bugün

"git."
sayın başbakan tayyip erdoğan,

biliyorum, referandum telaşı, iç siyaset karmaşası bütün vaktinizi alıyor. bu nedenle özet geçeceğim. inanın ironi kurnazlığı ile işim olmaz.

konu şu: iran'da zina yaptığı gerekcesiyle önce recm sonra idam cezasına mahkum edilen 42 yaşındaki 2 çocuk annesi sakine muhammedi aştiyani tebriz cezaevinde her an idam edilmeyi bekliyor.

biliyoruz, iran yönetimi ile hiçbir zaman olmadığı kadar sıcak ilişkiler kurdunuz. onlara batı dayatmalarına rağmen kol kanat gerdiniz. bu haklı duruşunuz her ne kadar ekonomik çıkarlar temelinde gelişse de ortada bir gerçek var. iran yöneticilerinin güvenini kazandınız.

sizden dileğim, bu güven ilişkisini gaz-petrol boru hatlarının bir adım ötesine taşımanız.

bu kez sakine muhammedi aştiyani asmak isteyen şeriatçı zulüm yönetimine "one minute" deyin. belki sizi dinlerler.

arz ederim.

http://freesakineh.org/tr/
umarım bu mektubu dikkate alırlar.
geçenlerde birileri de evlenmeyip beraber yaşıyorlar cinsinden laflar eden başbakanın pek de umrunda olmayacağı mektuptur.
ya hacı bıyıkların hep aynı ölçülerde kalıyor, allaşkına kaç numarayla tıraş oluyorsun sen.
sana dayı diyebilir miyim? ankara'da pek fazla akrabam yokta..
allah seni tez elden ölmüşlerine kavuştursun.
Dostum nedir bizle alıp veremediğin bir geldin çöktün ülkenin orta yerine, senden önce keyfimiz daha iyidi.Gittin apoya sayın dedin,sen geldin terör arttı,Sigara içerdik içemez olduk, içki içerdik içemez olduk, araba kullanamaz olduk benzin zamlarından daha da sayarım yani yeter ki sen iste. Biz bunları yaşarken sen zengin ettin tabi akrabaları, kendini. Oğluna gemiler falan alındı. Bence artık gitme zamanın geldi buralardan.
-nassın iyisin?
,,,eeee,
yukarıda havalar nasıl?.
benden sana gelsin bu şarkının sadece şu kısmı recep bey ;

Bu dünya ne sana ne de bana kalmaz
Dünya ne sana ne de bana kalmaz
Sultan Sülüman'a kalmadı
Böyle, hiç bir kitap yazmaz ...

imla editlenmiştir.
cepteki parayı toplaştırıp elden versek?
hem seni uğraştırmayalım, hem de vaktimizi çalmayalım birbirimizin.
sevgili başbakan,

sanatı sevmediğinizi biliyorum. heykel sanatına benim de kafam çok basmaz. sadece edebiyattan uzak durun, çok rica ediyorum. küçük prens'in içine tüküren bir melih gökçek görmek istemiyorum.
TFF'nin mevcut yönetimine muhalif tavırlarıyla yazılar yazan spor yazarı Cüneyt Yalınkılıç'ın http://www.sporzin.com/?s...t=makale_detay&id=104 adresinde yazdığı mektup.
çek git bebeğim buralardan, çek git. bavulunu topla ve sgit.
sayın başbakan o danışmanlarının işine son ver. zira o polisleri meydandan çekmek en akıllıca davranış olacaktı. hasılı danışmanların ayakta uyuyor. neyseki olaylar yatıştı. bu olay kulağına küpe olsun.

