1. 1.
  en baba otomobile bile 'sanayi sitesi üretimi' görünümü katma gibi bir yetiye sahip renk.
  ... cryptic
 2. 2.
  Fransızca'dan geliyor (beige) ve 'koyun yünü'nün rengi manasında.
  2 ... yureksagda
 3. 3.
  duvar rengi olarak son derece dingin duran renk.
  ... patibis
 4. 4.
  bir maden. mermer cinsi. travertenin daha serti. dayanıklı olduğu için, daha çok yer döşemede ve basamaklarda kullanılır. birçok cinsi vardır. renklerine ve damarlarına göre sınıflandırılır.
  ... aynalisazan
 5. 5.
  en garip isimli renktir. belki içinde j sesini barındırmasından dolayıdır benim kulağımı tırmalayıp durması veyahut da sokaktaki araba toplamının büyük bir oranını bu renkte arabaların işgal ediyor olmasıdır sorun. belki de çocukken beni döven çocuklar grubunun elebaşının sürekli giydiği gömleğin rengiyledir kavgam. her ne olursa olsun, bu renk benim hayatımda olmamalı. bej renkli araba alan babamla da uzun zamandır görüşmüyor oluş nedenim de budur. (bkz: hakkımda çok endişelenen aileme duyurulur)
  ... erieri
 6. 6.
  ilk kez bir dişmacunu reklamında duyduğum renk.
  öğretmen çocuklara renkleri öğretirken dişini gösterir ve dişlerim ne renk? diye sorar. çocuklarda hep bir ağızdan beeeeej diye bağırır. Beyaz demelerini bekleyen öğretmen oracıkta dumuratör olur.
  ... bozok baykusu
 7. 7.
  Siyahla birbirlerine çok yakışan renk.
  En sevdiğim renk.
  ... pallas
 8. 8.
  trakya şivesinde beş anlamına gelen harfler bütünü.
  2 ... stajyyyer
 9. 9.
  rengi şudur.

  bej
  1 ... theagent
 10. 10.
  Dilimize fransızca beige kelimesinden geçmiştir. Sarıya çalan kahverengi tonudur. Koyunları tasvir etmek için kullanılan bu kelime günümüzde başka dillere yaygınlaşmış, anlamının biraz dışına çıkarak sadece bir rengi tanımlar olmuştur. Bu renk özellikle sanayi alanında kullanılır.
  ... deveran i dem