bugün

boğazda bulunan bademciklerin bazı nedenlerden (soğuk gıda tüketimi, bakteri, temizliğe önem verilmemesi, boğazı zorlama) dolayı iltihaplarla kaplanması durumu.
her yıl ortalama 8-10 sefer yaşadığım sağlık sorunu. en son derman olarak dondurma yemeyi denedim, sanırım sonuç veriyor. çok soğuk olmamak kaydıyla iki-üç bira da pek iyi etkiler doğurabilmektedir. o süre zarfında sigaradan uzak durmak şartıyla.

ameliyat dışında sağlam bir çözümünü bilip de söylemeyene de ayrıca saygılarımı sunarım.
hayatı işkenceye çevirebilecek hastalıklardan biridir. yemek yemek, yutkunmak ızdırap verir. sıcak içecekler tüketmek iyi gelebilir. bi çok koca karı tedavileri de mevcuttur.
(bkz: tonsilit)
Gereği gibi tedavi edilmezse orta kulak iltihabı, böbrek iltihabı, romatizma ve kalp hastalıklarına neden olabilir.
ve gercekten berbat bır hastalık.gunlerce yatırıyor.bedenınız dokuluyor resmen agrıdan.*
sık rastlanması durumunda 6 yaş geçilmişse bünyeye verdiği rahatsızlıktan ötürü bir operasyonla bademciklerin alınmasını farz kılan hastalık. *
tedevisinde doktorların genellikle 8-10 penisilin iğne ve üzerine antibiyotik cilaladıkları berbat ötesi bir hastalıktır.

genelde iltihabin patlamasıyla birlikte iyileşirsiniz.
prof. dr. ibrahim saraçoğlunun ''ada çayı gargarası kullanılsaydı bademcik ameliyatlarına gerek kalmazdı.'' sözünü dinleyerek içtiğim ada çaylarının sonucunda artık sıkıntı vermeyen hastalık. efendim son beş yıldır sürekli bademcik iltihabı çekmekte ve bademciklerimi aldırmak istemekteydim. senede 3 5 kez tekrar eden bu sıkıntı yüzünden yazın bile ılık su içmekte dondurma falan hayatta yememekteyim. antibiyotik manyağı olarak artık umudumu kesmişken yaratıcıya şükür imdada yetişen çok kolay bi bitkisel tedavi oldu. ada çayı. işte detaylı açıklaması;

prof. dr. ibrahim saraçoğlu bademcik iltihabı farenjit ve geniz akıntısı için adaçayı kürünü tavsiye ediyor.bunun için yaklaşık 1 su bardağı kaynar suya tatlı kaşığı veya 1 poşet adaçayı koyarak 10 dakika demlendirin. (kaynatmayın).
uyarı: demlenme süresi dolduğunda bitkiyi daha fazla suda bekletmeyin mutlaka süzün. gargara için hazırlanan 1 bardak adaçayı 48 saat bozulmadan bekleyebilir.
elde edilen su ile günde 2-3 kez gargara yapın.özellikle akşam yatmadan önce ve sabah evden çıkarken mutlaka 1-2 kez gargara yapılmalıdır.ayrıca bununla birlikte 1 ay boyunca her gün 1 çay bardağı adaçayı için.

ben bunları bu kadar detaylı uygulamayıp sadece günde bi kaç kere ağzımda dolandıra dolandıra ada çayı içmeme rağmen bademciklerim çok şükür normale döndü. aylardır iltihapta yaşamıyorum ve ada çayını bu hastalığı çeken herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
farenjit nedeni ile çok mümkün olan rahatsızlık.

http://www.uzmantv.com/ba...n-sistigi-nasil-anlasilir
Diger adi "Akut tonsilit" olan lanet hastalik. Cift doz antibiyotik ve penisilin turevi ilacla bile gecmeyen hastalik. Ustteki arkadasa uyup adacayi gargarasi yapmayi planliyorum.

