bugün

Rüzgara sorulacak sorulardan biri
leman sam ın ve grup gündoğarken in seslendirdiği çok güzel bir şarkı.
Penceremin perdesini
Havalandıran rüzgar
Denizleri köpük köpük
Dalgalandıran rüzgar

Gir içeri usul usul
Beni bu dertten kurtar

Yabancısın buralara
Nerelerden geliyorsun
Otur dinlen başucuma
Belli ki çok yorulmuşsun

Bana esmeyi anlat
Bana sevmeyi anlat
Bana esmeyi anlat
Esip geçmeyi anlat

Anlat ki çözülsün dilim
Ben rüzgarım demeliyim
Rüzgarlığı anlat bana
Senin gibi esmeliyim*
- bana esmeyi anlat abi
+ olm klimanın kumandasında uzun bir tuş varya ona basacaksın
- hee tamam abi
+ ...
- ohhh john benjamin toshacklarım serinledi şerefsizim
-bana esmeyi anlatsana..
+ya ben senelerdir esiyorum valla bi boka yaramıyo...
-olsun sen göster..
+lan manyakmısın esip napican,sen yürümeye devam et...
bana esmeyi anlat
bana sevmeyi anlat
leman samdan dinlemeyi daha tercih edilesi ve daha bir sevilesi bulduğum parça
fakat bazı noktalar var ki aklımı bulandırıyor şöyle ki
yabancısın buralara nerelerden geliyorsun?
otur dinlen başucuma
belli ki çok yorulmuşsun
ardından:
bana sevmeyi anlat
bana esmeyi anlat
hayır yani bu nası bi misafirperverlik oturttun başucuna , yorulduğunu da tahmin edebiliyorsun.dur bi bismillah yeni gelmiş
bana şunu anlat bana bunu anlat

bir de ara gazı ver pencerenin perdesini havalandırdığını,efendime söylim denizleri köpük köpük dalgalandırdığını söyleyip oh be rüzgarın görevi esecek tabii ne yalakalık yapıp duruyorsun
rüzgardan sevmenin sırrını aldığı gibi(bi taşla iki kuş)esmeyi de öğrenecek
şarkılarda bile bi çıkar arayışı olmaz ki canımm
- bana esmeyi anlat
- mehmet bende bilmiyorum.. valla bilsem..
- bana esmeyi anlat..
- vuuuuvvv..
- bana sevmeyi anlat..
- eeh sende..
taytaycan: olum vay ya, sayışın olanı afet gibi lan, bi keyecik yanağından öptüyse, bütün tasolayımı veymezsem, onu kinder'e boğmazsam şerrefsizim !! * *
aguhan: ya sen sayışını falan boşvey de, bana esmeyi anlat, asıl o nasıdı?

(bkz: bebeklerin r lere y demesi sorunsalı)*
penceremin perdesini havalandıran rüzgar.. şeklinde başlayan nefis parça..leman sam'ın gerçek bir ssnatçı olduğunu bir kez daha gösteriyor.
http://fizy.com/#s/1aimar

- bana esmeyi anlat, esip geçmeyi...
--spoiler--
esip geçmeyi anlat
--spoiler--
türk insanı, derdinin büyüklüğünden midir bilinmez, derdini doğaya yansıtmaktan pek bir haz eder. halini ay bilir güneş anlar, dağlara küser, rüzgara akıl danışır... duygusal yoğunluklu anlarda da efkarını tavan yaptırmak için okur/dinler bu tarz kelamları, çok sever. işte bana esmeyi anlat da bundan dolayı adına başlık açılmasını haketmiştir. şimdi bana gelip de, efendim polinezya halk ozanlarının şiirlerini biliyorum ben onlar da doğayı çok kullanmışlar dert söylerken, demeyesiniz. yahut benim meksikalı arkadaşlarım var onlar da çok duygulanıyor bu şarkıda diye de gelmeyin. benimki kendi toprağıma, belki de cahilliğimin verdiği cesaretle, yapılan bir güzellemedir.
(bkz: sen de mi brütüs)
çoktandır beklediğim sevdanın şarkısıdır benim için. evet çok subjektif.

o'nun şarkısıdır bu, sevmekten deli gibi korktuğumun, gene de enginine kendimi bıraktığımın şarkısıdır.

esen bir rüzgardır o, isterim hep essin hiç bitmesin...

kulaklarımda uğuldayıp, saçlarıma dokunup ,yüzümü öpüp...

öyle sürsün...uzaktan gelsin...çok uzaktan, ama uzaklaşmasın.

senin gibi esmeliyim.
hem türkçe, hem de yunanca versiyonu olan, ilhan şeşen kişisinden dinlenilmesi gereken durduk yere adamın bilmem neresine koyan şarkıdır. hangi yabancı hatuna aşık oldun da bu şarkıyı yaptın? kim seni bırakıp gitti de, bu sözleri yazdın? bu kadar mı aşktan yorulmuştun da, yeni tanıştığın hatuna bana aşkı tekrar öğret, bana sevmeyi tekrar öğret dedin be arkadaş?
denizcilerin büyük bir bölümünün rüzgarlı havalarda mırıldandığı şarkı.*
barış akarsununda yorumladığı, efsane olmayı hak etmiş bir parçadır.
efsanelerdendir. çocukluğum aklıma gelir nedense. böyle şarkıları dinledikçe daha da sevmek ve sevilmek istiyor insan.
anlatayım.

hava bir yönden bir yöne akmak, rüzgâr olmak
Yapılmasıönce düşünülmüşolmayan veya beklenmeyen bir şeyi yapmaya birdenbire karar vermek.

kaynak:vikipedi
şu havaya biri anlatsa da rahatlasak azıcık.
Eski sevgilimin adı Esme idi.
Bıkmıştı artık bu şarkıdan yeaa.
çok güzel bir şarkıdır farklı sanatçılar seslendirmiştir ama leman samdan dinlemesi ayrı bir keyif verir.

Şarkı gerçekten her kuşağa farklı şeyler anlatıyor.

20 li yaşlarda dinlediğimde bana özgürlük ve aşk temsil ederken

35 li yaşlarımda ise birde bunlara tecrübenin eklendiğini anladım. aslında anlatılacak okadar çok şeyin içinde sadece bir "." ile her şeyi özetleyebileceğini temsil eder oldu bakalım 40 yaşlarım da ne çağrıştıracak bu şarkı sözlerini dinlediğimde.
Barış akarsu gibi güzel bir insandan dinlediğimiz güzel şarkı. Nur içinde yatsın.
rüzgar olmak.
leman samın sesinin tınısı ile birleşince ruhu apayrı bir okşuyor, huzurlandırıyor..
özellikle de giriş müziği..
güncel Önemli Başlıklar