bugün

ölmeyi bile yüzüne gözüne bulaştırma durumu. ölmeye çalışırken dahi başarısz olmanın adı. ne bok yemeye emektar bir tüfekle vurmaya çalışırsın ki kendini. sok ağzına 38'lik magnum'u. asıl tetiğe. bakalım senden bir eser kalıyor mu geriye. ya da ne bok yemeye onlarca hap içersin ki? birazdan budalanın birisi gelip götürecek seni hastaneye. kendini tavan arasında asmana ne demeli. o hantal bedenini taşımaz eski ve küflenmiş odunlar.
kendini öldüreceksen eğer, dik kes bileklerini. yukarından aşağı. ya da, kasıklarının yanlarındaki damarlara usturayı bir kez değdir.
ya da, boğaz köprüsünden aşağı atla. bu köprüden aşağı atlayıp da kurtulan olmadı. ona göre. ya da benim yanıma gel. "ben ölmek istiyorum" de. devletten özel izin al. ötenaziye girsin senin beynin dağıtma ritüelim.

sağlığın yerindeyken, huzurun yerindeyken sırf tembelliğinden ve salaklığından dolayı intihar ettiğini ıspatlayayım sana. yaşamak zorunda olduğunu kulaklarının dibinde bağırırarak, göz kapaklarını jiletlerle keserek göstereyim.
avuç içlerinin derisini soyup aşil tendomlarını yavaş yavaş, kör bıçaklarla kesmeye çalışırken bir hayvan gibi bağırman huzur versin bana.

cehennemi bu dünyaya getireyim. varolmanın ve hayatı reddetmenin cezasını sana ben ödeteyim.

ama yok. samimi değilsin sen. işin gücün popüler olmanın en kısa yolunu aramak. seni şöhret yapabilirim. yeter ki sen ölmek istediğini söyle. ve beni bu söylemine inandır.

seni şöhret yapabilirim. hem de gözümü kırpmadan.
sürekli melankoli içinde intiharı düşünmek acizliktir. fakat intihar edip ölümle sonuçlandırmak cesarettir.

intihar ederken hapın miligramını hesap eder, gazı açmadan önce yakınına ben ölüyorum mesajı yollar, çatıdan aşağı kendını sallandırırken bir eliyle tırabzanları tutar..

insanlar inhihar girişiminden sonra ikinci bir yaşam sunulacağına inanır. ailesi hatalarını affedecek ya da sevdiği ona geri dönecektir...
ağlayarak memesini agzına alan çocuktan farkı yoktur. kısaca acınılacaktır. *
ayarlanmis intihar girisimi
pes etmemek gerek. hayata tutunmak adına değil... bir daha denemeli eğer yine olmasa uzman birisnden yardım alınmalıdır. nietzche ve schopenauher bu konularda uzmandırlar.
(bkz: yüksek dozda vitamin hapı içmek)
iple intihar ederken ipin kopma durumu.
basarisiz kisiyi cinayete tesebbusten iceri sokacak suc.
claasıc türk filmlerinde gördügümüz vakadır
intihar kararlılığın ve cesaretin ürünüdür. bazı intiharlarda anlarsınız ki kişi kendini cidden öldürmek istemiş, bazılarında ise yok mu beni kurtaran mantığında eyleme girişmiştir. kişi şayet 10. kattan atlar, duvara çaktığı çiviye kendini asar, boğaziçi köprüsünden uçmuşsa bu kişi cidden ölme konusunda samimidir. kişi ilaç yutmuş, gaz açmış, bileklerini kesmişse çok cesur ve samimi görünmez. ama samimi olan yolları denemk ise cidden cesaret işidir. kronik itihar meyilli insalar vardır. bu insanların bir veya aha fazla intihar girişimi olmuştur. aa önlem alınmazsa bu kişiler elbet bir gün başarılı olacaktır.
sakat kalmaya sebep verebilecek girişim.
inançlı bir tanıdığın, hem allah ve ondan cezalanma korkusuyla yaptığı, hem de olayı intihara değil de; kadere bağlamak olarak icra ettirmek istediği * bir eylem olabilir bazen:

iki adet büyük nar soyulur, tek tek parçalara ayırılır, büyükçe bir kaseye doldurulur, avuca bin kadar nar tanesi alınır, "bin nar tanesinin bini de şerefsiz olacak değil ya" diyerek ağza atılır.

hiç biri boğaza kaçmaz, yaşama devam edilir.

bu başarısız bir intihar girişimiyken, tanıdık; "narla intihar eden ilk insan" olarak dünya intihar literatürüne geçmiştir.
yapmayı isteyip de yapamama sonucunda ortaya çıkan durum.
denemeyi yapan şahsın izlemeye gelen seyircilerin yuhalaması sonucu psikolojik bozukluklar yaşaması muhtemeldir.
başka bir olasılık;
-dostum bak edison bile kaçıncı denemesinde buldu ampulü, pes etmek yok hadi bakim şimdi tıpış tıpış çık şu merdivenlerden baştan alıyoruz.
yaşama sevincine yenik düşen intihar girişimidir.
iş intihardan çıkmış, o artık mazoşist bir girişim olmuştur.
(bkz: alternatif windows hata mesajları)
insanı başarıya bir adım daha yaklaştırır. * *
(bkz: veronika ölmek istiyor)
sevgili ....

sen bu mektubu okurken benim midem yıkanmakta olacak; bıdıbıdı şudukıdı ... şeklinde post modern bir yapıya kavuşması muhtemel mektuplardır.
(bkz: salih bozok)
suicide failed. error code 13, don't try again!
akp ve mhp'nin anayasayı elle dergisine çeviren türban düzenlemesidir. biraz daha ileri giderlerse girişim başarılı olacaktır.

(bkz: boşaltın caddeyi tanklar geliyor)
intihar etmeye g.tü yememiş bünyenin 2lan belki hayatta kalırım!' diyerek kaçak dövüşmesi durumunda gerçekleşen hadise.

oysa madem ölmek istiyosun sık kafana kurtul di mi?
en başta zaten tam olarak istememenin, onceden kendini kandırmış olmanın sonucu.
sonsuz bir depresyon. sessizliğinin sesinin kulakları sağır etmesi ve bununla gelen delirme efektleri. ya adam gibi yapıp gideceksin ya da hiç kalkışmayacaksın. kesinlikle hap kullanılmaması gerekiyor çünkü %70 oranı ile kurtarılıyor ve boşluğa düşüyorsun.
sonuc: kendi hayatina kast etmekten idam cezasi.