bugün

şahsımın ak partili olduğu halde anlayamadığı olaydır.

yahu dağda pkk ile bdp nin alakası bey birisi gerilla taktiğini uygulayan askeri teşkilat diğeri ise kürt halkının değerlerini savunan parti..

yapmayalım ey mübarekler arada çok fark var bdp pkk örgütü değildir ve bu muameleyi görmeleri haksızlık olur onlara.

edit: ey mübarekler şahsin genelleme yapmak yerine daha çok hümanizmi ön plana çıkarmıştır eksiye ne gerek var azizim.
ikisininde bir o.ç ye sayın demesi.
ak partililerin hiçbir şeyi anlamaması gibi bunu da anlamadığı durum.
"PKK'lı olmaktan gurur duyuyorum." Diyen bir milletvekiline sahip partinin aynı kefede olma durumudur.
Ota boka kandil'e gitmeleri de cabası. öcalan ile görüşmeyi de unutmamak lazım, ben doğuda dağıttıkları bildirileri de gördüm, "liderimiz öcalan" diyordu. Dağdaki terörist de liderimiz demekte, bdp de.
Yani yemezler güzel kardeşim.
bütün bdpliler pkklı değildir ona destek vermiyordur ama kesin olan birşey var bütün pkklılar bdp'e oy atıyordur. ayrıca bdplilerinde bir %40ı pkklıdır diye benim şahsi kanaatim bu yüzden insanlar tarafından bir genelleme yapılıyor olsa gerek.
http://www.iyigunler.net/...dalet-Bakanina-ihbar-etti
bu başlık altında pkk denen it sürüsüne " askeri teşkilat" diyen birine cevap vermenin zaman kaybı olduğu aşikardır.
ikisi arasında bir bağ kuramayacak kafada olduğun için akplisin zaten diye cevap verilmesi gerekir.
bir akplinin anlaması zaten düşünülemez sende bölücülerin yoldaşısın tabi farketmezsin genç.
barzaniyle apoyla görüşen de senin başkanın.
BDP, kürt halkının değerlerini savunmadığı için yerinde olan eylem.

BDP kürt halkının hangi değerini savunmuştur?

Mesela bölgede yaşanan feodaliteyi yıkmak için hangi girişimlerde bulunmuş, bununla ilgili hangi söylemleri dile getirmiştir? Toprak ağalığını savunan bir sol parti olabilir mi?

Bölgedeki işsizlik sorununa el atmış mıdır örneğin? Tarımsal faaliyetlerle ilgili en ufak bir sorun dile getirmiş midir? Ya kültür açlığı! Bu bölgede kültürün bir türlü gelişememesinin nedenini hiç sorgulamış mıdır?

Kürt milliyetçiliği yapması kürtlerin değerlerini savunduğu anlamına gelmez. Kürtlerin değeri kandil'deki teröristlerle görüşülerek korunamaz. Sadece bunları yapmaması dahi, pkk ile aynı kefeye koyulmasına yeterlidir.
dışarıda bırakılan akp için haksızlıktır.