bugün

ne açgözlü takımmış şu barca. 1 messi nenize yetmiyor. ayrıca göndersinler tabi o veleti. messi'nin, xavi'nin, iniesta'nın yanında oynamak var. bide auRelio'nun, ersnt'in, nobre'nin yanında oynamak var. gerçi hiçbiri bir alex değil, lakin barcelona'da oynanan futbolu görüyoruz. maç mı izliyoruz yoksa sanat eseri mi belli değil. hangimiz istemeyiz o takımda bir türk olmasını?
futbolunu geliştirmesi için gitmesi gerekir. nedir yani yetenek bulmuşuz yaban ellere vermem tripleri tek adamla Türk futbolunu mu kurtarcan sanki. burda kalırsa en fazla bi arda olur . giderse iyi şeyler olur.
''sakın seyit ateş ayak yapıyor olmasın!'' dediğimdir.
Beşiktaş da Muhammet'i bırakmıyor.
milliyet.com haberi gibi duran ba$lık. bir fanatik, iki milliyet.com.
Umarım gerçekten oldukça yetenekli olan Muhammed'i aşırı derecede abartıp basında ön plana sürekli çıkartmayız.Daha sonra o yetenekli kardeşlerimizin nasıl söndüğünü,nasıl eleştirilere maruz kaldığını görüyoruz.Yazık oluyor.
eğer türk milli takımına süper bir star yetişecekse, gitsin be kardeşim, çünkü türkiye'de hiçbir alt yapı çalışması o anlamda süper bir yeteneği doğuracak yapıda değil henüz.ayrıca illa ki de messi olmasına gerek yok, çünkü messi gibi adamlar kırk yılda bir çıkar, extremdirler.muhammed dünyada adını duyaracak bir süper star olsun yeter.

not:ben de has beşiktaş lıyım bu arada.
bugüne kadar türkiyeden çıkıp da avrupayı peşinden sürüklemiş kimi tanıdınız kimi gördünüz? bu çocuğun da sonu aynı olacak, abartmayalım, fazla hayallenmeyin yani. kötü topçu değil, ok, ama emre gibi en babasından inter'de newcastle'da ilk 11 oynar, 3-5 güzel maçını izleriz ama messi falan derken, böyle örnekler verirken 40 kere düşünün, zira komik oluyor.

hatırlatırım: yaklaşık 1-2 sene önce messi mi arda mı tartışmaları yapılıyordu her platformda. ciddi ciddi arda'nın messi'den iyi oldugunu savunanlar, hararetli hararetli bağırıp çağıranlar vardı, hatırlayın ya birazcık. bu konuda kavga edenini gördüm ya, böyle mallar bile vardı. neyse, balık hafızalı bi millet oldugumuzdan hatırlamayız tabi. işte şuan bu konunun o konudan hiç ama hiçbir farkı yok gözümde. zaman beni haklı çıkaracak diye tahmin ediyorum, 3 yıla kalmaz sonucu görürürüz, bundan da %99 emin gibiyim, aha da buraya yazıyorum.

haaa, buarada messi'yi bulup biri o dönem arda'yı tanıyomusun diye sormuştu da, herif öyle bi cvp vermişti ki, neyse, eksilenmeye siz daha fazla abanmadan ben burada keseyim...
beşiktaş o futbolcuyu elinde tutup napcak amuda mı kalkacak amk bırakın gitsin ya bakın,
mesut özil real madridde oynuyor alman statusunde ama türk kanı taşıması bile gurur veriyor bize.
beşiktaşta kalsa arda bile olamaz en fazla serdar özkan olur.serdar için de messi yakıştırması yapılmıştı birara.
(bkz: Barcelona bizi sürekli arıyor)
fiziksel ve teknik özellikler olarak ne kadar gelişir bilmem ama, eğer türkiye ve beşiktaş'ta kalırsa mental olarak basit bir oyuncu kalır.

o açıdan gitsin. kalmasın. barcelona olmak zorunda da değil. ajax olur, manchester olur, hatta herhangi bir ingiliz ve seçkin bir ispanyol kulübü olabilir.