi olan, antalya'da oturan ve şantiyecilik yapan beşiktaş taraftarı yazar.

charlotte fiona freyja: bazı sözlük yazarları tarafından, sözlüğün gelmiş geçmiş en büyük kaşarı diye bahsedilecek kadar sevilmeyen, malum olaydan önce ise tapılacak kadar sevilen sözlük kızı. adının cansel olduğunu söylemişti muhtemelen yalandır.

tengir budun: prim denilince akla, hemen onun adı gelir. tengir tengir tengir.

absolute zero: sapık ruhlu ve tekrara düşmekten kurtulamayan eh işte yazarı. çoğu zaman okunmadan eksiyi yer.

veronica mars: güya sözlük teyzesi falan olmuştur. o derece kadim olduğunu zanneder bu sözlükte. halbuki adının unutulması oldukça kolay olacaktır.

k o r k u ii: ahlak ahlak diye yırtınan ama içinde bir yerlerde ahlaksızlığı arzulayan vasat esprili, saçlarını ve yüzünü paylaşan sözlük kızı.

t i b b: protein tozu, deizm, kayık ağız, knk xd.

sezenist a feminist: entryleri iplenmeyen feminist olmaya özenmiş ve sürekli kürt olduğunu vurgulayan 'bayan' ahaha yazar.

aglayaivanovna: atatürk düşmanı ve dindar bir sözlük kızı. kalas gibi itici saçlarını paylaşıp durur. budala dışında doğru düzgün bir roman konuşma vasfı yoktur. her ne hikmetse atatürk'ü seven korku ii ile kanka olabilmeyi başarmıştır.

deveci: evlenmek isteyen ve sürekli fotoğraflarını paylaşan kürt bir abimiz. tipsizdir ve atatürk düşmanıdır.

jimmy tudeski: ülkemizdeki yetkili sıfatını hak etmeyen yüz binlerce insandan farksızdır. galatasaray takımını tutar ve sürekli futbol ağırlıklı görseller, capsler paylaşır. milletin tweetlerini buraya taşır. boş beleşlikte oytunkaran'ın tek rakibidir.

kale3112: herkesle arasını iyi tutmaya çalışmanın belki de en iyi örneklerinden vasıfsız bir yazar ama kendisini severim.

mel mel bakan gibson: istikrarlı bir yazar fakat zaman zaman çok eziliyor bilgisini daha iyi bir şekilde sunmalı diye düşünüyorum. onun dışında alelade bir solcu işte.

kilise sarapcisi: yıllardır 'türbanlı' kadınları aşağılamak haricinde bir sike derman olamayan troll.

essy: feminist, tırşık, diyarbakır.

heureux et calme ciel: sağlam ve ahlaklı bir bayan yazar. az ve öz yazar. sanırsam amacı erkekleri kendine aşık etmek.

dempatik: özgün bir üslubu, farklı bir yeteneği var. son dönemlerde götünün kalkması sebebiyle sevmiyorum.

laundry service: sözlüğün etliye sütlüye karışmayan minnoş yazarı.

kalasnikov: komik desen değil ama öylece takılan herhangi bir yazar.

bir tirrek sevdim uzaklarda: allah yardımcısı olsun. ailesine sabır versin.

nadia nadia: hümanizmin sınırını bilmeyen, polyannacılıktan bir türlü sıkılmayan itici kadın.

the judas kiss: sözlüğün en taş hatunu. fake değilse namussal açıdan eleştiriye tutmak gerekir zira bir kız neden fotoğraflarını paylaşsın ki sözlük gibi abazan dolu bir yerde?

mecburi istikamet: hiçbir zeka unsuru barındırmayan yazılar ve görseller paylaşan beşiktaş'lı ve herkesle iyi geçinmeye çalışan yazar.

yeter bu kadar şimdilik açtım ağzımı yumdum gözümü. ve son olarak tabii ki bir istasyon insani: orasını da doldurmanız için size bırakıyorum.
Sevelim sevilelim dunya kimseye kalmaz uslubuna hakimim diyelim. Totonok abinin bir seyinin unuttun usta. Tırı var oğlum tırı. Nasil sevilmez o be.
ne bu şimdi?

entry desen değil, anket desen değil, liste desen eh işte.

