bugün

hele de o baba sarhoşsa, dünyanın en boktan durumları arasına girer.
tartışma sırasında sarhoşluğun etkisinden olacak, cümleleri iyice boka batan babanın suratına yumruk atası gelir insanın.
fiziksel olarak yapamayacağından cümleleriyle atar o yumruğu.
sonra da kötü evlat olur.
bizim aile içinde normal bir durumdur ve konu hele siyaset olunca.. sağcı babanın solcu oğlu olmak kadar zor bir şey yoktur..
ayıptır. babaya ses yükseltilmemelidir.
rutin olarak yapıldığında artık dokunmayandır. alıştık.
olsada tartışsaydım dedirtir.
olsaydı tartışmak ne hoş olurdu.
hayatım boyunca bir veya iki kere karşı karşıya kaldığım durum. güzel değildir. babalar sevilmeli ve sayılmalıdır. onlar bizden daha iyi bilirler her zaman. hayat tecrübeleri vardır hiç olmazsa ve bu küçümsenemeyecek kadar önemli. en olmadı bu yaşa kadar kahrımızı çektikleri, bizim için vazgeçtikleri ve ellerinden geldiğince bize iyi baktıkları unutulmamalıdır.*
baba akrep burcuysa normal bir durumdur.
babayla tartışmak yoktur, ondan azar yemek vardır.
duvarla tartışmaktan farksızdır. bin dereden su getirilse de kendi fikirleriniz ve geçerli sebepleriniz kabul ettirilemez. sonuçta babadır. kırılmaz.
o hep haklıdır ve haklı da çıkartır kendini.* (bkz: ben sizin babanızım ben ne dersem o olur)
eğer 18 yaşından küçüksen sonucu dayak yiyerek sonuçlanır.
öldüğü zaman hatırlanıp üzülünecektir. keşke olsaydıda hiç kavga etmeseydim sözünü dinleseydim dedirtir.
Sorumsuz ve evlat yetiştiremeyecek, aile kurma özürlüsü olan tipler bu yüzden kısırlaştırılmalı. Kimse anne-babasını seçemiyor. Onlar kendi keyifleri için bir mazlumu dünyaya atıyor. Yok öyle bir keyif. Direk kısırlaştır, yanlız ölsün.
nerede durmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekir yoksa sizi basketbol topu gibi sektirebilir.
ritüeldir o ritüel.
babayla tartışmak çok yanlıştır, nasıl askerde komutanın karşısında hazır ol vaziyette bekliyorsan, babanın karşısında aynen öyle beklenmelidir. dinin bile tartışmak caiz değildir. çünkü allah babasıyla tartışıp şayet baba beddua ederse kesin tutar. hayatta şunu kesinlikle unutmayın ne ah alırsanız alın babanın ahını almamaya bakın. şayet size beddua ederse özür, dileyip gönlünü almaya bakın bu işin hiç şakası yok. eski insanlar, şöyle söylerdi anne beddua ederse emzirdiği süt karşı gelir, denirdi. fakat babanın ahını almayın, ne yaparsanız yapın.
tartisma degil de, daha cok babanin lazer entegreli bakislari vs gencin hayatta kalma mucadeli seklinde vuku bulan durum.
+ günlük 50 alırım baba.
- 35 veririm evlat.
+ kurtarmıyor. valla bak.
- kızlara daha az tost ısmarlarsan yeter.
+ 40 son baba o da senin için.
- 37.5 + enflasyon oranı. bir sonraki ay'a yansıtırım.
+ ver elini baboş.
- haydi hayırlısı olsun.
Dün itibariyle olan olaydır . Olayın çıkış nedeni incir kabuğunu doldurmayacak nedenlerden biridir . Babanız size kızar , tavır yapar , bağırır çağırır ve siz susarsınız ve dayanamayıp sizde karşılık verirsiniz ve babanız sinirlenip evden çıkar . Sonrada benim gibi geceyi baba neniz de geçirisiniz . Baba biliyorum yaptığım şeyler sana ters veya bana düz olabilir , ama sen benim hayatta tutanacağım nice dallardan birisin , lütfen büyütmeyelim be olayı . Tamam haksız da olsan gidip gene ben özür dileyeceğim , Büyümesin olay . Kısaca tartışmayın , kavga etmeyin , nede olsa o hep haklıdır , hayatın verdiği deneyimleriyle .
konu ne olursa olsun mutlaka kötü, saygısız, terbiyesiz tarafın evlat olduğu, kaçınılmaz sonun ise evladın babadan özür dilemesi olan eylem.
saygısızlık yapmamak ile kendini savunmak arasındaki dengeyi kurmakta en çok zorlayan eylem. ulan baba bu bi şey desem bağırır ben bagırsam saygısız olurum. sussam savunamam boktandır.
hiç konuşmamak en sağlıklısıdır. tartışma yok, bağrış çağırış yok.
en çok araba konusunda çıkar bu tartışma. herkesin kendine has bir araba kullanış stili vardır, beğenelim ya da beğenmeyelim bu böyledir. ama babanız habire sizin kullanmanıza karışıyorsa o zaman işte sıkıntı çıkıyor. yani baba, değişmeyecek işte benim araba kullanmam. ben yolu görüyorum, yola hakimim, ne zaman sinyal vereceğimi, ne zaman şerit değiştireceğimi görüyorum ve seziyorum. arabayı kullanan benim, ama sen yanımda oturmuş bir yandan bana laf yetiştirirken öbür yandan oturduğun yerde olmayan gazı ve freni dövüyorsun. ondan sonra tartışma çıkıyor, bırakta arabayı kullanan benim, nasıl gideceğime ben karar vereyim. valla insan sinir oluyor ya sinir!
3 aydır ağız tadıyla yapamadığım eylem. bayramdan sonra acısını almak lazım.özlenince tabi.
güncel Önemli Başlıklar