bugün

insanı inanılmaz derece rahatlatan eylemdir. Mayışık mayışık gezersiniz.
havlu ıle uyursanız sabaha her yerınızın tutulacagı gercegını degıstırmesede mukemmel bır hıstır.
yazlıkta yapmak icap eder.

anneannem hayattayken annem dedem ben anneannem giderdik. evde tek genç ben olduğum için her şey bana göre ayarlanırdı. denizden gelidkten sonra duşumu alır. havluyla 1 saat kestirirdim. camlar açık. mis gibi akdeniz kokusu. yandaki havuzdan gelen su sesleri. sonra kalk yemeğini ye. sonra iç falan.

sanırım çok özledim o günleri.
ama en çok anneannemi özledim. dedem şimdi yeni hatun buldu kendine. ya kadın iyi hoş da ne bileyim bir garip.
öyle güzel bir duygudur ki... bebek gibi huzurla uyursunuz, mutlu uyanırsınız.
güzel hissettirir. hele bir de sabah erken kalkma psikolojisi olmasa...
lokman hekime atfedilen tavsiyedir. şöyleki ; lokman hekimin banyodan sonra uyumak ömrü uzatır demiştir denir.
dünyanın en güzel şeylerinden biridir. tek değilsen en güzelidir.
kanımca en deliksiz uykuların çekilmesine neden olmaktadır . düzenli olarak uygulanmalıdır .
Çogzel bi duygudur.
hayatımda ilkokuldan beridir hiçbir zaman duş alıp yatmadım, herzaman kalkınca alıp evden öyle çıktım, siz nasıl güzel insanlarsınız ki kalkınca yüzünüzü yıkayıp evden çıkabilecek niteliklere sahipsiniz. imrenmemek elde değil, ben kalktığımda bir androide dönüşüyorum, saçlar cumhuriyeti ilan etmiş, ağzım leş gibi, vücut yağlı, terlemiş... bir insan evladı ben miyim böyle yoksa, hamama gidicem zaten zamanı geldi artık sırt yağlı, oram buram sivilceli, biri bi el atsın allah aşkına bana, hayatım boyunca temiz bir adam olamycam lan ben ?
Kışın sabah 7 de -7 derece havada işe gitmeden önce 5:30 da kalkılır, yıkanılır, titreyerek yorganın altına girilir 30 dakika daha kestirilip işe gidilir.
kasların yumuşamasıyla mis gibi uyunur.

ancak vücudun nemsiz kalmamasına dikkat edilmelidir. vücut nemsiz olursa uyku keyfiniz bozulabilir. bu nedenle duşta sabun kullanan yazarlarımızı ve okurlarımızı uyarmak istiyorum. hacı şekir yerine 1/4 nemlendiricili sabun kullanabilirsiniz.

ben kullanıyorum tavsiye ederim.
bornozla yapıldığında tadından yenmeyen eylem.
bünyedeki rehavetin nirvana yapmasıdır. malum sıcak su damarları genişletmi, kan akışı rahatlamış insanı mayıştırmıştır. olay budur.
rahatlamak isteyen bunyenin yapmasi gerekendir.
her zamanki dalış süresinden çok daha kısa sürer.
suyun veriği rahatlıkla tüm stresi atıp uyumaktır. zaten banyodan çıktıktan sonraki o güzel koku da insanı huzura ve uykuya davet ettiği için dayanılamayandır.