ikinci mesele de sen padişah değilsin bunu anla artık. her dediğim olacak diye bir şey yok. biraz mütavazı olsan ne kaybedersin. bazen daha ileriye sıçramak için geri adım atmalısın. unutma ki sen yunus emre nin, ahmet yesevi nin, mevlanın, hacı bektaşın yaşadığı bir coğrafyada başbakanlık yapıyorsun. utandırma onları. sana oy verenlere de vermeyenlere de aynı mesafede dur. git bir tkp binasına adamların derdini dinle. git bir meslek odasına çay iç sohbet et. git bir green peace binasına bi kaç broşür incele. davet et onları makamına. emin ol bi şey kaybetmezsin. biraz gevşe. bu ülkenin bütün yükü senin omuzlarında değil. arkada o yükü tutan gizli bir el, bir millet var. sana akıl verecek olgunlukta değilim belki ama son zamanlarda garipleştin bariz. o eli indir bi kere:)
bakın şimdi bana ulan sayın başbakan;

bugün bir kişi daha şehit oldu. siz ona muhtemelen kelle ya da çapulcu diyeceksiniz ama biz şehit diyoruz. neden oldu biliyo musunuz kodumun sayın başbakanı? sizin kişisel ve fikirsel masturbasyonunuz, egonuz yüzünden oldu. halk sizden tek bir özür bekledi, siz ne yaptınız? "ben istesem milyonları sokağa dökerim" dediniz. biz size dedik ki bırakın kim ne zaman içeceğine kendi karar versin, siz dediniz ki "hepiniz alkoliksiniz". her seferinde demokrasiden dem vurdunuz, yasal hak olan eylemcilere çapulcu dediniz.

inanın sayın başbakanım, tek amacımız biraz daha fazla özgürlük. sizden tüm dünya halklarının yegane hakkı olan şeyi istedik. yüzde 50 benim arkamda diyerek geri kalan yüzde 50 yi yoksaydınız. hiç birimiz ölüm istemedik, hiçbirimiz abdocanın sizin gibi zalim bi adama isyan ederken ölmesini istemedik ama siz bunu istediniz. biliyorum ki -eğer yaparsanız- yapacağınız açıklamada yine bizi suçlayacaksınız. buna da eyvallah deriz ama artık yeter. biz bu yoldan dönmeyiz, dönen olursa da abdocanın eli -eğer varsa- ahirette iki yakamızdan düşmesin. oysa her şey sizin dudağınız arasından çıkacak iki kelimeye bağlı.

bu ülkenin şu anda en verimli, belki de en parlak gençleri bu yolda her şeylerini vermeye hazırlar. hiçbirimiz abdocandan farklı değiliz. ha eğer siz hala benim sözüme bakıp sokağa dökülecek bi ton varyeaaa diyorsanız, buyrun dökün. onlarla hesaplşmasını da bilriiz.

ama inandığım bi şey var ki o da şudur sayın başbakan; olmayan tanrı inancıma rağmen eğer bir tanrı varsa, abdocanın kanı uğruna, uluderedeki canların uğruna, hakkını aradığı için hayatı mahvolmuş onca insanın uğruna sizi o ırmaklarından şaraplar akan cennetine sokmayacak ve o inandığınız peygamberiniz size asla şefaat göstermeyecektir.

biz bu uğurda canımızı vermekten çekinmiyoruz, siz de canımızı almaktan çekinmiyorsunuz anladığım kadarıyla. hodri meydan o zaman. sizin kiralık katilleriniz de bize hesap verecekler. bize olmazsa ahirette hesap verecekler. o da yoksa tarhi önünde hesap verecekler. ve tarih sayın başbakanım, tarih sizi asla affetmeyecek.
hoca efendi hazretlerini de al, çektir git...
Sevgili Tayyoş .Bir öyle bir böylesin anlayamadım gitti . Bi BOP eşbaşkanısın bi değilsin. Tabirinle "Esed" bir kardeşin oluyor bir halkına zulüm eden diktatör. Bi benim milletimin dili tektir diyosun bi ben öyle demedim diyosun çocuk oyuncağı mı ulan bu . Burada senin için bir beste bile yaptılar "Tayyip noluyo götün başın oynuyo " diye . Döneklik yapıyosun ya ondan. Böyle giderse işler kesat . Bil istedim . Kendi halkına zulüm yapandan başbakan olmaz demişsin . Neyse zaten onuda "Ben öyle bir şey demedim" diye kıvırırsın sorun yok . Biraz twitterda aktif ol . Bak Melih Gökçek hep RT liyo sen hiç takmıyosun seni takip edenleri . Öyle işte . Git artık . Yada dönme be Afrikadan . Fatoşun açtığı bi okulda hoca olursun . Bi ülke nasıl sikilir ders verirsin . Öptüm .
gelme kuzey afrikadan
2 yıl önce mısır ziyaretinde kendi halkına zulmeden bir iktidar meşruiyetini yitirir demiştin.

