sözlükte sürekli bakınız gammazlayan ve bu gammazlanan bakınızları silen koçlardır.

selamlar...

şu mübarek ramazan gününde bir konuya şeyedicem. daha doğrusu son iki gündür sözlükte dönen dolaplardan yola çıkarak birtakım gerçekleri bildiğim kadarıyla yazmaya çalışacağım.

şimdi silik kutunuza hiç şöyle bir mesaj geldi mi?

--spoiler--
bakınız özelliğinin amacı dışında kullanılması. bakınız konu ile ilgili başka bir başlığa gidilmesine kolaylık sağlar, bu amaç dışında mesaj vermek, yorum yapmak amaçlı kullanılmamalıdır.
--spoiler--

muhakkak gelmiştir.
bir konu başlığına bakınız vermişsinizdir. ama bu birinin hoşuna gitmemiştir ve bunu gammazlamıştır, işgüzarın biri de kalkıp bunu silmiştir.

hah işte konumuz bu kıymetli müminler...

tamam, boş bakınızlar, saçma bakınızlar silinsin, ama bazı bakınızlar, bazı başlıklara ve entrylere cuk diye oturuyor ve yine de siliniyor ya. ben bu işte bir çapanoğlu ararım amk.

girin bakın ekşi sözlükte isterseniz 1000 tane bakınız verin, isterse konuyla hiç alakası olmasın, yine de silinmez. insanlar 50 karakterde müthiş yaratıcılık örnekleri sergileyebilir.
ama uludağ'da böyle birşey yapmak ne mümkün?

sonra sonra duydum ki, bu bakınızlar özellikle birileri tarafından gammazlanıyor, özellikle birileri tarafından siliniyormuş.

sonra sonra duydum ki, bu bakınızları gammazlayarak yetkili olmaya çalışan, bu bakınızları silerek işlem sayısını arttırıp moderatör olmak isteyen birtakım kişiler varmış meğerse.

meğerse bu kişilerin başka işi gücü yokmuş, aylık 40 bin-50 bin işlem yapanları varmış.

işte bu birtakım erk düşkünü kullanıcılar, gerçekten formata hakim ve görevini layıkıyla yapmaya çalışan sözlük ortamlarını iyi bilen 2 arkadaşımızı küstürüp sözde zafer kazanmışlar.

ulan sanal ortam için değer mi be...

değer mi bedavaya başkaları için çalışıp, saatlerce, günlerce boş işlere emek harcamak.

be arkadas, sen o bakınızları gammazlamaya harcadığın vakti, adam akıllı düzgün konu başlıklarını okumaya harcasan, milleti random gammazlamak yerine okuduğun şeylerden birşeyler kapmayı denesen adam olur topluma karışırsın.

be yetkili, sen de o gammazın gammazladığı saçma sapan bakınızları silip işlem sayını yükseltip mod olmaya çalışacağına, daha faydalı şeyler eşinde koşsan, memlekete, topluma faydalı bir birey olsan olmaz mı?

neyse.
zall işi biliyor vallahülazim.

sizin gibi kuş beyinliler olduğu müddetçe, adam cebinden para harcayıp sözlüğü takip edecek personel giderleri yerine, buraya harcayacağı parayla kendi için daha faydalı yatırımlar yapıyordur.
helal olsun.

ey yetkili olmak için milleti gammazlayan şahıs. daha sözlükte dişe dokunur, 3 paragraf uzunluğunda bir yazın bile yok, sen neyin, kimin yetkilisisin?
ey yetkili iken mod olma peşinde koşan şahıs, o polemiğe girdiğin nick the chopper ve biradetbeyfendi'nin kurabileceği tek bir cümleyi dahi kurmaktan acizsin, mod olmak senin neyine.
ve ey bu kişilerin dolmuşuna gelen mod bozuntusu. seni tanımasam, etmesem de 3 kuruşluk saygı duyuyordum ama meğer delikli kuruş etmezmişsin. yazıklar olsun sana da.

hadi git bunu da gammazla, sil.
işlem sayın yükselsin ve yetkili ol, mod ol. eline ne geçecekse artık. japon askeri seni...
00 00 da ilan edilecek sözlük yavşaklarıdır.*
sözlük formatına uyan kişilerdir. boş bakınız silinecek diye kural varsa formatta böyle bir madde varsa onu uyguluyorlardır. kafasına göre kural yapmıyor kimse. formata uyana değil, o formatı yapana laf söylenmesi gerekmez mi?
sözlük formatına uyan ve formatı koruyan koçlardır.
3 günlük yazar bozuntularının formata uymayabileceğini savunanlar tarafından eleştirilen koçlardır.

aklı kıtlar ya anlamıyor ya da anlamakta zorlanıyor. arkadaşım formatı ben mi koydum, bana niye atarlanıyorsun. git dayılığını zall'a yap, yepkini koy vey sildir kendini. zorla yaz mı diyorlar sana. silah zoruyla mı yazıyorsun.

ben formatı savunmuyorum. savunmam da. sadece burasının iyi kötü bi formatı, bi kuralı varsa ona uyarım. katılmadığım maddeler olur, sorgularım neden böyle böyle diye. uymak istemezsem de sözlüğün en yetkilisine derim böyle böyle, formattan şikayet ettiğim halde, halde beni iplemiyorsa giderim. yazmam. ntc de, öbür yetkili de öyle yaptı. en iyi tepkiyi gösterdiler.

çözüm çok basit.
şimdi bu yazıya (bkz: okumadım kardeş durumumuz yoktu) şeklinde bkz vermek lazımdı, cuk oturuyodu da. okudum amk. adamın dediğini yapanlara da bişey diyemiyorum. (bkz: yazık la kimin çocuğuysa). bence (bkz: babadan oğula nesil heralde bunlar)

şimdi şöyle tepkiler de gelecek (bkz: bağ benim belletirim göt benim elletirim). ama bu mantıktan kurtulmak şart. bi de (bkz: nihali harcayacaklar matmazel) durumuna düşmeden tanım yapayım. haklı bir serzeniştir.

ayrıca protest (bkz: süphanallah kardeş ibretlik bir paylaşım). Allah var şimdi (bkz: adam haklı beyler) dağılın.
Sokulan laflardan rahatsız olan eziklerdir.
bakınız da başlık birebirliği arayan geri zekalılar nedeniyle silinir.

içerik aynı, değinilen konu aynı fakat başlık kelimeleri farklı diye bakınız siliniyor, oysa ki bilgilendirici bir bakınız ve başlıkla bağdaşıyor.

bir insan bu kadar gerzek olmamalı.

zaten sözlükte bakınızlara karşı bir antipati var, moderasyon cephesinde...
pek çok yazardan daha az format bilgisine sahip koçlardır.

işte bu yüzden bunların birçoğu ekşi sözlükte barınamazlar.
yazarların silik kutusunu sürekli yakmaya çalışan koçlardır. kulakları habire çınlar.
haklı isyanımızdır. bakın ben de gammazım ama şu ana kadar hiç bkz gammazlamadım. en fazla şarkı adı siliyorum silicem tarzı başlık açan denyoları gammazlamışımdır.