bugün

genel olarak araba satışlarında kullanılan sözcüktür. bayandan satılık oto.
genel de "aciliyetten satılık" diye devam eden kelime.
görsel
Aciliyetten satıyorum. Bayandan, temiz kullanılmış, sigara içilmemiş deve. (Ayağınızı yerden keser.)
hayal dünyasında yaşamaktadır. işsiz biri işte aklı yok fikri var gibilerinden.
araba satış sayfalarının olmazsa olmaz cümlesidir.
oysa ki bayandan alınan bir araba o kadar da güvenilir olmayabilir. erkekler kadar titiz olmayabiliyoruz arabaya. çünkü arabanın hiç bir teknik aletinin adını bilmiyorum.
tamamen yanlış yönlendiren cümle.
ben ''bayandan'' ibaresini gördüğüm anda o arabadan vazgeçerim.
elbette ayrımcı, cinsiyetçi konuşmak istemem ama 27 yıllık hayatımdan gözlemlerim şöyle.
1. kadınların arabasının içi bok götürüyor. evlerini ne kadar temiz tutuyolarsa sanki bunun hıncını arabadan alır gibiler.
2. daha çok kaza yapıyorlar. erkekler genelde arabayı pert eden cinsten kazalar yaparken kızlar arabayı sürtme, geri geri giderken vurma gibi kazaları daha çok yapıyorlar. araba temiz gibi gözükürken en az 4-5 küçük kaza yapmış olabilir.
3. ve son olarak satarken fiyatı yüksek tutuyorlar. pazarlık yaparken ben de yavşamaya başlıyorum.
'''ulan ne güzel kız'' olsun bee o fiyata da olsun diyorum. tabii arabayı aldıktan sonra bir daha o kızın yüzünü görmüyorum :(
neyse arkadaşlar dediğim gibi 2. el arabada ''bayandan'' ibaresi görürseniz arkanıza bakmadan kaçın, yani siteyi falan kapatın o anlamda söylüyorum.
feminikler gelip bayandan değil kadından der şimdi tamam kadından ha.
araba ilanı klasiklerinden. motoru aynı km erkek arabasına göre daha hırpalanmış arabalardır.
baymış olan kişiden anlamını taşıyan sözcük diyerek intihar etmek istiyorum!