bugün

balroglar birer maia olduğundan ejderlerin eline verir.
balroglar bir tür'dür. birer iblistirler. balroglar'ın lideri gothmog vs smaug desek daha tanımlı bir versus olur.

söz gelimi balrog(lar) ya da gothmog , smaug'u sikertir. smaug'un tek özelliği alev üflemesidir ancak balrog ateşten yaratılmıştır. alevden kırbaç , kılıç gibi silahlar kullanabilir.

ayrıca balroglar maia ırkına mensuptur. smaug bir balrog'a kafa tutamaz.
balrog'un smaug'dan kendisine kemer yapması ile sonuçlanacak lord of the rings evrenine mensup 2 yaratığın versusudur. ancak yine de versus hatalıdır.

öncelikle balrog bir isim değil türdür. yani lotr evreninde balroglar diye geçerler. dolayısıyla bu versusun daha tanımlı olması için balrogların lideri olan gothmog denmesi daha uygun olacaktır.

balroglar vücutları ateşle kaplı birer iblis ve birer maia'dırlar ve her türlü sihir ve alev içerikli büyüleri yapabilirler. kendilerine alevden kırbaç, kılıç ve türevleri gibi birçok silah yaratabilirler.

smaug ise yüzük savaşı'nın yaşandığı dönemden önce yani 3. çağın 2900'lü yıllarında (yüzük savaşı 3. çağ'ın 3018 yılında başlamıştır) bard tarafından göğsüne bir cüce oku olan kara ok isabet etmesi sonucunda öldürülmüştür.

versus'a dönersek, smaug'un çok sağlam bir derisi vardır ve normal oklar ve silahlar ile kendisine hiçbir zarar verilemez. öte yandan, en güçlü silahı ateş nefesidir; ancak balrog ise ateşten yaratılmıştır ve smaug'un kendisine karşı kullanabileceği hiçbir farklı saldırı unsuru yoktur. ayrıca unutulmamalıdır ki balroglar bir maia'dırlar.

yüzük savaşı zamanında balrog'lardan biri moria madenlerinde gandalf'ı perişan etmiş, rengini beyaza boyamış ve neticesinde koskoca gandalf tarafından öldürülmüştür. smaug ise basit bir okçu tarafından.

balrog wins. fatality.
Gimlinin kazanacağı versustur.
(#38852605).
ikisine de ateş işlemez diye tahmin ediyorum lakin aşağıda balrog türdür, balrog yerine gothmog deyin diyenler olmuş. E o zaman smaug yerinede glaurung diyelim olur mu. Saçma değil mi. Neyse versusa dönelim. Balroglar maia deniyor ama ejderiyalarda boş beleş yaratıklar değil. Büyülü yaratıklar. Gerçi büyüsünün balroga işleyeceğini pek sanmıyorum. Bu durumda kas gücüne kalacaklar. Balrogun alevden kılıcı, smaugun uçma yeteneği var. Smaug kafasını kullanmazsa hiç şansı yok. Bence kolay yoldan balrogun çıkamayacağı bir yere uçup ordan taş atmalı. Balrogda salak değilse kapalı bir yere girer. Versus bugda kalıyor böylece arkadaşlar.
Ayrıca ikisi de melkorun hizmetkarları ne diye vs atsınlar. Melkorun hiçlikte kemikleri sızlar ben sizi böyle mi yetiştirdim diye.