bugün

insanı dumura uğratan hadisedir fakat çok da parlak bir fikir olduğu söylenemez. *
davulcu ne halt etmeye dokuz gün tatil yapıyorsun o zaman cevabıyla karşı hamlesini yapacaktır.
ramazan davulcusunun 'ben de ateistim' demesiyle paradoksa dönüşebilecek durum.
hiç bi ateistin diyemeceği bi sözdür anca burada ötüyor borunuz.
-ben ateistim.
+banane amına koyim ver paramı da gidiyim ben. *
eğer malatyada denilirse adamı felç ederler.
davul tokmağıyla hiç olunmadığı kadar samimi olmaya anlar kalmasına işarettir.
+ ben ateistim.
- ne yani ateistler davul sesini duyamıyor mu? dandini dandini dan dan.
+ çalma tamam çalma.
- bak duyabiliyormuşsun. ver paramı gideyim uğraştırma. ateistmiş peh.
davulcunun büyük olasılıkla anlamayacağı sözdür. (bkz: allahsızım ulan)
+tıq tıq tıq, eyi günler.
-buyurun beyfendi?
+bahşiş için geliiim.
-ben ateistiiim beyfendi
+e ben de paraistiiiim gardaş.
davulcu yaklaşırken ışıkları kapatıp evde yokmuş süsü vermek kadar üretken ve dakik bir hamle değildir. lakin yine de saygıyla karşılanabilecek şehirlerimiz vardır. (bkz: izmir)
ateisti bilmem ama ''ben tutmuyorum hadi kardeşim'' şeklinde bir söylem karşısında

''olsun abi tutandan da alıyoruz tutmayanda da '' cevabını veriyorlar genellikle.

bu cevap üzerine ''lan siktir git o elindeki tokmağı .... '' karşılığı verilince de ''canın sağolsun abi'' deyip olay mahalinden hızla uzaklaşıyorlar.

bu arada istanbul gibi bir keşmekeşte yaşıyorsanız ramazan boyunca 4-5 kez kapınızı çalan ve herbiri farklı kişiler olan davulcularla karşı karşıya gelmeniz kaçınılmazdır.

işin komiği her gece sokağınızdan geçen davulcu kapınıza gelenlerden biriyle bile eşkal bakımından örtüşmüyor.
öteki taraftan seni sorgulamaya gelen biri değil be abi alt tarafı davulcu sakin ol, her yerde kendini belli etme.
davulcuyu piç gibi ortada bırakacak harekettir.
Davulcunun o ne la diyecegidir.