bugün

Akla galata köprüsü ve rakı gelir. Ah istanbul ahh.
kötü bir şey be balık yenir mi? Leş gibi kokuyor, daha kötüsü hamsili pilav yapan hamsi kafalar var. ne tarafa öğürsem..
dardenia'dan tattıktan sonra sevmeye başladığım yiyecek. tartar sosla, yumuşacık özel bir ekmeğe balık yapıyorlar valla leziz.
görsel
Öğlen yemeği.
Sosyolojik tez konusu olabilecek bir mevzudur

Belediyesi hdpli şehirlere uğramaz bu. Halbuse kötü mü olurdu lan sılho iki tane balık ekmekçi olaydı Diyarbakır’da. Olm kuyruğu şişe takmışsın kebap olmuş tavaya atmışsın ezme olmuş çakal. Halbuse balık? Bu topraklara kardeşliği, barışı, huzuru inanıyorum ki balık ekmek getirecek.
mayonez turşu zeytinyağı ve kekik dökmeden yiyen ibnedir.
Eminonunde 10 lira olmus beyler yikigim amq.
10 lira nedir lan? El insaf bu insanlar das mi yesin?
Soğan ve maydanoz.
ekmeğine çok takılmayın.artık küçüldü gramajlar.250 gramlık ekmeğin yarısı 125 gram eder.tuzsuz ve hamsili olanı tercihim.o balığa unlarken illa tuz atılır.
ekmek de taze yahut ısınmışsa, arasında yeşillik de bolsa, tercihen de sardalya gibi küçük balıklardansa, yanında fanta da varsa candır.
eminönünde yenilirse mide bulandırır.

en iyisi evde yapılandır tertemiz miss.
şimdi bu başlığı hortlattın burdan uçarak bostanlıya gidiyorum mutlu musun
En son Kadıköy'de kel kankitomla yemiştik. Hem onu hem balık ekmeği çok özledim Allah affetsin.
Yiyenler zıkkım yesin.
Gece iyi giden yiyecektir. Evet.
Soğanlı ve limonlu olur. Çok açım.
sokakta yenilesi en güzel atıştırmalık. evet.
Kilyos'ta soguk havada usuye usuye yenmesi makbul olan yiyecek.
Ben pek balik sevmem ama o ortamda da baska bir sey yenmiyor yahu.
Özellikle Eminönü'nde çok sıradan bir eylemdir. Norveç uskumrusunu "boğazda balık yedik" olarak lanse etmek de komik.
1950'lerde eminönü'de çekilmiş bir fotoğrafa konu olan güzel ikili. şu masada o insanların arasında olmak isterdim. balıkların sırtındaki çizgilerden anladığım kadarıyla palamut. hem yağda yapıyorlar, hem de ızgara. tahminlerime göre masayı kendileri için kurmuşlar.
görsel
Soğanlı limonlu güzel olur.

Çorum dediğin yer karadeniz ula nasıl paluk olmaz. Çorum Samsun a 2 saatlik uzaklıkta göbel gardaş.
En bayıldığım şey çok severim.
yanında da turşu suyu varsa tadından yenmez.
Eminönü Kalyata-i barbaros ta Her uğradığımda yediğimdir.
istanbul'da Deniz balığından sossuz olarak yapılır. Egede ise bildiğin nugget renginde olur. Tadı limon ve tuzsuz bir hiçtir.
(Normalde tuz kullanmayan bir insanım. Ama balık ekmeğe 6-7gr koyarım burda.
Süper bir yiyecektir.