bugün

haftasonlarının muhteşem aktivitesi.
hava zaten güzeldir bir de güzel bir kahvaltıyla başladınız mı güne içinize ılık ılık akıverir mutluluk damlaları.
bir yaz klasiği.*
(bkz: olsa da yapsak)
kişinin bulunduğu yere göre niteliği değişen nane. yan apartmandaki amca elini uzatıp "yumurta da süper koktu be muhtar ya ekmeği banmadan duramadım" diyebilecek kadar yakınsa o zaman görürüm ben o "mevsimlerden bahardı, ah ah ne güzel kuşlar böcükler, kahvaltı keyfi" diyen tipleri. ne yapacaksın amcayı? hayır, adama çek elini de diyemezsin canı çekmiş belli. ayıptır söylemesi süper yumurta yaparım, kimin canı çekmez? yesin yazıktır ama nerde kaldı ulan keyif? resmen sosyal statü sembolü balkonda sabah kahvaltısı. modernist mantıkla göt göte dizilen apartmanlarda soluksuz yaşayan bizler ile ferah ferah yaşayanlar arasındaki statü farkı. halbuki süper yumurta yaparım. bunu asla farkedemeyeceksiniz. size bol bol ot kokusu solumalar.
mevsim baharsa, buram buram çiçek ve taze ot kokusu burnunuza çarpıyorsa kahvaltı ederken kendinizden geçmenize sebep olabilecek , işte yaşamak budur diyebileceğiniz kahvaltıdır.
havalar biraz ısınsa da yapsak dediğimiz eylemdir.
(bkz: olsa da yesek)
Pazar sabahlari.
süper bi olaydır. bir haftadır, yaptığım aktiviteler arasında en güzelidir. diğerleri ise sırasıyla; balkonda gazete okumak, balkonda kahve keyfi, balkonda mangal yapmak, balkonda film izlemek, sabaha kadar balkonda muhabbet etmek vs vs vs.
yaz günlerinde 11-12 den önce uyanmayanların asla yapamayacağı kahvaltı.*
boğaz manzaralı evin balkonuysa eğer gerçek anlamda çıkacaktır kahvaltının.
cumartesi veya pazar sabahı yapılacak.illa ki ankara'da bir öğrencievinde ,beton bina manzaralı olacak.mayıs ayı çok uygun.karşıda oturacak kişi ya ev arkadaşı ya da sevgili.masada karışık bir omlet,kızarmış ekmek,bilgisayardan çalan güzel bir şarkı.illa ki gazete ve ekleri. neticesinde güzel bir kahvaltı keyfi...*
bir de asma gölgesi oldu mu, tadından yenmeyen kahvaltı.. aynı zamanda da, ya erkenden uyanıp da seçmece alınmış gazete yaprakları, ya da bütün haftanın yorgunluğunu alan güzel bir muhabbet çerçevesiyle süslenmelidir..
nedense keyfi benim açımdan sadece 5 dakika süren kahvaltıdır. çünkü en geç 5 dakika içinde kahvaltılıkların kokusunu alan arılar masaya üşüşürler. vız vız da vız vız başlarlar ona buna konmaya. benim gibi arı fobisi olan bir insan için kahvaltının keyfi de o anda kaçar. bundan sonrası elinde gazeteyle arıları kovalamaya çalışan bir baba, her yaklaşan arıya ciyaklayarak bağıran bir kız ve onu sakinleştirmeye çalışan bir anne.. ne lüzum var ben kahvaltımı paşa paşa içeride yaparım kardeşim.
güneşin hafiften yüz yakan ışıkları ve yaz rüzgarının hafif esintisi ile beraber yapılan aktivitedir. hatta bu an da mümkünse hiç kimse konuşmamalı sadece kuşların cıvıltıları dinlenmelidir.
hele eviniz denize sıfırsa balkona çıktığınız gibi içiniz ve iştahınız açılır, stres atmada birebirdir.
balkonda akşam yemeği yemek kadar güzel olan eylem. çay bardağına değen çay kaşığı sesleri ve sabah esintisi eşliğinde güne başlamanın ne güzel aktivite olduğunu düşündürür.
küçük balkonlu ve zemin katta yaşayanların pek tadamadığı bir duygu.
iki lafın belini kıracak bir arkadaş ile yapıldığında muhteşem bir zevktir. akşam yemeğine kadar da uzayabilmektedir.
(bkz: keyif adamının hali başka olur) *
hafif esen rüzgar ve demli çay eşliğinde saatlerce süresi aktivite.
reçelin içine kaçan arı da olmasa ne de güzel olur...
yaz aylarının vazgeçilmez aktivitesi.
hafta sonlari ve tatil günleri de buna dahildir.
ya da yazlık evlerde sıklıkla uygulanır.
bir öğrencinin en çok özleyeceği, evi en çok arattıran aktivitelerden biridir. *