bugün

Ve ayrıca ince uzun yaprak sarması pişiren erkektir.

Şuan bu entry girerken hala yalnız olduğunu hatırlayıp hayata küsmesek iyi bir sey.

Edit: radyo ve tv okuyorum, gastronomi değil.
herhalde bol bol kilo aldırır.
bazlama, krep, sufle, helva tamam ama profiterol çok gereksizdir. profiterol atanamamış ekler olduğundan tatlı bile değildir aslında. helvamı yemek isteyen mesaj atsın.
Baklava yaparken yufkayı yırtan beceriksiz erkektir aynı zamanda.

(bkz: lol)
bir restauranta aşçılık mesleği ile iştigal etmektedir.
Oktay ista baklavalari cok guzel acar susler yapar.

Acemi bir erkek onu yırtar. Ununu mu çok attık yumurtayı mi az koyduk diye sormaya sebep olur.
Bir yere kadar takdir edilir. Sonradan rutine biner, nihayetinde görev olur. Yapmayınca da kötü derler.

Hiç bulaşmayın bu işlere bence.
Bazlama ve profiterol hariç her birini 10 dk da yapabilirsiniz.

Bazlama ve profiterol ise sadece Mayalanma dinlenme süreleri 30 dk totalde 1 saat.

Ayrıca bu sözlükte benden daha iyi sarma yapan erkek yazarları gönülden tebrik ediyorum.

Sırlarını paylaşsınlar ağızda o ekşi tat ve pirinç hissiyatı hiç bitmemeli.
bazlama yapma vakti geldi. tavuğu düdüklüden çıkarıp fırında kızartırken ortaya mumya gibim bir şey çıktı. bu çocuk aç mı kalsın şimdi. bazlama için de en az 1 saat gerekiyor. reklam gibi olmasın ama ülker çizi yanımda açlığımı bastırıyım. 1 saat sonra da tereyağlı bazlama yesin bu erkek.

edit: az evvel ben ne saçmaladım bilmiyorum ama hızlı atıştırmalık tavsiyelerine açığım. krep için de tava hoplatamam. başka tavsiyeler...
allahuekber bu ne hamaratlık yiğidim seni tanımak istiyorum beni ara denilecek erkektir . direkt nikah basılabilir .
Uzun süre tek bir yemek çeşidi mi bu diye baktığım yemeklerdir.
görsel

Sözlükte entry gireceğim derken altını yakmış erkektir.

Neyse ki çok yanmadı hala gideri var.
Şimdi de bazlama yapmış yiyen erkektir

görsel