bugün

Eski türkiyedir.allahtan yeni türkiye böyle bir şey yok.

Yok arkadaşım eşek banane ulan senin arkadaşın eşekse bize mi sordun?
Pembe gülmüş, yok mavi gül aq.

Böyle saçma sapan şarkıları dinleyen kitlede bir gariptir.

Yazık aciyorum. biraz aleyna tilki gibi şarkıciları dinleyinde kulağınızın pası silinsin.
3. degil 13. dünyas ülkesidir. bir digeri için (bkz: bozkırın tenekesi)
sanata verdiği değerle dünyaya auuvvv çektiren güzel ülkemizdir. evet.
barış manço nun sanatçı sayıldiği ulkeler olmaliydı. barış manço uluslararası üne sahip saygıdeğer ve başarılı gerçek bir sanatçıydı.
acunun eserin agzina bakmayip iyi de olsa kotu de olsa her cocuga baris agbisinden 10 puan verilen ulkeydi.
Ne güzel ülkedir.
Sanatçı sadece şarkı yazan değil şarkılarıyla büyük küçük demeden herkese örnek olan kişidir.

gülpembe, dönence, kara sevda, benden öte benden ziyade gibi harika şarkılar yazan insan tabii ki de sanatçıdır. Ustadır.

Çocuklar için de çok güzel şarkıları vardır. Şimdi büyük küçük demeden dinlediğimiz o güzel şarkılar. Peki bunları yazan, besteleyen sanatçı değil de nedir?
trollüğü bile saçma bunun.
TAYYiP ERDOĞAN'IN CUMHURBAŞKANI SAYILDIĞI ÜLKEDiR.
Barış manço nun les mistigris ile çalıştığı yılları, yaptığı fransızca ve ingilizce şarkıları bilmeyen cahil troll sıçmığı.
baris manco bu dunyadaki bircok insanin sayilamayacagi kadar insan,bu ulkedeki bir avuc disinda hicbir sarkicinin sayilamayacagi kadar "sanatci"ydi.
barış manço'nun genellikle çocuklara hitap eden şarkılar yazmış olduğunu anlayamayan yazarların domates biber patlıcan şarkısına saldırması büyük bir saygısızlıktır.
Barış manço eşeklerin , dangalakların ve am sakaklarının bol miktarda olduğu ülkede sanatçı sayılmaktadır. Bizim nesil aşkla sever barış mançoyu. Sözü geçen domates biber patlıcan şarkısı müzikal açıdan şu anki en popüler şarkılara beş basar.
ahmet davutoğlu nun başbakan sayıldığı ülkedir. görene göredir.
trollük değil şerefsizliktir.
özellikle 7'den 77'ye programını taparken gezmiş olduğu bir çok devlettir.
Barış mançoyu domates biber patlıcandan ibaret bilen yazarın açtığı başlık.
Bu başlığı açan insanı da adam yerine koyan ülkedir.
Sinan akçılında sanatçı olduğu ülkedir.
ajdarında sanatçı oldugu ulkedir.
Içinde bazı serefsizleri barindiran ülkedir.
vallahi komik ülkedir. lol. adam biber patlıcan domates diyerek sanatçı oldu. ahaha.

edit: Yav, "büyük sanatçı" ile "sanatçı" aynı mı oluyor da başlığımı taşıyonuz? Niye taşıyonuz başlığımı? Kıskanıyonuz beni.
beni derinden yaralayan üzücü durum. kan ağlıyorum şu an, ellerim titriyor. arkadaşım eşşşekler, domatiz biber patlıcanlar, gülpembe' nin o sinir bozan iğrenç melodisi -dırıdırıdırıdıııı-, kızgın mercimek havva mıdir nedir, ay ben yazamıyorum, adam bir de söylemiş bunu zamanında.

düşünüyorum da, hani sanatçı... böyle evimde filarmoni dinleyen bir insan da değilim hani, george michael ve ajda pekkan' dan başka sanatçı da bilmem. ama george michael nireee, barış manço nire. barış manço' ya sanatçı demek george michael' a hakarettir bana göre.

bir tarafta careless whisper, diğer tarafta gülpembe, yok anam domates biber patlıcan, sarı çizmeli mehmet ağa, alla beni pulla beniii...

içim sızlıyor bu adaletsizlik karşısında. bir adam sırf erken öldü diye onu dünyanın en süpper şanatçısı!! olarak göstermek... değil işte, değil. sanatçı falan değil, hiç de sevmezdim.

hayır, barış manço falan sanatçıysa, o zaman ajda pekkan' a ilahe diye tapmalı, teoman' ın etrafında 5 vakit namaz kılmalıyız. bak bak, evet. teoman bile daha çok sanatçıdır barış manço' dan. şanssızlığı, hala yaşıyor oluşu. allah ona bol ömür, size de bol akıl versin.

ajda pekkan mücahitleri.
Kemal kılıçdaroğlu'nun lider sayıldığı ülkedir. Yazık.
türkiye'dir, saygı duymak lazım sevenleri var...
Japonya, belçika, liege prensliği, fransa, türkmenistan...

--spoiler--

1987 yılında Belçika tarafından "Türk Kültür Elçisi" unvanı.[81]
1991'de "Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı" unvanı[82]
1991 yılında Japonya Soka Üniversitesi "Uluslararası Kültür ve Barış Ödülü".[59][83]
1991 yılında Hacettepe Üniversitesi "Sanatta Onursal Doktora" unvanı.[84]
1992 yılında "Fransız Edebiyat ve Sanat Şövalyesi" unvanı. Ekim ayında istanbul Fransız Sarayı'nda düzenlenen törenle aldı.[85]
Belçika'nın Liège şehri "Onursal Hemşeri" unvanı.[86]
1994 yılı Kocaeli Üniversitesi tarafından Türk insanını ve Türkiye'yi çalışmalarıyla Dünya'ya tanıttığı sebebiyle verilen "Barış Diploması"[87]
1995 yılında Denizli Pamukkale Üniversitesi "Çocuk Eğitimi Alanında Onursal Doktora" unvanı.[84]
1995 yılında Japonya Min-On Vakfı "Yüksek Şeref Madalyası".[83]
Uluslararası Teknoloji Ödülü[kaynak belirtilmeli]
Belçika Krallığı Leopold II Şövalyesi Nişanı[kaynak belirtilmeli]
1995 yılında Türkmenistan Cumhurbaşkanı Saparmurat Türkmenbaşı tarafından verilen "Türkmen Vatandaşlığı" unvanı.[88]
200'ün üzerinde şarkısı olduğu için 12 altın ve bir platin albüm ve kaset ödülü kazandı.[kaynak belirtilmeli]
Onursal Evlad Unvanı[kaynak belirtilmeli]
3000'in üzerinde plaket ve ödül.[kaynak belirtilmeli]

--spoiler--

büyük sanatçı bütün bunlara rağmen, " ben bir sanatçı olduğumu iddia etmiyorum. Ben toplumla olan bir iletişim aracıyım. " cümlesini kurmuştur.