1. ?.
  içinde bayram şekerinin tadını ya hiç tatmamış ya da çoktan unutmuş, aynanın karşısında bayramlık kıyafetin provası yapmayan, hayatın bir köşeye fırlattığı insanların yaşadığı, el öpülmeye gelinmeyen, şeker toplayan çocukların uğramadığı evlerdir. o evlere bayram girmez, giremez, bayram sözde kalır sadece. varlıkları bayram şekerinin tadının alınmamasına, bayramlıkların huzurla giyilmemesine, kısaca hüzne sebeptir. bir an evvel kapıları çalınmalı ve bayram sokulmalıdır o evlere.
  4 ... asiti kaçmış kola
 2. ?.
  bayramın acı yüzünün göstergesi kanayan bir yarası olup, günden güne çoğalan toplumsal sorunumuzun yansımalarından yalnızca bir tanesi...bir yerde herşeye sahip insanlar, bir yerde hayatın tüm acı getirisine rağmen bayramı canı gönülden hisseden insanlar...
  -1 ... harvester of sorrow
 3. ?.
  hangi bayramın uğramadığına göre lokasyonları değişen yuvalar bütünü.
  1 ... tankut kabza
 4. ?.
  (bkz: yarasını deşmek)
  ... giray
 5. ?.
  (bkz: bayramda cümbür cemaat tatile giden aile)
  1 ... alas
 6. ?.
  öğrenci evleridir. çocuklar bile kapıyı çalmaz. hele tek kalmışsan evde aptal aptal ödevleri yaparsın. iğrenç bir durumdur.
  ... comediedecaractere
 7. 1.
  Dinsizlerin evidir .
  ... pierre
 8. 2.
  70 yaşında yaşlı yanlız bi ihtiyar olursun bayram sabahı kapıyı birilerinin çalmasını ve içeri girip muhabbet etmeyi istersin işte böyle evlere bayram fazla uğramaz ama hep umutlandırır
  ... jakob
 9. 3.
  genel evleridir. eve gelip giden olur ama muhakkak bayramla alakası yoktur.
  4 -1 ... slasher
 10. 4.
  artık bayramla işi kalmamış acısıyla kendi içine gömülmüş kimselerin yaşadığı evlerdir. bi önceki mutlu kalabalık bayram hatırlandıkça lanet olsun dedirtir. şüphesiz bayram sevdiklerinle olur, sevdiğin gitmişse bayram senin neyine durumudur..
  ... sour cherry