ne bu amk?

ayrıca; istasyon insanı kim aq?
1stasyon insani: harbi işsiz

birde satırlarca yazar analizi yapmış yahu *
(bkz: işkur)
1stasyon insani: arto, cengiz semerci, ömür gedik... özetle sözlüğün dedikoducu magazin muhabiri.
oşsoz. bu mu tek söyleyebileceğin? kıvrak zeka dedik buna da kıvrık zeka çıktı.

birtakım karakteristik özelliklerden bahsedilen başlıktır.
Büyük resmi yaladı.
enteresan özelliklerdir. şahsımın nicki geçtiği için söz hakkı doğdu diye düşünüyorum. ben solcu değilim defalarca yazdım chp li de değilim * hükümet karşıtı olmak solcu veya chp li olmak demek değil. karşılarında durabilen bir tek chp var diye onlara oy veriyoruz ailecek..
tek seferde 25 kişiye saldırarak, yerli yersiz * tespitler yaparak ilgi çekmeye çalışan birinden mülahazalar.
Thx ben yokum. Ayrica subjektif baslik silik sebebi degil mi?
Gozlemlerime göre bazı popüler olan ve olmaya çalışan erkek yazarlar ki içlerinde evli olanlarida görüyoruz.

Bunlar pahalı araba, içtikleri alkol ve yemek güya lüks mekan fotoğrafı paylaşıp bunlara bakan kızlarla arası iyi.

Bu tip kızlarda fotoğraf veya cinsel entryler yaziyolar.

Diğer tiplerde var uzun yazmayim şimdi.
millet kibirli demesin diye yazmamıştım ama şimdi tito yazınca ihale bana kalmaz nasıl olsa titoya kalır ; biz neden alt sıralarda kaldık kardeşim..

görsel

kedili caps de koyayım belki vicdan yapıp yukarılara çıkartır.
1 istasyon insanı: acilen kulağından tutup işkur'a götürülmesi gereken tipte biri.
(bkz: durumumuz yoktu okuyamadım)
bugün 25 kişiye birden ayar veren istasyon insanı: genelde zekice entryleri olan korkusuz ve espritüel yazar.
vurmayın lan adam emek vermiş ben okurken eğlendim. *
Bu sözlükte yazar olarak henüz fazlasıyla yeniyim.
Yıllardır, hatırlayamayacağım kadar uzun bir süredir de sıkı bir ekşi okuyucusuyum.
30 yasındayım, öğretmenim.
Bir ara “ulan ben de sözlükte yazayım.” Dedim ve açıkçası hiç takip etmediğim uludağ yazarı oldum.
Nihayetinde şunu gördüm ki uludağ içinde fazlasıyla faşist, iki kelam kitap okumayıp sadece kendi zihniyetinde basın yayını takip eden, memleketin illa siyasi olmasına gerek yok sosyal meselelerinde, kültürel meselelerinde hiçbir yorumu olmayıp açık haliyle stres atmaya gelmiş, gelmişken de belki kız düşürürüm inancına kapılmış leş gibi sadece küfreden be hor gören insanlarlar cirit atıyor. Üstelik bu insanlar, ihtiyaç duyulduğunda bir başlık yazılıp google’da aratıldığında fikir sahibi yönlendirici kimse sıfatıyla klavye başında yalandan entel veya yalandan vatanperver, yalandan müslüman, yalandan bir şeylerci olarak karşımıza çıkabiliyor. Yanlış biliyorsam düzeltilsin burası türkiye’nin en çok okunan ikinci sözlüğü.
Tipik özelliklerini bilmem de ekseri özelliklerini söylemek gerekirse:
Cahil,
Dayatmacı,
Okumayan,
Üretmeyen,
Basit,
Bir masada karşı karşıya oturup bir çay söyleyip akla gelen ilk konuda konuşmak istesen eli ayağına dolaşıp dudakları kuruyacak, sonra da sinirlenip parmak sallayıp “bu böyle aslanım işine gelirse” deyip uzayacak ezik sivilceli, küçük dünyalı insan özelliğidir.
ulan beni niye yazmıyorsun? ben belsiz başsız sözlük yazarı mıyım?

sözlük yazarlarının özelliklerini irdeleyen bir çalışmadır.