bugün

entry'ler (91)

avrupa da muhafazakar partilerin kazanma sebebi

Hazırlıklı olun gençler, kapitalizmin klasik 80 yıllığına yaklaşıyoruz. 2019 durağanlık sinyallerini bağıra bağıra vurguluyorlarken ( ki bu süreci bize şu an aktardıklarına göre tahminen 2005 - 2010 dan beri hazirlaniyorlar ) kitleleri her dönemde işe yarayan ' Din ve milliyet' kavramları ile bir arada tutup sukretmelerini ve onları baskın, devrimsel hareketlerden uzak tutmayı amaçlıyorlar. Kısacası yine zayıf, sömürmeye alıştıkları noktadan bel altı vuruyorlar..

yazarların yaratılış hakkındaki teorileri

Canım şuan müsait değilim, sen birkaç milyar yıl dünyada oyalanıver döndüğünde hesaplaşırız.

meral akşener

Tarafsız, eleştirel bir gözle bakıldığında ' basit demeçleri ve klasikleşmiş vaatleri ' ile alacağı öngörülen oy oranları; canım memleketimin güzide insanlarının yeniye olan açlığını gözler önüne seriyor malesef. Üslûp ve tavırları ele alacak olursak üzülerek belirtmek isterim ki hanımlar ve beyler ' Potansiyel RTE ' dur kendileri.

tüm insanlık sizi duyuyor ne söylemek isterdiniz

Kaybedeceğiniz tek şey zincirleriniz..

balkan göçmenleri

iskan politikalarından baslayip, Atatürk'ün ailesinin kökeninin iç Anadolu'dan Makedonya'ya ardında Selanik'e göç etme sürecine kadar, balkanlarda yaşayıp Lozan ve ilerleyen dönemde yapılan nüfus mübadeleleri ile kendi vatanına topraklarına dönmüş insanların ufak anektodlarla tarihsel sürecinden bahsetmeye basliyordum ki yukarıda 'sığınmacı' diye bahsetmiş arkadaşı gördüm. 3 sene anlatsan ne fayda..
Dipnot: Cahillik ne güzel ya her şeyi biliyorsun:)

25 yaşındayım 1 kere bile neşet ertaş dinlemedim

Tarzın değil dersin saygı duyarım ama Anadolu kültürünü, yaşamını, insanlarını anlamak için en az bir kere sözlerine bir kulak vermeni tavsiye ederim. Bir öneride bulunmamı istersen eğer 'bir ayrılık, bir yoksulluk, bir ölüm' der hayırlı geceler dilerim:)

instagram

Her uygulama gibi instagramında 'özünde iyi' olduğunu tabiki bizde biliyoruz. Hatta şeyde vardı 'düzgün kullansak aslında çok faydası var' gibi gibi cümleler uzatmıyorum zaten biliyorsunuz. Toplumsallık kavramını köküne kadar özümsemiş ve birey olmanın değerinin benimsenemedigi, anlaşılamadığı bir insan yığınının yaptığı her şeyi beğendirme, paylaşma ve toplumda kabul görme çabasıyla hareket ettiği amacı dışında her işe yarayan uygulama. Like at dönerse senindir, dönmezse zaten hiç senin olmamıştırlarla dolu içerisi hala göremiyor musunuz?? Gerçekten gezi, kültürel paylaşım ve bilgilendirme amaçlı kullanan çok değerli kişiliklerde var, aranızda da vardır illaki. Kendilerine saygım sonsuz. Fakat bahsettiğim ve genelledigim asıl güruhu sizler zaten çok iyi biliyorsunuz. O yüzden yediginiz, içtiğiniz en önemlisi like like like mantığıyla şekilden şekile girdiğiniz şu paylaşımlara lütfen son verelim sevgili dostlar.

bayram namazından kaçan münafık yazarlar tam liste

Bkz: Sende mi kaçtın Mahmut hoca? Arkadaşlar tünelin ucu bombok bir yere çıktı sakın gelmeyin.

bir kızı etkilemek için yapılabilecekler

Adam ol yeter.

çocuklara telefon tablet kullandırtmak

Realist bir değerlendirme yaparsak ' ben kullanamadim çocuğum kullansin, benim yoktu çocuğumun olsun' mantığıyla yetiştirilen, eline hunharca tablet, telefon, bilgisayar, ps gibi zamazingolar tutuşturulan ve ulaşamamanın, elde etmek için çabalamanın en önemlisi düşleyip hayal kurmanın ne demek olduğunu bilmeyen basit ve asosyal bir nesil yetişiyor. Balık alabildiği icin balık tutmanın öneminden bahsetmeyen ve birgun o balığı alamayacak duruma geldiğimizde ne yapacağına ilgili hiçbir fikri olmayan pıtırcıklar geliyor arkamızdan. Sistemin kurbanı olduğunu söyleyen bir nesilden sisteme kurban olarak hazır kıta bekletilen çocuklar yetiştiriliyor, malesef..

allah varsa arakan da neden müslümanlar ölüyor

' Bkz: Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Sadece Allah onları korkudan gözlerinin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor' diye geçer ibrahim süresinde.

kahve

Filtre sert ve sütlü olsun lütfen..

söz vermenin başka bir şey vermeye benzememesi

insanın onuruyla arasında çok ince bir tel vardır, o da sözdür.

hayallerini kaybetmek

Ayaklarını yerde tut ve yıldızlara uzanmaya devam et..

yazarların ölen yakınlarına tuttukları yas

her ölüm erken sayılır, biliyorum tanrım.

kadınları çekici yapan detaylar

var olan zekayı kullanabilme potansiyeli. eğer zeki bir kadınla tanıştıysanız başka hiçbir unsur bundan daha çekici gelmeyecektir, emin olabilirsiniz.

erkeklerin kızlara sormak istediği sorular

gevsek, sırnasmak icin gotunu yirtan kizlari gormekten midemiz kalkti. asalet abidesi, bası dik, ne konustugunu bilen, bir durusa sahip olan utangac kızları eve mi gomdunuz ya da onlar aslında yooğ mu?

natalieflyyn

kek ve borek ikram edecegini soyleyip 'ulan sozlukte kaldi mi bu insanlardan' derken bir kiymali istedik. bugunde midem yuzunden tufaya dustum. benim derdim senle degil borekle sevgili yazar.
edit: sende mi brutus
sonuc: yine husraaaan her daim

sevgilisi var diye başka kıza bakmayan erkek

sevgilim yok ama yine bakmiyorum. vurdurmuyorum merak etmeyin. 've tanri kadini yaratti' dercesine ortalikta suzulen asalet abidesi kadinlara tebrik mayetinde bir goz suzmuyoruz desek yalan olur. isin kisasi mevzu sevgilinin olup olmamasi degil son donem yasanan insanin aklinin almadigi kadin cinayetleri ve tecavuz olaylarindan sonra herhangi bir kadina baktigimda sanki ona kendini cinsel bir obje olarak nitelensirip goz suzuyormusum hissiyati veririm diye yasadigim cekincelerden gozumu 15derece saga ve sola kaydiramaz oldum. bu ulkede yasamak zor sevgili sozluk.

yıllarım gitti

gecmise donup baktiginda kendini tanimlamaya basladigin ilk andan itibareb gecen surec icin dokuluyorsa dudaklarindan bu sozcukler 'ben yandim siz yanmayin allah askina' diye sitem ettirir sevgili sozluk.