bugün

rakı için kullanılan isim.
koyu bir beşiktaşlı olmama rağmen içince kendimi aslan ve hatta ultraslan gibi hissetmeme neden olan ki içinde anason var sanırım bu sebepledir,biraz yakan sek içeni takdir ettiğim,yanında muhakkak peynir olması gereken adanada şalgamla içilen güzel bişey.adamın aslan yawrusu olası geliyo ama zebra yemek caydırıyo işte
Tabiki tartışmasız Tekirdağ 70 lik...plakisiz içilmez bu süt...
gerceği olsa denemeye değer süt.
bildiğin rakı.
osmanlı döneminde, küplü meyhanelerde şarap ve rakılar için özel küpler kullanılırdı... bir rivayete göre, rakı küplerinin üzerinde bulunan aslan kabartmalarından esinlenerek rakıya ''aslan sütü'' adı verilmiş...
-abi bu ne?
-aslan sutu.
-bunun peyniri guzel olur mu?
-hayir tereyagi guzel olur.
-yaaaa
-ulan sana neden simdi gerzek dediklerini simdi daha iyi anliyorum.
anne sütünü bırakmış olan çocuğa içirilmesi muhtemel olan geliştirici sıvı *
bir aylık hasret.
sarı sulu tatlı meyve ve süt ürünlerinin en katısı ile denizde yaşayan solungaçlı canlı eşliğinde nefis giden içkimizdir.
rakı için kullandığımız tabir.
ne de çok severim.
kıbrısta satılan mey üretimi rakının adıdır. marka itibariyle gözüne sokmak deyiminin çıkış noktası gibidir. ama içimi de son derece güzeldir.
her türlü su anoson aroması karışımı.
kalben rahat ve sağlam insanların içebileceğine inanıldığından, önceleri osmanlı dem hanelerinde, servis edildiği bardaklar üzerinde, bir yürek resmi bulundurulurdu.
icat edenden tengri razı olsun.
Kımız ve rakıdır.
Su, anason ve etil alkolün birleşmesi ile oluşan alkollü içecek.
Babam küçükken rakı alacaktı, ne alıyorsun dedim. Aslan sütü demişti. Kendi kendime vay be babam çok güçlü aslan sütü içtiği için herhalde diye düşünmüştüm * bu da böyle bir anımdır.
milli içkimizdir.
rakıya yapılan benzetme. bu isimlendirmenin kökeni de izmir'e dayanıyor. bir zamanlar izmir bornova'da ünlü bir meyhane olan anastapoulos kardeşler isimli mekan varmış. rakı fıçılarının üzerinde bu ailenin sembolü olan aslan amblemi bulunurmuş. işte bu nedenle rakıya aslan sütü ismini izmirliler koymuş.