bugün

özerkliğini ilan ettikten sonraki ilk çalışma olan bu futbol takımının hedefi avrupa imiş. artık nerelere geldiğimizi daha açık ne net nasıl dile getirebiliriz merak ettiğim hadisedir.

http://www.haberturk.com/...74-bdp-kendi-ligini-kurdu
(bkz: Avrupa fatihi Sabahat Tuncel)
şampiyonlar ligi logosunun işlendiği, orta yuvarlağa serilen hede çalınıp dağlarda çadır yapımında kullanılabilir; dikkat edilmelidir.
(bkz: kendi ceza sahasına kara mayını döşemek)
kendin çal kendin oyna ligine dönüşmesi gayet muhtemel lig kuruluş haberidir.
senelerdir futbol teröründen bahsediyorlardı bunu mu demek istediler acaba.
turnuva mücadelesinden öteye geçemeyecek girişimdir.
arasıra biz de arkadaşlarla para toplayıp halı saha maçları için forma yaptırırız.
şu zamana kadar en büyük hedefimiz saha ücretini karşı takıma ödetmek olsa da, aysel tuğluk kadınının verdiği ilhamla biz de gözümüzü avrupaya dikmiş bulunuyoruz. buradan barcelona ya sesleniyorum ilk golü yiyen yeleği giyer sonra çamura yatmak yok.
şike ve teşvik primlerinin gırla döndüğü lig olması muhtemeldir. her maç kavga çıkar, seyirciler sahaya molotof atar, çıkışta stadın yolunu kesilir... vesaire.
(bkz: katalunya terk)

(bkz: mahalle maçı replikleri) *
ayrıştırmayı körükleyici bir eylem. aslında bölücüler de bu tip bir oluşumun çok talep almayacağını biliyor. ama amaç ortalığı bulandırmak olsun. bölge halkının çoğu yüz vermez bu girişime. biz biriz ulan! anlayın bunu.
her olayda olduğu gibi bunda da başarısız olacakları muhtemeldir. ben başbakana katılıyorum! kürtleri ne bdp, ne de pkk temsil edebilir. hele bi de futbol takımı kuracaklarmış. onların kuracağı takıma çakayım, yarisi israil ajanı, diğer yarısı suriyeli, yedek oyuncuları da ermeni olur...
yani adhominemin dibini ekmekle sıyıralım da ne olursa olsun.

"oy vatanımı bölüyorlar"...yahu deli misiniz siz. dünya üzerindeki tüm futbol ligleri futbol federasyonuna bağlı değildir. avrupa ve nijerya'da bağımsız lig'ler bulunmaktadır.

ayyyyyyyyyyyy...yemin ettim öldüreceksiniz beni.

ulan haydarpaşa garınızı satıyorlar, emek sinemanızı satıyorlar, güney topraklarınız yabancı turistlerin tapulu malı. lannnn yeşil ve yabancı sermayeye açılmadık bir götümüz kalmış adamlar hala "vatan, millet" diyor.

oğlum vatanseverlik öyle olmaz, toprağın satılırken nerdeydin.

desteklediğim bdp adımı, futbol, kardeşlik.
bdp'nin kendisinin coşması durumudur. maçtan sonlarında hazır toplanmışken taraftarın eyleme yönelmesi muhtemeldir. spor bahane eylem şahane. hatta maçlarda barikat kuran polislere de keleşlerle saldırma ihtimalleri de bulunmaktadır.
(bkz: gazozuna maç)

şaka maka adamlar kürdistan'ı kurdular abd'nin desteğiyle.
haber olsun diye yapılmış bir oluşumdur. ama komik bir durumdur. bölücü bir oluşumun kendi kafasına göre mahalle ligi kurmasıdır. mahelle ligi diyorum çünkü profesyonel anlamda akla ve mantığa sahip kimse o oluşumun içinde yer almaz. ancak amatör seviyede yer bulur ve bir süre sonra akıllardan silinir gider. hedefleri de avrupa imiş.

bunların namaz kılmayı bile bilmedikleri kendilerine has cuma namazları da vardı. ona benzer zamanla.
(bkz: hayallerde yaşayan yarağın başını alsın).
nelson mandela'yı hatırlatan harekettir. mandela sporu ayrıştırmak için değil birleştirmek için kullanmıştı. ama mandeladan örnekler veren yurdum faşistleri kendi liglerini kurmakta hiç bir çekince görmüyorlar.
yakında diyarbakır da meclis açarlar.avrupaya,amerikaya yavşarlar ondan sonra alsana kürdistan.devlete yazıklar olsun bunların hepsini içeri almaları lazım bir de gençlik spor bakanlığı kendi tesilerini açıyor bu hainlere.anlamak güç!
nasıl ki uefa aracılığı ile güney kıbrıs ı tanıdık.
şimdi aynı yol ile kürdistan ı tanıyacağız gibi..
adamlar futboldan o kadar uzak ki, futbolun ankaradan kontrol edildiğini sanıyorlar. TFF merkezinin istanbulda olduğunu bilmeyenlerin alternatif futbol ligi kurması olayıdır.
HERGÜN KAVGA OLUR KENDi ARALARINDA. URFA DiYARBAKIRSPOR MAÇINDA 100 YARALI 2 ÖLÜ VAR VB. HABERLER DUYARIZ ARTIK.
konuyla alakali guzel bir tweet;
https://twitter.com/#!/cz...status/159621191529795585
siyasi dağarcığı pkk ve bölünmeden ibaret olan lümpen türk milliyetçisi hezayanı. "ğan amuğa goyim ben bu ülkeyi ole düşünüyom ki, bah bölüceğler ülheyi ha" dedikten sonra buna uygun çıkarımlar yapar. katalanların yapamadığını, ki barcelona'ya sahipler, kürtler mi yapacak dersin... "tabii ki, arkasında dış güçler var" der embesil.
ilk hafta maçları dağda kurşunlar arasında oynanacakmış.
köpeğin isteği olsa idi, gökten kemik yağar idi. artık, fifa bizi s.klemiyir, uefa bize yördım etsin türünden muhabbetlerini de yaparlar. bi bitmediniz, amına koyayım !