bugün

gammaz sebepleri arasında kendine yer bulmuş yeni seçenek. hayırlı olsun.
uludag sozluk yazarlarının utanc duyması gereken bir gammaz sebebi. ilk gördüğüm de çok şaşırdım hatta moderatörlerden birine "abi ne yaptınız böyle gammaz sebebi mi olur, zaten yazarların bunu bilmesi lazım" mealinde bir mesaj atmayı düşündüm. ardından bir sol frame'e baktım, bir aklımda kalan soru başlıkları ve altına girilen onlarca cevap entryi hatırladım ve adamlara hak verdim. sozluk yazarları hala "domates ne kadar" diye başlık açıp 1,50 ytl şeklinde entry yazacak bihaber sözlük formatından. sonra ne mi oldu? utandım! sadece, burada "sözlük yazarı" sıfatıyla bulunan yüzlerce insan adına utandım! çünkü bu sebebin anlamı; "ulan aylardır şunu ögrenemedi sözlük yazarları, bari gammaz sebebi olarak koyalım da daha kolay gammazlansın"dan farklı bir şey değil. bu kadar sözlük yazarının haklı bir şekilde "aptal" yerine konmasına üzüldüm. ama varsın olsun, 10-15 maddelik bir kurallar bütününü okumak zor gelsin, ben sizin yerinize utanırım, siz hiç yormayın kendinizi.
az önce farkettiğim gammaz sebebi*. kolay yoldan en başarılı gammaz olma hayaliyle yanıp tutşan genç gammazlara bir takım tüyolar aşağıda verilmiştir;

(ara: )
(ara: mu)
(ara: mısın*)
(ara: musun*)

benim favorim; "mal mısın".
sözlük formatı'nı baştan yazan gammazlama seçeneği. acilen silinmesi gerekir bu seçeneğin. ya da daha önce arjen robben'in dediği gibi (bkz: baslik soru seklinde/#1293092) tüm soru ekiyle biten başlıklar silinmelidir.
bir bonus da benden;

(bkz: otopsi/@redwinemania)
her yeni yasak, sözlüğü onlarca başlık ve entryden etmektedir. tamam olsun da unutulmaması gereken bir gerçek vardır.

uludağsözlük ekşi ye alternetif olabildiği için kısa zamanda bu kadar büyümüştür. oradaki yasaklar ve acımasız katı kurallar uludağ sözlük te yoktu. ve uludağ sözlük, diğer ekşi alternatiflerini de bu yaklaşımla geride bıraktı. aslında bu bir sırdır. buraya yazmak ne kadar doğrudur bilmiyorum.

şimdi bu ince noktayı farkeden bir sözlük, uygulamalarını bu şekilde yaparsa ne olur. "lider oldum" diye sağa sola havayı basar. bizde sus pus izleriz.
(bkz: baslık boru seklinde)
başlık : akp bu seçimlerde gider mi ?

entry : rejim kaygısı yaşayan vatandaşların olumlu bir cevap bekledikleri kritik sorudur.

durum : uygun.

------------------------------------------

entry : gitme mi...ziktir olup gidecekler hem de...

durum : uygun değil. çünkü başlığı cevaplamakta.

gibi...
eski bir gammaz şeçeneği imiş. yeni nesiller bilmez.