bugün

armut piş ağzıma düş demek isteyen arkadaştır.
hayır yani anlamıyorum kendin tavlayamıyorsun,arkadaşının sana tavladığı kızı nasıl elinde tutacaksın peki.
düşünmek gerekir.
ne mal bir arkadaştır o.
laf ola beri gele söylenmiş sözlerdir. gereksizdir. ve unutulur gider. kimse düşmez bu olayın üstüne.
ilkokuldan üniversite hayatına kadar her an, her yerde karşılaşılabilecek arkadaştır. böylelerinden tek kurtuluş, kendi kendine ya da başka bir arkadaş sayesinde bir sevgili yapmasıdır.
(bkz: panpişizm)
muhtemelen bana kız ayarla dediği kişininde sevgilisi yoktur.
dünyanın her yerinde bulunan arkadaştır. hatta bazıları siz ona kız ayarlayın diye sizinle arkadaş olur...
'31 çekmekten zaman bulamıyorum sen ayarlasana' demektir.
en nefret ettiğim arkadaş tipidir kız ayarlamak nedir hala anlamamışımdır. malmısın kardeşim kendin ayarlasana sanki bize başkaları mı getirip al bu kızı arkadaş ol diyo, kerhane mi işletiyoruz lan biz ! ne kız bulması amk.
(bkz: arkadaş arkadaşın pezevengidir)
yeni bir beraberliğe yelken açan arkadaşının sevgilisinin çevresinden nemalanmaya çalışan arkadaştır.

(bkz: arkadaşı var mıymış hacı varsa bana ayarlasana)
(bkz: o zaman bana bir arkadaşını ayarla)
bunun birde kuzen versiyonu vardır bayar adamı.
arkadaş arkadaşın pezevengidir diye üste çıkan arkadaştır.
defoludur. kendine kimseyi bulamaz. sizden yardım ister. etrafınızda sinir olduğunuz bir kız varsa ayarlarsınız. yoksa arkadaşlarınıza hiç bu eziyeti çektirmezsiniz. sana göre kız yok ki olanların da sevgilisi var ile kapatırsınız konuyu.
Daha lise zamanı farklı üniversitelere gidersek bana kız ayarlıcaksın diye söz verdiren insandır.mamayız sanki.

Edit:Lise arkadaşım burada heralde kötülediğine göre.
siktir edilmesi gereken arkadaştır. gavatlık yapmanın alemi ne yani ?
gereksiz muhabbetlerin arasında geçen gereksiz cümlelerden biridir.
muhtemelen pembe gömlek giyen, kendini ciks sayan fakat kimsenin aslında sevmediği arkadaştır.
etrafımda bolca bulunan arkadaş türü.
olay " oğlum şu kızı bana ayarla dile benden ne dilersen lan "
ya da
" üstad sen halime ye çaktın di mi? bi de ben çakiym ona ya "
şeklinde gelişir.
arkadaş arkadaşım pezevengidir * .

en acısı da geçmişte birşeyler yaşadığın kızın, yakın bir arkadaşınla evlenme arifesinde olmasıdır.
o arkadaşınla da oturup kunte kinte muhabbetleri çevirmen seyirliktir.
büyük ihtimal kendisi gibi sap olan arkadaşını, iki dakikalığına bir kız ortamında görmesi üzerine acaba ekmek çıkar mı mantığında olan arkadaştır. diğeri de o ortamda başkaları sayesinde bulunmuş ve sap gibi sessizce ve sahte sıkılgan tavırlar sergileyerek takılmıştır. ama asla sıkılmıyor ve içinde çocukça bir bayram yaşıyordur.
kendisi bana kız msn si ver la diyebilecek kapasitededir.
arkadaş arkadaşın pezevengidir bakış açısıyla düşünen arkadaştır.
abazan arkadaştır.
benim la o.
siktir git denilesi arkadaştır. pezevenk miyim olm ben ?