bugün

evvela şu "işte islam ehehehe" diyen, kendi söylediğine dahi inanmayan aptal dümbükler aradan çıksın. zaten nerede kötü bir durum var, alakalı alakasız, islam odur bu ebleh kitleye göre. * islam onun bunu hareketleriyle belirlenmez. islam'ın hükümleri kuran'dadır. şimdi bu mantık özürlü zavallıları daha fazla siklemeden direkt konuya geçiyorum.

bir insanın kendi çocuğu ile evlenmesi haramdır (nisa/23). tabi irade dışı oluşan bir durumdan söz ediliyorsa, böyle bir durumdan ötürü kimsenin sorumlu tutulamayacağı da düşünülebilir. mantıklıdır.

baba öz kızına şehvet duyarsa eşinden boşanmış olur mu diye sorulmuş, hayır denmiş. buraya itirazı olan var mı? "hayır, eşinden boşanmış olur" iddiasında bulunan varsa deliliyle birlikte gelir, tartışırız elbette. yoksa ortada tartışacak bir konu kalmıyor.

yani bazılarının iddia ettiği gibi "kendi kızlarınıza hallenin" mealinde bir şey söylenmemiştir. dediğim gibi, kapı gibi ayet var. gerçi böyle bir şey söylenmiş olsa dahi ateistlerin buna karşı çıkması için kendi görüşlerine göre hiçbir sebep yok. yani boşuna böğürmesin kimse.

diyanet'ten de açıklama gelmiş:

--spoiler--

bugün bazı internet sitelerinde Din işleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu’na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din işleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez.

Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.

Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez.
Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.
--spoiler--

yine de diyanet'in ilgili görevlisinin bu saçma soruya cevap vermemesi gerekirdi. valla ibretlik adamlar bunlar. soruyu soran da cevaplayan da ayrı ayrı ibretlik.

not: fetö diyanet'i ele geçiremeyecek.

edit: düzeltme yapıldı.
Hadi diyanet bu cevabı bi şekilde yazdı. Ulan pezevenk sen böyle bi soruyu ne düşünerek soruyorsun kansız. Yemin ederim insanlığımdan, yaşadığım hayattan her şeyden ben utandım ben. Demekki neymiş iş müslüman olmakla bitmiyormuş. Aslında söylenecek çok söz, çok küfür varda ne ben o kadar terbiyesizim ne de o şerefsizler benim küfürlerime dahi layık değil.
Şaşırdık mı, hayır. Diyanetin artık sağlıklı işleyemediğini ve görevini kötüye kullandığını anlıyoruz buradan. Kapatılmalı. Din itin köpeğin eline geçmesin diye var olan diyanet itin köpeğin kendisi çıktı zira. Beyni uçkuruna kaçmış arapların zırva referanslarını kendi pisliğinizde uygulayın.
bi müslüman babanın 10 yaşındaki öz kızına bakıp azmasında bir sıkıntı bulunmadığını göstermiştir.

edit: ulan ne eksiliyon diyanet işleri demiş bunu ben mi diyorum. Millet mal amına koyim.
sorulan soruda böyle olası bir durumda nikah düşer mi deniyor, cevap olarak da şehvetin durumuna göre düşebilir deniyor. baba kızına şehvet duyabilir helaldir diye nerede yazıyor be ahmaklar.

bakın nefis hiçbir şeyi haram helal diye ayırmaz her şeye eğilim duyabilir. bunu ayırdedecek tek mefhum ahlâktır. kızına bir an kazaen nefsi bir temayül göstermiş baba vicdani bir rahatsızlık duyduğu için böyle bir soru sorulabilir ve sorulması da lazımdır. asıl sorulmaması geçiştirilmesi sapıklıktır.
sadece bu islamcı takılan nursuzların suçu değil böyle işler...

sizin de suçunuz...

aklı erenler yıllardır söylüyor karşınızdaki kitlenin derdinin din - iman omadığını.

türkiyedeki islamcıların motivasyonu ya etnik yada sınıfsaldır.

kürtler, ermeni asıllı hemşin lazları, müslümanlığa dönmüş iç anadolu ermenileri ve türk cumhuriyetiyle taa en başından sorunlu adapazarı - düzce hattı çerkesleri sizin hala saf saf islamcı dediğiniz kitlenin ekseriyetinbi oluşturur.

diğer büyük motivasyon da sınıfsaldır. kasabalı, üretmeden çalıp çırparak, devletin kapısından dilenerek geçinmek dışında bir meziyeti olmayan, işsiz güçsüzlükten komşusunun karısına kızına, hatta kendi evladına hallenen bir sürü, kentli, modern, uygar olan her şeye islamı kalkan ederek saldırır.

