bugün

sosyal içerikli bir adet mert içgören 45liğidir.

aç kollarını aç bacaklarını
eriticez senle bütün kilolarını
hadi zıpla benle
1 - 2 - 3 - 4
1 - 2 - 3 - 4
al sana sweat-shirt o koca kıçını ört
salla hadi önümde
sabah öğle akşam günde 3 kere
gencim güzelim daha ne isterim
her isteyene veririm diye düşünme
30 - 35 yaşına gelince aranırsın barlarda her gece
zengin koca arıyorsun biliyorum söyle
bakıyorum gözün hep yükseklerde
senin gibileri 100lerce bu şehirde
o yüzden en iyisi sen beni dinle
boyat saçını değiştir 2 haftada bir
çık dışarı biraz dolaş kendini sevdir
rebaket çok, kendini geliştir
sana güveniyolar, alem senindir
pahalı değilse alma
kro değilse bakma
zengin değilse açma
elmas değilse takma
her şeye kanma, herkese inanma
fırlat çocukları arka arkaya
gucci değilse giyme
merso değilse binme
piyasa değilse gitme
moho** değilse içme
zengin değilse verme
kal hamile
sonra boşa kocanı
paraları ye

madem açsın o zaman açmalısın
madem açtın o zaman saçmalısın
madem saçtın o zaman yatmalısın
madem yattın o zaman malsın

haydi zıpla benle
1 - 2 - 3 - 4
1 - 2 - 3 - 4
çek karnı içeri bırak artık yemeyi
al eline içkiyi dik hemen hepsini
kim tutar seni
sevmek sevilmek görmek görülmek
senin de hakkın
dayan biraz daha
pes etme sakın
o günler de gelicek elbet çok yakın
önce para, ev, araba, zengin koca
aşkı unut şimdilik, çok kafana takma
sakın aşık olma çok kaptırma
bunlar sadece deneme yanılma
düşün geleceğini
dinlesene anneni senin için istediği sadece en iyisi
- kızım bulsana artık birisini!
kızma annesi, basmıyor beyni

pahalı değilse alma
kro değilse bakma
zengin değilse açma
elmas değilse takma
her şeye kanma, herkese inanma
fırlat çocukları arka arkaya
gucci değilse giyme
merso değilse binme
piyasa değilse gitme
moho** değilse içme
zengin değilse verme
kal hamile
sonra boşa kocanı
paraları ye

çok okuma, çok çalışma, çok yorulma
akıllı olma, çok konuşma
çocuklara bak, alışveriş yap, takıları tak
yat, iç, sıç, kalk her dakka

kim bindiricek seni mersoya söyle
kim götürücek seni alışverişe parise
kim alıcak sana evi etilerde
kim alıcak söyle kim, kim?

karşında ali 35 yaşında inşaat mühendisi
aptal ve saftır kendisi
çalışır günün 16 saati

karşında hakkı 55 yaşında bankacı
biraz yaşlı ama çok anlayışlı
hem tonton hem de tatlı

veeee
karşında sami 26 yaşında hala öğrenci
para yiyici
uyur gündüzleri çıkar geceleri
yedirir içir kendini hemen
çok zevkli

çocuklara ve gençlere yaşlarına ve gelişim basamaklarına uygun hareketler yaptırarak fiziksel gelişimlerine katkı koymayı amaçlayan ders.
bizim okullarımızda beden eğitimi değil de işkencesi gibi geçen bir dersdir. dersin niteliğine ters olarak bazı okullarda göbekli hocalar bile verebilir bu dersi (en azından bizimki öyleydi). egzersiz hareketleri genelde 10 dakika falan sürer sonra hocanın da komutuyla kaleler kurulur top tedarik edilir sonra başlanır deliler gibi topun peşinde koşmaya. eğitimden çok öğrenciler için kafa dağıtma dersi görevi görür aslında.
kendimizi askerde hissetmemize sebep olan derstir. sağa dön, sola dön... bi keresinde dayak bile yemiştim bu yüzden. rahat - hazırol komutları veriliyordu. hazıroldayken el baş parmaklarının kapalı olması gerekiyormuş. sırf bu yüzden dayak yemiştim. türkiye eğitimi...
öğrenciler için beden, öğretmenler içinse beden eğitimidir bu dersin adı.
her şey bedenimiz için iyi,güzel..sporla yaşam sağlıklı bi yaşamdır süper..hadi herkes bir sporla ilgilensin ülkemiz sportif ve beden sağlığını koruyan insanlarla dolsun hey hey..burdan sormak istiyorum kaç kişi spor olarak minderden takla atmayla ilgileniyor?sanki özel eğitimli tim'iz mübarek sol omuzdan sağ arkadan..olur da bir gün rastgele döndüğümüz bir sokakta mafya çatışmasına rastlarsak bu eğitimler sayesinde james bond kesiliriz mübarek..
çoğu tembel öğrencinin karnesine tek 5 gelen ders.
dersten daha çok oyun saati gibi geçen süreçtir.

ama hocanız eğitim delisi biriyse sınıfça çamura yattığınız örgütlenme saatidir.
1,60 boyunda ve 110 kilo genişliğinde olan bir bünyeye takla attırmaya çalışan psikopat hocalarla ızdıraba dönen derstir...
(bkz: beden eğitimi)
beden eğitimi hocası varsa; klasik ısınma hareketleri yapıldıktan sonra öğrenciler serbest bırakılır.
beden eğitimi hocası yoksa; öğrenciler test çözmeleri için zorla sınıfta tututulur.
(bkz: güzel okulum)
ülkemiz de genellikle nefes açma hareketleri, basketbol, voleybol, ve futbol üzerine temel bilgilerin verilmesi ve uygulanmasıyla genç bireylerin spora adım atmalarını sağlayan ders.