sen de halkına zulmediyorsun artık. insanlar ölüyor senin ceberrutluğun yüzünden.

tam bir diktatör gibi ben yaptım oldu zihniyetiyle kendi partililerini bile dinlemeden kararlar alıyorsun ve ne aptalsın ki bu kararları halka rağmen uygulayabileceğini sanıyorsun.

sen artık meşruiyetini yitirdin erdoğan. bir parça onurun varsa istifa eder gidersin.

ama onurun olmadığını haliyle asla gitmek istemeyeceğini adım gibi biliyorum. sen gitmek istesen seni bu milletin başına bela eden emperyalizmin buna izin vermeyeceğini de biliyorum.

eğer militan polisin bu can kayıplarına neden olan şiddeti sürdürürse görüntü o ki halkın şamarıyla devrileceksin.

sana tavsiyem inat etme. özür dile, gezi parkına dokunmayacağını ilan et ve gösterilerin sona ermesi için dua et.

çünkü bu şartlarla ancak ilk genel seçime kadar o koltuğunda oturabilirsin. tabi yeni keyfi emrivakilerle milletin karşısına çıkmazsan.

artık eriyorsun erdoğan. partin hızla oy kaybediyor. üstelik coninin senden istedikleri var. beyzbol sopasını gösteriyor zira.

özerklik istiyor senden, kürtçeyi 2.resmi dil yapmanı, türk milleti kavramını ortadan kaldırmanı,özerk hale getirilen bölgedeki türk askerini de sembolik düzeye indirmeni istiyor.

bu kapsamda akpkk anayasası bekleniyor senden.

ancak en ufak bir girişiminde daha da büyük oy kayıpları yaşayacağını sen de biliyorsun.yoklama macunu olarak gönderdiğin akil insanların gördüğü tepki malum.

artık iyice köşeye sıkıştın erdoğan. tek kurtuluşun sağ salim seçim sandığına ulaşmaktır.

eğer faşizmi,gericiliği,işbirlikçiliği bir kenara bırakırsan sandığı görebilirsin.ama sandıktan bir daha çıkabileceğini sanıyorsan aldanıyorsun.çünkü coninin emrini yerine getirmeye çalışmak zorundasın. yapmazsan coni seni 1 haftada indirir iktidardan.yaparsan bu millet sana bir daha oy vermez.

iki ucu boklu değnektir senin durumun.o yüzden faşizmden vazgeçip coniyi de bişekilde oyalayarak sandığı görmeye bakacaksın.

hiç değilse sandıktan sonra yeni gelenler senin yolsuzluklarının,faşizminin ve işbirlikçiliğinin hesabını sorana kadar çoktan soluğu amerikada alabilirsin.

ancak sandığı göremeden devrilirsen sonun en iyi ihtimalle imralı canisinin yanı olur tabi sonunun mezar olma ihtimali de var.
kısa yazıyorum;

(bkz: ananı da al git)

yok lan, yakışmadı bu benim üslubuma... git sen sadece, öptüm.
https://www.youtube.com/watch?v=7rGcIgKKdlA