bugün

bu burca mensup olanlar mi daha hayalperest, yoksa "anaa balik burcu bu, kacayim ben bundan, ezik bu" diyen mallar mi daha hayalperest bilemiyorum. oglum bir insanin karakterine burcu ile anlam yukleyen beyinlerinize uflerim sizin, ayrica o kacanlarida yakaliycam tek tek ve cok sevicem sizi. ko$mayin lan.
gozyasi pinarinin kaynak noktasi, sumkurerek aglamanin yakistigi yegane varlik.

(bkz: sumkuruk firtinasi)
en iğrenç burçlardan birisidir.
insanin elinden kayan, kaygan bir burctur. pullari parlak renkli olanlari guzel olur, severim. eti en lezzetli olanlari bahr-e sefid'de yasayanlardir. bulursaniz kacirmayin sakin, izgara olarak yiyin.
yengeç burcundan bile çekilmez olabilen, yengeç burcunun negatif özelliklerine bir de daha yoğun obsesyonu ekleyen bir burç.. özellikle erkekleri hiç çekilmez...
hakkında yazılanları okudukça korktuğum burç.
özellikle kadınları ne istediğini bilmeyen, sıkıya gelince kaçan, anlanılmayan ve anlamsız kişiler olan kaçınılası burç.
ilk başta iyi bişey sandığım ama sonradan ezik olduğunu düşünmeye başladığım burç. Benim de bizatihi içinde bulunduğum burç. Onlara inanın,inandıkça doğruyu bulurlar. Ayrıca sakın yüzüstü bırakıp gitmeyin, o naif, zarif, duygusal insanlar bi anda canavarlaşabilirler, size kötülük yapmaktan zevk alabilirler...
çabuk karamsarlığa kapılma ve kararsızlık özellikleri başa bela burçtur.
her zaman her ortamda iz bırakan insanların burcudur.
youtube da sağ üstte çıkan gel tanışalım sevişelim linkindeki bilimum memeli kızların (!) burcu.
msnde sen selam vermezsen selam vermeyen,senede bir gun paranoya yapıp her şeyi mafeden patavatsız burç.
şubatın 20 si itibarıyla doğumgünlerine girilmiş kişilerin burcudur. alıngan, hayalgücü geniş, duygulu insanların burcudur.
burcu ismindeki hafızası zayıf şahsa hitap etmek için kullanılır.

(evet, bi garibim bu günlerde)
(bkz: hut)
dünyada ne kadar boş inanç sahibi olduğunu görmemize neden olan 12 burçtan biridir.

(bkz: burc zirvaligi)
en büyük zenginlerin mensubu olduğu burç.
çok sevimli mensuplara sahip bir burçtur. kendisini pek önemsemez, hep karşısındakileri mutlu etmeye çabalar, zaman zaman köpekleşir. ama ufacık bir karşılık bile dünyaların tapusunu üzerine yapar. ayrıca burca mensup zeki de bir bilimadamı vardır ki bütün balıklar bundan gurur duyarlar :

(bkz: albert einstein)
hafızası kötü olan burcu ismindeki kıza bir tür hitap şekli.

ayrıca burcum.

ne çok burcu dedim lan?
kayıp balık nemo'nun ablası olan burcu'dur. (bkz: ıyyy iğrenç)

edit: benimle aynı fikirde olanların bulunması neg'zel. (bkz: kaşınmak)
bu burcun kişisi bir insan evladı olarak; sanırım sahibi olduğu kişiyi en iyi özetleyen burç. ne yazıyorsa birebir uyuyor.
duygularının kölesi olmaya mahkumdur; özellikle balık burcu erkeği!

(bkz: ama bu hiç adil değil ki)
(20 Şubat-20 Mart)
Ah sana ne desem bilmiyorum ki. Saf mısın, salak mısın? Yüz yıl yaşasa, olgunlaşacağına daha da bir çocuklaşır bu. Ona kırılır, buna alınır, küser, kızar.... Ayyyy... insanın bunu düşünürken bile içi daralır. Hayatta zaman zaman önüne çıkan fırsatları bir türlü değerlendiremeyen beceriksizin tekidir. Yaşamı boyunca kolay yoldan para bulmayı hayal eder. Zaten uyumadığı anlarda, çok az istisnai durum dışında genelde hayal kuruyordur. Hep çelişkilerle doludur. Bir de sanki hiç olumsuz huyu yokmuş gibi, bir kuru inadı vardır ki... Tam bir karın ağrısı, baş belasıdır. Bunun huyuna, suyuna git, sonra canın ne istiyorsa yaptır buna. Ama bana sorarsan kendin yap daha iyi. Tam bir bunalımdır. Bir şeye moralinin bozulması için nefes alıyor olması bile yeterlidir. Ona sorsan hayatta en büyük acıları bu çekmiştir, gelen buna vurmuştur, giden buna vurmuştur. Ah zavallı daha ne yapsındır ki. Bunun bindiği gemi batar, tuttuğu dal kırılır. Anılarla yaşamağa bayılır. Geçmişinden asla sıyrılamaz. Dış görünüşe çok fazla önem verir. Öyle lider olmak gibi bir kaygısı yoktur, kıyıda köşede kendine bir yer bulsun yeter. Onu mutlu etmek neredeyse imkansız gibidir. Herhangi bir şeye bile hemen sevinebilir, ama asla mutlu olmaz. Şahsiyetsiz, karamsar, olsa da olur ama olmasa acaba daha mı iyi olurdu dedirten tuhaf insanın tekidir.
*
bulunduğumuz ay içerisinde doğanların burcudur. * kıymetli burçtur. velhasıl dengesizlikleri de vardır.
(bkz: kurt cobain)

"she eyes me like a pisces when i am weak"

(bkz: heart shaped box)