zira yurt dışındaki okullar da eğitim verilen spor dalları daha çeşitlidir.****
ergenlik çağındaki erkek öğrencilere köprü hareketi yaptırıldığında kasan derstir.zaten hormonlar zirve yapmış,herkes hazır asker
okulun etrafını mutlaka 10 kez tavaf etmek şarttır.
ve mutlaka o ağır demirden şeyleri en uzağa atmak gerekir.
voleybol oynamak istemeseniz bile oynamak zorundasınızdır. halbuki futbolun suyu mu çıkmıştır?
bel fıtığınız olsa da (evet o yaşta bel fıtığı olabilir) muhakkak takla atmak zorunda kalabilirsiniz.
yağmurlu günlerde kapalı spor salonunuz olmadığı için beden dersi bir anda matematik dersine de dönüşebilir.
ama bazen bu dersten rapor almak zorunda olup, sınıfın penceresinden arkadaşlarınızı mal gibi izleme seçeneğiniz de olabilir. tavsiye edilmez. zira oyun dışı kalan, istenmeyen çocukmuş gibi algılanırsınız, siz de kendinizi öyle algılarsınız.
(bkz: boş ders)
--spoiler--
türk eğitim sisteminin, en bozuk parçalarından biri olan ders. belki de öss den bile daha büyük bir sorun. yurtdışındaki okullarda baktığımızda, öğrencilerin belli spor dallarına yönlendirildiğini görüyoruz. bugünlerde duyulan bir habere göre bu ders 10-11-12. sınıflar için haftada bir derse düşmüş, inanın ne kadar sevindiğimi anlatamam. çünkü bizde yurtdışındaki sistemin tam tersi işliyor. bir de buna rağmen vay efendim nasıl olur da bir derse indirirler, gençlerimizi iyice embesil hale getirmek istiyorlar diye ortalığı velveleye verenler var. yahu siz gençleri beden dersinde, her hafta ayrı bir aktivite yapıyor mu zannediyorsunuz. zaten çoğu okulun spor salonu yok. sanki isteyen yüzme alanında, isteyen basketbol, futbol alanında kendini geliştirebiliyor canım ülkemde.. komiksiniz gerçekten.

durun ben size gerçek türkiye manzarasını anlatayım. bir öğrenci beden eğitimi dersine(kendi deyişiyle beden dersine) girmeye başladığı anda rahat, hazırol, ileri marş, sol-sol-sol-sağ-sol kavramlarını öğrenir. ve lise bitene kadar bunları öğrenmeye devam eder. (bir de sol-sol-sol-sağ-sol değil de askeriyede gibi ne mutlu türküm diyene denir bunu yaparken).kaç yıl beden eğitimi dersine girdim, bir bunları hatırlarım, bir de basketbol işlemiştik bir ders(evet bunca yıl içinde sadece bir ders), oradan turnike diye bir kavram hatırlıyorum. neydi diye sorarsanız, onu da bilmem.

hadi erkek öğrencilere öğretilmesini bir nebze anlarım, kız öğrencilerin ne işine yarar bunlar, biri bana açıklasın, bu entryi sileceğim, ve onun yerine arkadaşın yaptığı açıklamayı yazıp, haklı bulduğumu beyan edeceğim.

bu beden eğitimi dersi sınav zamanlarının da en büyük düşmanıdır. daha doğrusu sınav zamanı gelmiş öğrencinin. çünkü bütün beden eğitimi öğretmenleri tek fabrikadan çıkmışçasına, kıyafeti getirmeyene eksi, sözlü notu düşer şeklinde bıdı bıdıı yaparlar. yahu sağa dön, sola dön komutlarını yerine getirmeyi formasıyla yapsa ne farkedecek, eşofmanıyla yapsa ne.. bir de eskiden siyah giyme zorunluluğu vardı beden dersinde, hala var mı bilmiyorum..

işte böyle bir derstir beden eğitimi güzel ülkemde..
--spoiler--
*
bedensel farklılıklara bakılmadan herkesten aynı becerilerin beklendiği, insanı spordan soğutan derstir.
öğrencilik hayatım boyunca klasik asık suratlı,takla atamayıp hızlı koşamayınca azarlayan beden eğitimi öğretmencikleri yüzünden işkence haline dönüştürülen ders...
hiçbir zaman ismi tam olarak söylenmeyen derstir.

-dersiniz ne?
+beden.
okul bittiği halde kendinden nefret ettiren derstir.
ortaokul döneminde eşofman getirmeyen kızların ' eksi ' almamak için 'regliyim hocam' bahanesiyle sınıfta nöbetçilik yaptığı derstir.
giyinen kızları röntgenleme adına erkek cinsinin ilk sapıklık denemelerine vesile olan derstir.
bedeni hiç eğitmeyen, beden tarafından reddedilen eğitimi ifade eden ders.

bir milli eğitim bakanlığı klasiği.
bundan 10 15 sene önce top oynamak için herkesin bayıla bayıla girdiği dersti. şimdi artık, terlenildiği için tiksinilen ders olmuş. ne yazık.
erkeklerin hızla soyunup giyindikten sonra koşarak girdiği, kızların tiksindiği ve terlememek için girmek istemediği derstir. yıllardan beri böyledir.