bugün

çalıştığınız meslekten nefret etmektir. daha bir bankacı görmedim yaptığı işten memnun olan. hiç birimizin çocukluk hayali de değildir diye umuyorum. yani çocukken, büyüyünce ne olmak istiyorsun diye sorduklarında, "bankacı olmak istiyorum." diyen biri yoktur sanırım, olmasın da.
görsel
Gibi konuşmalara maruz kalmak.
sinek kaydı traş ve takım giyme zorunluluğu dolayısı ile bankacı olmadım.
iyiki de olmamışım şu an kot, tişört, sakal üçlüsü ile gayet işimi uzman seviyesinde yapabiliyorum.
Bizzat tecrübe ettiğim bir durum. 2 senelik bankanın MT programından sonra, bankada başladık. 2 sene içinde bize her olay anlatıldı sanıyorduk ama işin engi öyle değilmiş. Ticari Kurumsal Bankacılık tarafında çalışmaya başladık. ÖZellikle bayan çalışanlar, sabah makyajsız gelir ve işe başlamadan önce tuvalet seansları vardır. Giren kişi ile çıkan kişi arasındaki fark gerçekten görülmeye değerdir.
Ben Plaza tarafındaydım bu arada. Sabahları asansör sırası beklerdik medeni medeni, kravatlı abilerle, sivri topuklu tak tak yürüyen ablalar arasında. Kendimi şubeye atardım sık sık. Bireyselde çalışan arkadaşlar için gerçekten çok üzülürdüm. Adamlar direk insanla muhatap ve herkesin derdi başka, hep sizi suçluyor. Ayrıca hedef baskısı konusunda hiçbirşey söylemiyorum.
Gelelim Ticari de çalışanlara, onlarda firmaya yalakalık yapmak zorundalar. Ayrıca Şube karı, şube hedefi ve kişisel portföylerinde elde etmek zorunda oldukları hedefle uğraşırlar. Şube müdürü hep azar, fırça kayma peşindedir. Hatta şube müdürü ile tartışıp, istifa eden kişiyi bile gördü bu gözler.
ilik kemik kurutan bir sektördür ama belli bir kademeden sonra maddi olarak ciddi anlamda tatmin eder. Özellikle Portföy Yönetmenliğinden sonra veya Genel Müdürlük Pozisyonlarında Uzman olduktan sonra.
Yani kalanlar da babalarının hayrına kalmıyor abiler ablalar.
Bir erkek olarak ben fazla zorlanmadım ama bireyselde çalışan bayan arkadaşlara bazı insanların yazma çabaları, şirket patronlarının ticarideki bayan arkadaşlara yazma durumu mevcut idi ve bu mide bulandırıcıydı.
Erkek bankacı arkadaşlarda, firma temsilcisi bayan ise ve biraz genç güzelse ona yazardı, bu da en az, az önce anlattıklarım kadar mide bulandırıcı idi.
Öyle böyle güzel vakitlerdi ama bende istifa edip başka sektöre geçtim. Yine döner misin dersen?
Şube Müdürü olursam veya Genel Müdürlükte Denetim pozisyonları olmadığı sürece dönmem.
çok sıkıcı olan bir durum.
Hayatın boyunca traş olacaksın demektir bankada çalışmak.

Banka da çalışmak demek gömlek kravat ikilisini giymeye maruz kalmaktır.

Neden bu işi yapıyorum lan ben diye isyan etmektir bankada çalışmak.
Müthiş seks döngüsüne şahit olursunuz.

(bkz: acayip seks döndüğü düşünülen yerler)
Bayan kısmına yakıştırdığım bir meslektir. Bankacı kızla evlenilir ve mutlu bir yuvada kurulur diye düşünüyorum.
Bankada çalışmak Nasıl bilmem de bankada çalışan bir hanım arıyorum evlenmelik...
sahip olmadığın para için boşuna strese girip sinirlerini bozmaktır.
Ne kadar bankacı arkadaşım varsa lanet ettiği durum. Bir tanesi lanet etmiyor oda şube müdürü. Bu bankacı arkadaşlara cv yollayıp duruyorum ama okuduklarım ve duyduklarım hiç iç açıcı değil. Mobing ve satış baskısı 3 katına kadar çıkmış durumdaymış.
Sıkıcıdır.
Seksiyseniz neden olmasın.
Dinen haramdır.
Ulan oturduğunuz yerden para kazanıyorsunuz hala ağlıyorsunuz amk.

Ben zamanında o market işindede çalıştım ne gecem vardı ne gündüz.

Öğretmenler gibi yata yata para kazanan meslek.
klimalı temiz ortamda çalışmaktır. evet.
Mini etekli otoriter ablaların tribini çekmektir.
--spoiler--
cok boktan bir durumdur. haftasonu tatili tek artisidir. o bir gunluk fazladan tatil olmasa markette işe başlarim daha iyi. bunu cevremdekilere söyledigimde ise aptal muamelesi goruyorum. ben aptal degilim siz şekilcisiniz.
--spoiler--

Krallll. Sünepe ve yalaka olanların seveceği bir meslek. Tecrübe sahiptir.
ben çalışamaya toptan karşıyım (korona sayesinde hiç çalışmamak nedir tadına baktık), o yüzden bankada çalışılmaz abi.
Gün boyu milyonlarla uğraşıp, akşam bim' e uğrayıp dost yoğurt almaktır.
Böylede hüzünlü bir yanı vardır.
Zor iştir.
Masa başı Hareketsiz bir yaşam, her gün bunca insanla temas etmek, bir an dikkatsizlik edip yanlış bir iş yapma korkusu..
Bankayı beğenmeyenler arkadaşlar vardiyalı olarak yazın ter içinde kışın buz gibi ortamlarda asgari ücrete çalışmadığı için beğenmezler , mobing falan diyorlar o heryerde var zaten , asker olsan komutan var , işçi olsan ustabaşısı var bilmem nesi var , ben şahsen olmak isterdim mobingse göreceğim bankada göreyim.
Amk yazın klima sıcağında oturur
Kışın sıcacık mekanda otururlar birde ağlıyorsunuz amk..
parayla ilgili tüm mesleklerde olduğu gibi tam olarak ne iş yaptıklarını, sistemin nasıl işlediğini anlatmayı pek sevmezler.

birbirlerinden başka kimse tam olarak ne iş yaptıklarını bilmez.