bugün

Erkeklerde bunu göremiyoruz bu kadar kasmayın yav.
summercem abi yaranın olduğunu her başlıkta bu kadar belli etme. biri yüzünden gelecekteki herkesi yargılayıp, damgalayamazsin. bütün kadınlar hakkında genelleme hiç yapamazsın. hadi yallah.
her iki cins de bu felsefeyi benimsemeli benim değer yargılarıma göre.
güzel bir felsefedir. gerçek bir aşk evliliğine önem verenler bu felsefeyi savunurlar. evlenmeden birileriyle düşüp kalkanlar da namussuzluklarına kılıf bulmaya çalışırlar.

ayrıca bekaretini karısına saklayan erkekler de mevcuttur ama siz göremiyorsunuz.
Kendisi bilir.
Zina yapmak istemeyen birey felsefesi. Kendisi gibi zina yapmamış bir beyle uyumlu bir çift olabilirler.
kime ne?Saklamamak özgürlük ama saklamak baskıdan mı oluyor yani hiçbir kız kendi özgür iradesiyle bu felsefeye sahip olamaz mı ille de aile ve toplum baskısı mı önayak olmalı
Bomboş sözde "felsefe" ahlakı sadece kadınlar korumak zorunda falan değildir üstelik yazık.
Birçok neden olabilir fakat bu felsefenin doğuş noktasını şuna bağlıyorum ben. Toplumun bekaretini kocasına saklamayıp evlenmeden cinsel ilişki yaşayan bir kadına hafif kadın, şıllık, orospu gözüyle bakmasından dolayı kendini bu kalıplardan uzak tutmak için evlenmeden önce bir vajinal bir ilişki yaşamayan kadının toplum baskısından dolayı değil de kendi seçimi olduğunu kendine inandırmak istemesi.

Tabii kendi düşüncem sadece.
kafirlerin asla anlayamayacağı maneviyatlardan sadece biridir.
belki de felsefe değil mantıktır.
Müslümandır. Zinanın büyük günahlardan olduğunu biliyordur. Bekaretini karısına saklayan erkek felsefesiyle benzerdir. Evet.
Sonra da karım neden kan aldırıyor gibi yatıyor dersiniz. Ya bsg.
Gereksiz ama saygı duyulacak bir felsefedir.
Lütfen ey kadın, öğretileni değil hissettiğini yaşa. Bedeninin sadece ama sadece sana ait olduğunu bil ve onu isteklerin doğrultusunda yönet.
Kimsenin ananelerini; yaptırımlarını umursama.
Birçok bedenden geçip senin; onun ilkin olmasını bekleyen erkeğe orta parmağını göster.
Erkek için değil kendin için seviş.
Tüm bunlara nazaran yine de eşime saklarım dersen;tercihindir, senin hayatındır der susarım kadın
Bence bizim ülkemizde ve türk müslüman kizlarin yapmasi gerekende o zaten. Bravo
Doggy de kanguru gibi öne eğilip libido düşürmek ikinci en önemli felsefeleridir bunların.
en radikal şekilde uygulayanı düşündüğünüz gibi müslümanlar değil katoliklerdir.

tanıdığım hangi katolik varsa bakireydi ve bu konuda da çok netlerdi.

ancak tanıdığımı geçtim bizzat seviştiğim onlarca müslüman oldu, bunların arasında türk de var faslı da.
Yorumlara bak ya; bir kadın evlenmeden ilişkiye girerse özgür, girmezse toplum baskısı altında ezilmiş oluyor, diğer kesime göre de; evlendiği zaman kadın bakire ise namuslu, değilse orospu oluyor. insanlara kalıplardan çıkın demeden önce bıraksanızda, herkes ne yapmak istediğine kendisi karar verse nasıl olur acaba?
Ne güzel işte.bekaretini bile kocasına veremeyen başka neyini verecek.
Siz nasıl bir dünya istiyorsunuz? Kör tuttuğunu,topal yakaladığınımı sikecek?
Kadın kendini kocasına saklar ama erkek kendini kamuya açar. Ondan sonra yeni evli kadınlarda mantardı şuydu buydu bir sürü hastalık çıkar.
Bunun karşılığında erkek ne elde edecek. Yani evrimsel süreçte vajina bölgenin mikrop kaplaması için oluşmuş bir deri parçası yırtılınca erkek ne elde ediyor. Bunun cevabı yok.
evlenecek veya evlenmiş çiftlerin şu bekaret meselesi hakkında bence tek bir kelime bile etmemeleri gerekir... cidden hem kendine hem karşındaki insana saygısızlık..
ister kız ya da oğlan evlenmeden önce cinsel münasebet yaşamış olsunlar veya olmasınlar bu konu hakkında öyledir, şöyledir gibi saçmalamaktan vazgeçsinler derim...

evlendiği gece karım acaba bakire mi diye iş başına geçen, bir vazifeyi yerine getirir gibi o gece eşiyle birleşen her erkek maldır. öküzdür bence. ulan ne iğrenç insanlarsınız siz. vallahi iğreniyorum böyle iğrençliklerden. bence esas namussuzluk birinin cinsel organında namus aramaktır.
namusu orada aradığınız müddetçe bulamayacaksınız ne kendinize ne de karşınızdakinde.
şüphelerle yaşayıp sevgisiz gebereceksiniz...

son olarak, bekaretini kocasına saklamakla övünen kız ağır maldır..
saklayabilir ama bununla övünmek, bir adı yobazın kanatlarını kabartmaktan başka neye yarar ki?
o iblisin çocuğuna kendini padişahın s.kinden düşmüş gibi hissettirmenize ne gerek var ki? deli misiniz?
kendinizi değersizleştiriyorsunuz.
Kocasına kendini hediye olarak sunacak kızdır.Paketi açınca ne olacağı belirsiz ama!

Bunu derken gidin önüne gelenin altına yatın demiyorum. Benim sözüm bunu bir gururmuş gibi dillerinden düşürmeyenlere.

Bu konular kişilerin özel hayatıdır. Kimse kimsenin özel hayatına karışamaz, yorum da yapamaz. Bunu söyleyem kızların da özel hayatını kimse merak etmiyor. O yüzden susun.

Aklınız , diliniz bunu konuşacağına gidin de bir gün başıma bir şey gelirse ben nasıl ayakta dururum diye yetiştirin kendinizi. Emin olun bu konuştuğunuz şey size ne hayırlı koca ne de kötü koca kazandırıyor, zaman kaybından başka birşey değil.