Ozet: Irispi cucugu hastalik.
Eger dort kereden fazla gecirdiyseniz bademciklerinizin alinmasina sebebiyet veren hastalik.
bademciklerin artık badem olduğu hastalıktır. Antibiyotik, iğne, serum, gargara sadece geçici bir rahatlama sunuyor. Yutkununca bile aşırı acı veren lanet hastalık.

http://www.youtube.com/wa...ge&v=geUooxXCNNc#t=41
genellikle enfeksiyon ile ortaya çıkan hastalık. Bu hastalık öyle bir illettir ki hayattan soğutur, kilo verdirir, Lenf bezleri şişer, geceleri uyutmaz, su bile içemezsiniz. ilaç manyağı yapar insanı. Genellikle antibiyotik tedavisi uygulansa da, iyileşmesi süresi çok yavaş ilerlemektedir.

Yeter artık terk et vücudumu amk.
ağızdan yapılan oral seks sonrası erkek döllerinin veya kadın yumurtalarının bademciğe yerleşmesi sonucu oluşan iltihaptır. yani çevrenizde bir hanım arkadaşınız " ay bademciklerim şişti, çok fenaaa" diyor ise emin olunuz ki kendisi yakın zaman içinde en az bir kere ağzına bir adet çük alıp onu doyasıya emmiş ve sonrasında çükten fışkıran menileri yutmuştur.
Disarisi sicak icerisi soguksa bu yaz gunlerinde bile pesinizi birakmaz yutkunurken tirnak yutuyormus gibi hissetmenize yol acar.
insanı hayattan soğutan.

yutkunabilmek ya da yutkunduğunu farketmemek büyük bir servetmiş kıymeti bilinmeyen. arkadaş 3 gündür ne çalıştırıyor adamı ne yatağa düşürüyor. öyle bir illet.
öyle bir yatağa düşürüyor ki ateşi kırka vurdurup tuvalete bile sürünerek gönderiyor.
çocuklukta bademcik ameliyatı olmaya nedendir. ameliyattan sonra mis gibi olursunuz. bir daha da boğaz ağrısı çekmezsiniz.
Agiz icinde bir noktada patlak verip, iltihap atabilir. Dis iltihabi sanilip dis doktoruna gitmek zaman kaybettirir. K.b.b.'a gidip 1000 mg'lik bir at antibiyotigi ile tedavi edilir.
2 gündür dağ gibi beni yataklara düşürmüş illet. yemek yedirmez, su içirmez. bütün eklemler kaslar ağrır. üstünden kamyon geçmiş gibi yatağa mahkum eder adamı. kabuslar var bide tabi.*
bolca antibiyotik alıp ishal olmaya sonuçlanır.
Tam 4 hafta geçmeyendi . Lan ne çektim be senden .
(bkz: tonsilit)
küçükken yediğim penadurların yegane sebebi. boğazımdan ziyade göt acısından yerimde duramıyordum.
yedi sene önce aldırdık da kurtuldum.
işkence hastalık. dünyadaki en zor eylem ne deseler, yutkunmak cevabını verdirendir. bu ne arkadaş, nefes alırken bile insanın canı acır mı?
ne yenip içilmeli konusuna gelince, bitki çayları en güzeli. ama kesinlikle sıcak değil. içlerine de biraz bal koymak, boğazı yumuşatması açısından gerekli. ne soğuk ne sıcak, sadece ılık içilmeli her şey. soğuk üşütmenize yol açar, sıcak da bakteriyi yayar. o sebeple her şeyi ılık yiyip içmek en güzeli. ayrıca dondurma iyi geliyor. tabi frambuazlı çikolatalı çilekli tarzında dondurmalar değil. bilinen maraş usulü dondurma. pek çok doktorun tavsiye ettiğidir. hemen yutmayıp boğazınızda biraz tutmanız tavsiye edilir ki, soğuktan bakteriler ölsün. ve kesinlikle sigaradan, hatta dumanından bile uzak durun. hastalığı en başa döndürüyor. daha kötü de yapabiliyor.
adına baktığın zaman "bundan bu ağrı ve acı nasıl çıkıyor" diyorsun. bademcik. sana o tatlılığını, o mini minnoşluğu veren -cik ekini seveyim!
faranjit'in kayınçosu. iki hastalık yüzünden 22.67 yıllık ömrümün 5 yılını yatakta ve sosyal yaşamdan uzak geçirdim mnskym.
güncel Önemli Başlıklar