bugün

Ev arkadaşım vardı bulgaristan göçmeni. Türk olduğu halde kürtten çok kürtçüydü. O gün bugündür bulgaristan göçmenlerinden hiç haz etmem.
mahallelerinde yaşadığım için haklarında malumat sahibi olduğum kimselerdir.

muhabbetçidirler.öyle parayı çok severlermiş diyenlere aldırmayın.parayı sevmeyen mı var ? herkes parayı sever.

tabii bu dediklerim genelleme değil.her toplulukta çürük yumurta vardir. bu durum laz, göçmen yörük olmaktan kaynaklanmiyor.
Kendilerinden bahsederken genelde farklı bir kelime kullanırlar.
(bkz: muhacir)
Çoğu kendini türk sanar ama değildir.

Zaten türklükleri de işlerine gelince tutar . Zoru göreni çifte vatandaşsa direk oraya kaçar .

Oradaki buçuk milletleri ve çingeneleri buraya süpürmüşlerdir .
ülkeye net pozitif katkı sağlamışlardır.
Sığınmacı demiş allah'ın öküzü yaprağım o dönem orası zaten osmanlı toprağı kendi ülkesinden kendi ülkesine sığınmacı mı olur şu an bile kosova,yunanistan,bulgaristan,bosna-hersek,makedonya vs. Birçok balkan ülkesinde türk var yaprağım.
iskan politikalarından baslayip, Atatürk'ün ailesinin kökeninin iç Anadolu'dan Makedonya'ya ardında Selanik'e göç etme sürecine kadar, balkanlarda yaşayıp Lozan ve ilerleyen dönemde yapılan nüfus mübadeleleri ile kendi vatanına topraklarına dönmüş insanların ufak anektodlarla tarihsel sürecinden bahsetmeye basliyordum ki yukarıda 'sığınmacı' diye bahsetmiş arkadaşı gördüm. 3 sene anlatsan ne fayda..
Dipnot: Cahillik ne güzel ya her şeyi biliyorsun:)
Anneannem pomak olduğu için benim de dahil olduğum grup.

Ülkede kaç tane ayaklanma çıkaran Balkan göçmeni gördün?
Kaç tane Balkan göçmeni tecavüz ve taciz olaylarına karıştı?
Kaç Balkan göçmeni toprak isteyip, çatışma çıkararak askerlerimize saldırdı?
He bunları yapmadıysak senin de bu tantanayı yapmaman gerek. Ya da yap, umrumda değilsin.

Genlerim %100 Türk olmayabilir ama ülkeme bir zararım olmadı, keza Benim gibi Balkan göçmeni olan birçok insanın da. Bugün savaş çıksa ben ve ailem ülkemiz için kendimizi feda da ederiz. Ama böyle konuşanlar ancak banka hesaplarını boşaltıp kaçmaya çalışır.

Ayrıca 8 yıl almış olduğun tarih eğitimi yeterli olmamış olacak sanırım ki, Osmanlı'nın çok uluslu bir yapıya sahip olduğunu, izlediği iskan politikalarından bir habersin. Seni cahilliğin ile baş başa bırakıyorum. ^^
Kızlarına hasta olacaktım ama maaacır arkadaşlarım "bizimkiler hafif kendini beğenmiştir, dışarıya fazla kız vermezler, huysuzluk yaparlar, soğursun." dedikten sonra zaten soğudum. Biraz ön yargı oluştu.

Neyse ülke adına zararsız insanlar, insanlarımız.
siginmaci diyen dalyarak once -de ve -da eklerini ayirmayi ogren. amk corumlu abazasi.
Annemin babası Romanya dragova göçmeni annanem grit göçmeni babamın babası ve babaannem iştip Makedonya göçmeni saygılar.
Evet, boşnağım.
Aşırı yakışıklıyızdır kardeşim ailendeki dişi bireylere dikkat et ahahaha.
Genel itibariyle arnavutları biraz hariç tutarsak zararsız insanlardır. Uysal, temiz, düzgün insanlardır.

Bir kafkasya türkü olarak selamlıyorum.
Yurdumuzda bol miktarda mevcuttur. Özellikle çoğunluk, bulgaristan yunanistan arnavutluk makedonya kosova biraz da bosna hersek dolaylarından peyderpey (belirli zaman aralıklarıyla) gelmişlerdir. 93 muhaciri denilen kısmı osmanlı zamanında 1877 osmanlı rus harbi döneminde gelmiş (bulgaristan çırpan) olup sultan hamit göçmeni diye adlandırılır. En kıymetli olanlar bu taifedir. Ardından balkan savaşlarında yine büyük bir göç dalgası yaşanmıştır. Akabinde selanik göçmenleri yine atatürk zamanında mubadele göçmenleri, sonra 51 (1951) muhacirleri gelir. Devamında 1978-79 yıllarında bulgaristandan gelenler ve yine özal döneminde bulgaristandan 1989 muhacirleri gurup gurup gelmişlerdir. Bu Gurupların haricinde aynı zaman dilimlerinde Ferdi olarak gelen aileler de epey vardır.
Aralarinda bulundugum ileri görüslü kiz erkek çocugu ayrimi yapilmayan akraba evliliginin yasak oldugu asil insanlardir.
atatürkün istanbulun en değerli toprakları bedavaya verdiği yancılarıdır. net ötesi.
Türk ise severim.
ülkenin arap çöllerine dönmemesi büyük oranda bu insanlar sayesindedir.
akp yalova mv adayının ezikler demek suretiyle hakaret ettiği insanlar.
Türklerse severim.
Avcılar'da oturan göçmen arkadaş mahalle bakkalından kendilerine has ürünlerden alıp ikram etmişti. Çikolatası gofreti tadında farklılık ve kalite vardı.
cumhuriyeti kurmuş kimseler, çomarlar ne bilsin.
bizim kökende bunlara dahildir. macir denilir bu insanlara. kökeni muhacir den gelmektedir.
evet selanik göçmeniyiz hatta e-devlet soy ağacında atatürkün doğduğu köyün ismi yazıyor dedelerimin kayıtlı olduğu yer.
Hafızası zayıfmış Suriyelilerle laf diyorlarmış. Balkanlar’dan göçenler Türk kardeş Osmanlı’nın bıraktığı Türkler hani. Ne kafalar var amk. Evet.