bugün

1 ayda 2 sefer tekrarlayıp, ağrısı bitmesine karşın öksürüğü ve rahatsızlık hissi devam eden illet.
iddia ediyorum bu hastalığı benden daha ağır geçiren kimse yoktur. yılda en fazla iki kez yakalanıyorum bu hastalığa. biliyorum yılda 5-6 defa yakalananlar da var. ama benim kadar acı çekemezler arkadaş. el oğlu 2-3 günde iyileşiyor, benim iyileşmem 10 gün sürüyor mnskym. o 10 gün boyunca dünyanın iğnesi, bi dolu antibiyotik kullanıyorum. ateş düşürücüler en yakın dostum oluyor. yattığım yerden kalkamıyorum, ağrıdan başım çatlıyor.

hele o her yutkunduğunda ağzına gelen iltihap tadı yok mu. daha fazla konuşamayacağım.

edit: bi de acil serviste serum yemek var onu da unutmayalım.
beni 4 gündür yataklarda süründüren lanet hastalık. her türlü koca karı ilacına açığım. mesaj kutum müsait dostlar.
aldır geç.
Binlik klamoksun ise yaramadığı hastalık boğazımda ceviz var sanki kendimi yanlış yerlestirilmiş yapboz gibi hissediyorum müthiş bir halsizlik anlatamam bu halde mesaideyimha gayret az kaldı.
Hani normalde iki kenarda bulunan bu bademcikleri boğazınızın ortasında bi yumru gibi hissetmenize sebep olan rahatsızlık.
Badem-cik miş peehhh!
yaklasık 1.5 yıldır bademciğimin üstünden hiç gitmeyen beyaz nohut buyukluğunde olanıdır. bugun doktora gitmeye karar verdim
4 gündür kıvranmama sebep olan rahatsızlık. Yutkunamıyorsunuz. Yutkunamadığınız gibi sürekli bir yutkunma ihtiyacı hissediyorsunuz amk sanki inadına oluyor. ilk defa başıma geldiği için başta anlayamadım durumu. Bilimum koca karı ilacına başvurdum. Kolay kolay hastaneye gitmem. Fakat onlarla olacak iş değilmiş. Şimdi sabah akşam iğne yiyorum. 4 gün geçer ümidiyle boşuna beklemişim.
an itibariyle içinde bulunduğum rahatsızlık.
kendisi büyük orospu çocuğudur. namı diğer tonsilit.
kendisine yakalanalı tam bir hafta oldu. geçen cumadan beri yatakdayım. şuana kadar klindan 600 mg antibiyotik iğneden 12 tanecik oldum. geçti mi ? tabi ki hayır...
bunun yanında ateşim ilk defa bugün 37 dereceye düştü. genelde 38.5 bandında yatakta oluyorsunuz, baktınız 39.5 zorlanmış hooop acile. çakıyorlar size 2 serum, deli gibi terliyorsunuz ateş 37 bandına iniyor. tabi ertesi gün gene 39.5 hoop süreç gene aynı şekilde tekrar ediyor.
galiba bu hastalıkla öleceğim, buraya kadarmış sözlük. bademcik diye şirin bir isim vermişler ama sikip attı bizi iyi mi...
kurtulmaya çalıştığım ama içinden çıkamadığım hastalık.
Yılda 7 kereden fazla olursa tonsillektomi ile aldırılması önerilen durum.ameliyatın en büyük handikapı kanamadır bu yüzden aldırdıktan sonra soğuk yiyecek içecek önerisi ile karşılaşabilirsiniz.
yıllardır olan kronik iltihap aldırmadan geçmeyen tek şeydir.
bu iltihaptan ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir. her seferinde antibiyotik verip gönderdiler en sonunda geniz etiyle birlikte almaya karar verdiler. sonra bir şans daha verelim dediler ama eğer sorunlu sürekli rahatsızlanmanıza neden olan bademciklere sahipseniz değişen hiç bir şey olmuyor. 3 sene sonra aldılar. sık boğaz enfeksiyonu geçirmek bir çok hastalığa neden olabiliyor mesela benim sık boğaz enfeksiyonu geçirmekten romatizma olmadığım halde kanımdaki romatizma değerleri yüksek olduğu için eklemlerim soğuk havalarda yağmur yağdığında ağrır. dediğim gibi sorunlu bademciklere sahipseniz erkenden alınması en iyisi. yaş ilerledikçe bu ameliyattan sonra iyileşme süresi de uzuyor.
Her sene en az iki kere yaşadığım durumdur. Bademciklerim olmasa belki de üç dört senede bir hasta olacağım gerçeği vardır ki insana bademciklerini aldırası gelir.
Bademcikler ve boğazı kesip atsam iyi bir insanım aslında.
Zencefilli şeker, çay gibi şeyler iyi gelir. Genellikle amoklavin bıd falan verirler.
Tıptaki adı tonsillit.
Çocukluğuma ait bir hastalık türü idi sonra ne oldu ise yaşamadım.
Çocukken her bulduğumuz zararlı şeyi yiyorsak artık demek ki.
Ya da büyüyünce yiyip yuttuğumuz onca zehirli laftan sonra bu iltihap ne ola ki?
vücut direncinin ciddi anlamda düştüğünün belirtisidir.tavsiyem sigara alkol gibi şeyleri 1-2 aylığına bırakın.bol bol meyve,soğan sarımsak tüketin.
kimse üzerine alınmasın, laf sokmaya çalışmıyorum, tıbi bilgi vericem. oral seksin tehlikeli sonuçlarından biridir.

oral seks, prezervatif ile yapılmalıdır. imkan yoksa, idrar boşaltılmalı, son damlaların da çıktığından emin olunmalı, sabunlu su ile temizlenmeli ilgili bölge.

aksi halde, ağız içi, boğaz bölgesi tehlike altındadır.
şuan kusmama bile sebebiyet verecek lanet olası iltihaptır.
Şu anda çekmekte olduğum illettir. Ağlatıyor.
Sarımsak çiğnemek iyi gelir gibi de bir duyum aldım.
Saygıdeğer yazarlar an itibariyle şişmiştir, var mı mucize formülü olan bi zahmet.
papatya çayı.
eczaneden alabileceğin 10 liralık herhangi bir gargara.
ıhlaaamur
imuneks
antibiyotik.
bol bol portakal mandalina.
vücudun kendince ben ibneyim demesidir. yutkunamazsiniz, bazen agrisi kulaginiza sektirir.