bugün

Silahlı, tam teçhizatlı, karada, havada, denizde, jandarma ve tek er muharebede, düşman ateşinde, paraşütte, denizaltında!
Yat, sürün, kalk.
Yağmurda, karda, tipide, boranda.
Çok zor standart zenginliği.
Basortusuz kadinlarin yaptığı gibi.
Biri de demiyor ki türbanlının orduda işi ne?
Gerçi dendi ancak üstünden geçmekte fayda var.
Cevabı merak edilen soru.
allaha dua ederek tabi manyak mısın.
Siper almayacak kadınları mıncıracak. Saçın görünüyor, kıçını salladın gibi suclarımız olacak. Embesiller uyanmazsa hepimiz birlikte yanacağız.
Türbanını düzeltirken süngüyü yiyecektir.
Onu boşverdim eğer hava harp okuluna girer sonra da jet kullanırsa nasıl kulaklık kask vs kullanabilecek?
Her şey bir yana artık nasıl 'dininiz, ırkınız, mezhebiniz askeriye kapısından girdiğiniz andan itibaren yoktur' denecek?
(bkz: islam a göre kadından asker ve komutan olur mu)
belki kara kuvvetlerinde sorun olmaz ama ben hava kuvvetlerinde merak etmekteyim asıl.

uçağa binmeden önce kask, kulaklık nasıl takıp rahatça kullanabilecekler? veya başörtüsü kokpitte görüşü etkilemeyecek midir?

başörtülü kadınlarımızın başımızın üstünde yeri var ancak hemen her yerde başörtülüler dışlanıyor diyerek saçma bir şekilde kurumlara özellikle başörtülü kadınlarımızı doldurmakta kesinlikle hatalı bir hareket olacaktır.
Seçilme yaşı 18e inince partiler 18 yaşındakileri hemen aday gösterecekmiş gibi tepki verenler buna da tepki veriyor,
Başörtülüler kanun çıksa da subay olsak diye kuyrukta bekliyordu sanki,
Türbanlılar da diğer kadınlarla aynı eğitimi alacak ve aynı sınavlardan geçecekler, bu eğitim ve sınavlardan geçebilenler her türlü siper alabilir, alamayan da subay olamaz, halihazırda subay olanlar türbanı takmadan önce ne yapıyorlarsa aynısını yapmaya devam edebilirler.
Gereksiz bir sorunsal.