bugün

çok ileriki yaşlara kadar inanılmış, gerçekte de eğer balık bayatsa, yoğurdun mayalanma etkisi yüzünden bozuk balığın etkisini artırıp zehirlenmeye yol açacağı için bu şekilde bir önlem ya da inanış oluştuğu ortaya çıkan durumdur.
şehir efsanesidir. (ben yedim bi şey olmadı!)
senelerdir, ayransız balık yediğimi hatırlamıyorum, inadına defalarca da çeşit çeşit balıkla yoğurdu denedim. milletin uydurmasıdır. kesinlikle reaktif etkisi yoktur. bal gibi de oluyor.
ikisi de taze ise çok da güzel gider.
(bkz: kaynak götüm)
Yanlış bir görüştür. Yoğurt zehirlenmeye karşı koruyucudur. Bilakis yenmesi iyidir. Fakat diğer süt ürünlerinin balıkla yenmesi tavsiye edilmez.
deniz ürünleri ve süt ürünleri birlikte yenilebilir burda dikkat edilecek husus sadece her ikisinin de tazeliğine güveniyor olmanız.onun dışında bir tehlikesi yok.afiyet olsun.
yanlış önermedir. Siz hiç alabalıkla süzme yoğurt yediniz mi torosların eteğinde?
deniz ürünü taze olduğu sürece gereksiz önermedir.
yanlış inançtır. bir balık restorana gidildiğinde yoğurtla yapılmış pek çok meze türü olduğu görülür.
balık bayatsa göte gelirsiniz. taze ise bişi olmaz. histamin zehirlenmesi diye geçer. bayat balıktaki histamin yoğurtla etkisini daha fazla gösterir.
inadıma balıgın yanında süt ürünü yerim veya içerim ailem de her seferinde aaa zehirlencieksin oğlum tiradını oynar.
Deneme 500+ (bkz: hala daha yaşıyorum)
defansı sağlam tutmazlarsa yenilebilirler.

şaka bir yana, balık taze olursa bu ikilinin bünyeye bir zararı olmayacağı söylenir. Cesaret edip yiyemiyorum o da ayrı bir mesele.
gereksiz söylemdir.

yaptım oldu!
hahahaha dır.
şöyle diyen insanlarda mevcuttur:
balığı yoğurtsuz yedin, balık seni yedi.
balığı yoğurtla yedin, sen balığı yedin.
aslında bu yoğurt değil rakı sanırım ama ben biraz değiştirdim konuya uygun olsun.
gereksiz br önerme değildir.eğer ki balık bayat ve zehirlenmeye yol açıcaksa yoğurt bunu tetikler ve çabuk olmasını sağlar, hafif zehirlenmede daha hastaneye gitmenize neden olur, ağır zehirlenmeler de ise hayatınızı kurtarmış olur.
Eğer balık tazeyse tabiki de yenilir.
--spoiler--
balıkla yoğurdu naapcan damaksız. Rakıyı bi dene*
--spoiler--
YOĞURT TAZEYSE BALIK BAYATSA YENMEZ YOK BALIK TAZE YOĞURT TAZEYSE GENE YENMEZ. HER iKiSiNiN DE TAZE OLMASI ARANIR.
ben yerim yemeyenler dusunsun.
bazı balık çeşitleri için geçersizdir.
(bkz: kaşarlı balık varda neden yoğurtlu olmasın)
Süt içilir merak edilendir. Ne balikmis arkadaş.
Balık tazeyde bi sikim olmaz zaten taze balık korkmaz.
ben bir kez bir sürü balık yedikten sonra mutfaktaki yoğurtuda yiyeyim dedim bir saat sonra hastanede anırıyor idim.