bugün

genellikle platonik asik kisilerin kurdugu cumledir. asik olunan kisinin hicbir alakasi olmamasina ragmen tesadufen gozgoze gelinmesi durumunda soylenir. (bkz: yazik sana)
(bkz: şizofren aşık)
upgrade edilmiş versiyonu için (bkz: bana soru sordu kesin yazıyo bana)
daha kötüsü ;
"olm kız paso seni kesiyo , kesin aşık sana olm"
şeklindeki arkadaş gazıyla girilen hayal dünyasıdır.
canlılar hareket eden şeylere bakarlar. git geç karşısına kedi-köpek bile bakacaktır ama haklısın belki sana yazıyordur, mürüvvetini de görürüz inşaallah...
Hiç kimseyle ilişki yaşayamamış içinde ukte kalmış birinin inandığı sanrı.
(bkz: bir kisiyi keserken insanin kendine soyledikleri)
"bana dokundu, kesin benle evlenmek istiyor, bir de benle konuştu, kesin 10 tane de çocuk istiyor..." diye uzar gider.

(bkz: alternatif makbule kral paranoyaları)
genellikle lise çağındaki gençlerde görülen durumdur. eğer lise çağını geçmiş gençlerde de görülüyorsa durum vahimdir.*
"bana baktı kesin bana verecek" mantığından daha saf bir öngörüdür.
(bkz: umut fakirin ekmeği)
(bkz: umut fakirin ekmeğidir)
(bkz: bana güldü kesin verecek!)
Aynaların ,canlı olması durumunda, sarfedecekleri sözlerden biridir.
klasik bir abazanın en klasik düşüncelerinden biri. genellikle hezimetler zincirinin bir halkası olmaktan başka birşey değildir bu düşüncenin sonu.
bir de onun "benden tuzluk istedi kesin beni seviyor!" versiyonu vardır ki 3 dayanağa sahiptir
1-neden masadaki onca kisiden ben *i secmiştir?
2-tuzluk mecazi bir anlam taşımakta, malum kız*tuz kelimesi ile ustaca gizlenmiş romantik bir arzuyu mu dışa vurmaktadır?
3- (bkz: tesadüf yoktur tevafuk vardır)! * *
hemen ümide kapinilmamasi gerekir. sevdicegin her hareketinden bir mana cikarmak istemek cok dogaldir, degerlendirmeye alinasi bir önermedir fakar herseyi cözmez, fazla umuda kapinilmayip diger hamleleri beklemek gereklidir.
(bkz: aynayla olan ilişki)
bizim köyde bunlara abaza diyolar.
asiri iyimser asik sozudur. ote yandan abazan bir erkek sozu olabilitesi de vardir lakin tartismalidir, zira abazan er kisi daha cok "bana bakti kesin verecek" kalibini tercih eder.