bugün

Cehennemdir. (Shakespeare)
görsel
Beklediniz değil mi ?
Merak etme kitap,meraklanma Soner.
Meraklanmayın kitaplarım
Acılarınıza son vereceğim.
02.06.19

Bizde bekledik be usta.
Çiçeklerin yaprakları gibi
solarak,
Kırılarak,
Koparak.
görsel

beklemek de bir uğraş...
hiçbir şey beklememek korkunç!!

c. pavese
en kötüsü de gelmeyeceğini bildiğin mesajı beklemek.
en hassas konulardan biridir ve çok değişken bir kavramdır ya. akla ilk geç kalan bir kişiyi kök salıp meyve vermek misali beklemek gelir. daha sonra ise de hep negatif düşünceleri barındırır. imkansızlık, özlem, üzüntü, acı... bunları düşündürür çoğu insana beklemek. hele gelmeyeceğini bilmek. en kötüsü de odur ya. insan yine de kendini avutur bazen bile bile, olmayacağını bile bile, gelmeyeceğini bile bile bekler...
görsel
Savaşa giderken kendisini ağaca bağlayan bir çocuğun; savaş bitip de döndüğünde kendisini bulma umududur.
yaşamın kıyısına oturup gökyüzünü seyre dalmak,

ah neler diyorum ben,

karanlık köşesine çekilir çekilmez,
reddedilmiş bir eski heves kadar kortucu..

yürürken yollarda umudu yitirmişçesine yarınlara..

ve belki de hela sırası bekler gibi yaşamın ortasına sıçmaya hazırlanmak bu yalan dünyada..

tanım : yorucu bakışların altında dinlenmek..
sen öğleden sonra saat dörtte geleceksen, ben üçten itibaren mutlu olmaya başlarım.

-küçük prens-
saatlerce belki aylarca belki de yıllarca sabretmek demektir beklemek.
üstelik belirsizlik demektir.
görsel
Oyy tırstım
herhangi bir olay, herhangi bir iş veya herhangi bir kişi için siz kendi kendinizin elinizden geldiğini sonuna kadar yaptığına vicdanen inanınca, ne zamana kadar bekleyemeye koyulacağınızın çokta sıkıntı yapmayacağı durum. bu beklemenin kötü olanı beklerken veya beklemeye koyulmadan önce hiçbir şey yapmamak veya yaptığını eksik yaptığını düşünmektir. eğer ilk öncül de bahsettiğim gibi bir durum varsa beklediğinizi bile hissetmiyorsunuz.
istediğiniz bir şey için, elinizden geldiğini yaptığınıza vicdanen ve davranış olarak inandığınız bir şeyin beklemesinin sabırlı bekleyiş olacağı durumdur. ama hiçbir şey yapmadan beklemek veya belirsizliği beklemek, yavaş yavaş yıpratır insanı. hani dün bir başlık vardı insanı yıpratan şeyler adlı. düşündüm de o kadar çok şey yazabilirmişiz ki bununla ilgili. beklemek de bunlardan bir tanesi.
görsel
Gözler önünde işte
Gittikçe arınıyorum kendimden
Her giden güzelleşir
Gidiyorum güzelleşmek için
Unutulsun diye çirkinliklerim
Gelecek birisi güzeldir
Gelince güzel değil
Hele gelmişse çirkin
Yaşam, ölüm gelecek diye güzel
Ey güzeller güzeli beklediğim
Kaç saatim, kaç dakikam ya da saniyem
Artık ne gelmek ne de gitmek
Yaşamın en zor yanı beklemek
Hiçbirimiz beklemedik doğmayı,
Doğduğumuzdan beri beklediğimiz
ÖLMEK

(bkz: aziz nesin)
bir yerlerde kalbimi acıtmayacak bir insan var yani vardır umarım..

diyip kalp kırıklarıyla ölmektir..

kalp kırıklarımdan öleceğim..