bugün

potansiyel girişimci kişilerin risk alması durumuna örnek teşkil eder.merakla bekliyoruz efendim. * *
balık bayatsa yapılması sakıncalı olucak olan durum...e iyi de neden bayat balık yiyesiniz ki...
yenilen balık bayat ise, zehirlenmeye sebep olabilecek durumdur. Ki bu zehirlenme, çoğunlukla şiddetli ve tehlikelidir.
sınavda boş kagıt veren ögrenci ile aynı riski göze almaktır.
eskilere göre direk intihar sebebi olan durumdur.
zehirli mantar yedikten sonra , simdi ben ölür müyüm diye sormak.
her ikiside taze olduktan sonra tehlikesi olmicağı söylenir. sushiye uyarlanabilir o zaman mesela. yüzeysel bakış açısı.
balık bayatsa zehirlenmeyle sonuçlanacak durumdur. eğer balık tazeyse sorun yoktur. zaten bi yemek programında sütlü balık adıyla bi yemek bile yapmışlardı.
sadece balığın tazeliğinle alakalı birşeydir. bozuk bir şey ye arkasından süt iç yine zehirlenme olur. ayrıca ben balığı yoğurtlu seviyorum bu zamana kadar sorun teşkil etmedi.

(bkz: yoğurtlu balık)
bi rivayete göre padişahları zehirlemek için kullanılan yöntem. o zamanlar anlamıyolarmış neden ölüyo bu adamlar. teknoloji şimdi. tabi tabi.
nesquikli sütün dibine vurdum az önce. kimsenin zehirlendiğini görmedim, duymadım. zararlı olan her şeyle kardeşce yaşayan bir bünyeye, taze ve sağlıklı şeylerden zarar gelmez, gelemez.
tonbalığı yendiyse sorun yaratmayacak hadisedir.
aslan sütü ise problem yaratmayacak hadisedir.