bugün

kendisi hakkında ankara'nın en büyük alışveriş merkezlerinde mağazaları, ankara gaziosmanpaşa'da lüks daireleri, bursa'da villası, ayvalık'ta 2 tane lüks yazlığı, istanbul'da 2 tane tekstil fabrikası vs. şeklinde uzayan bir listedeki taşınmazların sahibi olduğu iddia edilmektedir.

bu iddia an itibariyle habertürk ekranlarında kendisine yöneltildiğinde savunması gayet terbiyesizce, kabadayı bir biçimde haber programını sunan bayana hakaret etmek, "hele arkanda kimler var de baheeeem, gonuşma lan gııız" şeklinde olmuştur. listedekiler sayılmaya başlanınca sesi kesilmiş, olduğu yerde donup kalmış sonra da hakaretlerine tehditler de ekleyerek:

"sen bunnarı ispat edemezsen bana ne verecen söle bakem"
"sen kaç para maaş alıyon açıkla hadi" ??!?!*
"oraya gelirsem sayarım sana neyim var neyim yok"
"sus biya çok gonuşuyon, bi daha gonuşamazsın bah, kes artıh"

şeklinde sallamaya devam etmiştir. neymiş memleketi satanları itin götüne sokmuşmuş, vay be bu devrik aksanla 2 cümleyi bir araya getiremeyen siyasetçi demek ki hitabet yeteneğine de haizmiş öyle mi? acaba meydanlarda emekçilik oynayıp milyonlarca işçinin hakkını siyasetçilerle kırışırken aklı neredeydi bu hazretin? bu şahsiyet milletvekilidir evet! milletimin vekili... milletim bu adamı kendine vekil seçmiştir.

acı ama gerçek!
laleli'de, edebiyat fakültesi'nin karşısındaki bilmem kaç milyon ytl'lik plazanın sahibi olan maaşlı(!) adam. bunun bir de 'bayram meral'in yegeniyim ulan ben' diye ortalıkta dolaşan öküz bi' uzman çavuş akrabası vardı bizim oralarda, bir zamanlar...
bir de işçilerin parasıyla 120 bin ytl lik araba almış.
(bkz: mide bulandıranlar)
chp ve kendisini aynı tabloda düşünemediğim insandır.
efenim yol iş'ten ayrılırken göz yaşları döken arkadaşları '' sana oda ve maaş verelim'' demişler.
bizim chp'li sayın meral bey de kendine 5 bin lira maaş bağlatmış. o dönemde milletvekili olunca mevzuata uymadığı için de ''hortumu'' oğulcuğuna çevirtmiş!

(bkz: konuştukca batmak)
canlı yayında türk metal sendikası başkanı mustafa özbek'i savunmasıyla seyirciyi şahsın suçlu olduğuna ikna etmiş olan adamdır. malum kendisi ve pek muhterem mustafa özbek sendika ayağına işçinin mına koymakta ustalar. tam şu anda ergenekon diye bir çetenin varlığına çok fena inandım. rezil bir geçmişi olan adamlar canhıraş bir şekilde operasyonu kötülüyorsa vardır korktukları bir şey diye düşündüm ben.
saltanat sürmüş sultanlardandır.
ankara'da çıkan bir kavgada ogullarının adı geçen milletvekili.

yanılmıyorsam biri sayın milletvekilinin serbest yiyici ogullarının tavuguna " kış" demiş ee sen gidip koskoca milletvekilinin ogluna "kış " dersen tabi ki dayagı yersin.

sonuçta adamlar milletvekili oglu serbest yiyici yani .

http://www.tgrthaber.com/...ce-43a7-981b-f6be02686c0a
(bkz: kemal meral)
kumar masasında telefonunu açık unuttuğu idddia ediliyor. o değil de kemal abinizle niye dalga geçersiniz ki.
işte o haber
--spoiler--
Konuşmalardan bir kumar partisinde olduğu anlaşılan CHP'li vekilin masasında lideri Kılıçdaroğlu ile de dalga geçiliyordu. iddiaya göre, CHP milletvekilinin telefonundan duyulan işte o cümleler; Kılıçdaroğlu garibim Konya'da 40 derece sıcağın altında ter dökerken, sen burada para kazanırken terliyorsun Allaha revamı..(kahkaha sesleri)
--spoiler--
(bkz: kumar içki seks ve chp)
Şu anda dinliyorum. Benim hocam yayınları ile. Sizde dinleyin arkadaşlar. Herkes full yapsın.
utanmaz pişkinin biriymiş.

oğluna 5000 ytl maş bağlanmasıyla ilgili olarak; oğlum benimle sendikaya gelir giderdi, işi biliyor diyen, allah'ın tez elden belasını vermesini istediğim adam.

bayram, bir adamda utanma olur, ar olur da bir şey söylersin. sana ne deyim ben? Allahınızdan bulun...
oğlunuz üniversiteyi bitirdi misorusuna kolejde okuyor ama bitirmiş olabilir yanıtı veren milletvekili. eee bu adam mı senin başkanlığını yaptığın sendikada 5 milyon maaşla danışman oluyor?
onu da geçtim, eski arkadaşların arkandan ağlamış ne olur bizi bırakma bir parçan bizimle beraber olsun diye diye. ahde vefa örneğinin yüzkarasısın saygıdeğmez milletvekilimiz.
yöneticiliğin babadan oğula geçtiği bir sendikanın başkanlığını yapmış meğerse. kendisi başkanlıktan ayrıldığında kendisine danışmanlık teklif edilmiş, o da kendisi yerine henüz üniversitede okuyan oğlunu cüzi(!) bir maaş karşılığı danışman yapmalarını istemiştir. bu cüzi ücret 5.000 ytl dir. bunu alan adam lise mezunu, bir şekilde üniversiteye gitmiş ama ne yaptığı belli değil, babası bile bilmiyor bitirip bitirmediğini...

"CHP Ankara Milletvekili Bayram Meralin 19 yıl başkanlık yaptığı Yol-iş Sendikasında kendisi için ayrılan "danışmanlık" görevine üniversite öğrencisi oğlunu getirdiği, oğlu Mustafa adına her ay 5 bin YTL maaş yatırıldığı ortaya çıktı. Sendikanın Meral için 120 bin YTLlik Mercedes aldığı da iddia edildi...
Kendisi adına sözleşme yapan Meral, "Milletvekilisiniz, olmaz" uyarısı üzerine oğlu Mustafa Meralin adını yazdırdı. Sendika yöneticileri sözleşmeyi imzaladı, tarihsiz ve numarasız olarak kaydetti.

Merale 5 yıllığına 3 bin 730 YTL danışman maaşı bağlandı. Yan ödemelerle bu rakam 5 bin YTLyi buldu. Sözleşmeye Sendika feshederse kalan maaşları da öder hükmü konuldu.

Bayram Meral için 120 bin YTLye Mercedes alındı. Araç sonra 60 bin YTLye Merale satıldı. Parası da maaşından düşüldü. Cep telefonu faturasını sendika ödedi."

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=20489

böyle adamlara da vekil sıfatı veriliyor. bir başkadır benim memleketim...
Cevremdeki bir sürü erzurum'lunun nefret ettigi kişi.

Rivayet o ki; sadece kendi yakın akrabalarını işe sokuyormuş. Kimseye faydası olmuyormuş.

Bence Türkiye'de işçiyi temsil etmek bu adama kalmış diye sevilmese daha yerinde bir hareket olur.