bugünkü kepazelikte olduğu gibi islam'ın kaynak metni olan kur'an'a dahi aykırı işler "islam" diye soslanıp ahlaksızlığa meşruiyet kazandırılır. ahzab suresinde açık açık bir erkeğin kimlerden uzak durması gerektiği sayılmıştır. sütanneler, süt kardeşler dahi kan bağı olmamasına rağmen haram kılınmıştır.

ancak bu olayda da görüldüğü gibi bir sürü fıkıh alimi, uyduruk hadisler vesaire dayanak gösterilerek düpedüz kur'an'a aykırı bir sapkınlığa cevaz verilebilmiştir.

eğitilmesi imkansız, uzlaşılamaz ve "insan" sınıfında sayılmaları medeni insanlara hakaret sayılabilecek bir kitle, bir tür hümanoid, altinsan türüyle karşı karşıya olduğunuzu ve bu kitlenin derdinin inaç ve/veya özgürlük olmadığını anladığınız gün bir şeyleri değiştirme şansınız olabilecek.

öteki türlü anca böyle kendi kendinize söylenir durursunuz bunlar da her gün yeni bir manyaklıkla çıkıp adına "kutsalımız" derler öylece sürer gider.

kendi kardeşiyle çiftleşmeyen köpekler var bu dünyada. bu dört ayaklı kadar bile haysiyeti olmayan tipleri insan olarak kabul edip, bunların özgürlük taleplerini tartışmak insan hakları ve hümanist felsefeye yapılabilecek en büyük hakarettir.
diyanet islamiyeti temsil eden ve bizlerin çok da kale almadığımız bir kurumdur amaaa:
bu haberi yapan solcu ibişlerin her zaman olduğu gibi çarpıtma, yalan ve kırpmalarla yalan haber ürettiklerini ve goygoycu dinsiz hamamböceklerinin de nasıl bu b.ka üşüştüğünü söylemeye de gerek yok sanırım. soruya cevap veren adam "bu yapılır, caizdir" dememiş. soru farklı. "karısıyla olan nikahı düşmez" demiş. ikisi arasında dağlar kadar fark var. şimdi adam sorsa dese ki adam öldürenin nikahı bozulur mu, o da cevap verse bozulmaz diye, bu haberi g.tünden uyduran salatalık diyecek ki: "adam öldürün bişey olmaz" diye cevap verdi. bu kadar basit.
Artık bazı şeyleri işinize geldigi gibi yorumlamayı bırakmanın zamanı gelmedi mi.
ülkenin ciddi ciddi türkçe ve okuduğunu anlama dersine gitmesi gerektiğini gösteren haber.
1- soru kızımı şehvetle öpersem karımla olan nikah düşer mi?
2- cevap 2 tane düşer ya da düşmez. bu da şu şu şöyle olursa şöyle olur.
3- soruyu soran kızımı şehvetle öpmenin durumu nedir diye sormuyor.
iyi hoş buna cevabı yıllar önce yine bir sunni olan cübbeli ahmet verdi.
https://www.youtube.com/watch?v=HMgIDxh0bjY
sorun neymiş bir bakalım.

--spoiler--
Öz kızını öperken şehvet duymanın nikaha etkisi olur mu?
--spoiler--

sol gazetesi başlığı nasıl atmış?

--spoiler--
Diyanet'e bağlı fetva hattı "Bir babanın öz kızına şehvet duyması haram mı" sorusuna "Haramlık oluşturmaz" yanıtı verdi.
--spoiler--

diyanet soruya cevap olarak ne yazmış.

--spoiler--
Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikahının ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. Bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikaha bir etkisi yoktur
--spoiler--
( üst kısımdaki açıklamanın kaynağını verip devam ediyor)
--spoiler--
Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda, kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması, ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbisesinden tutarak, ya da vücuduna bakıp düşünerek şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır
--spoiler--

kim haklı kim haksız olayını bi kenara bırakın, objektif bakmaya çalışın.

başta bazı mezheplere göre babanın kızını öperken şehvet duymasının anneyle baba arasında olan nikaha etkisi yoktur denmiş. bakın nikaha bir etkisi yoktur denmiş. babanın kızından şehvet duyması haram değildir. veya helaldir değil. bazı mezheplere göre nikah üzerinde bi etkisi yoktur.

ve devam ediyor.

hanefilere göre babanın kızını şehvetle öpmesi veya sarılması halinde karısı, adama haram oluyor. ancak haram olması için babanın teninin kızın tenine değmesi veya sıcaklığını hissedeceği incelikte bir elbise giyiyor olması lazım diyor. elbise sıcaklığı hissetmeyeceği kadar kalınsa veya uzaktan bakıyorsa bu tür bir haramlık olmaz ( hani yukarda kızın annesi adama haram olur diyordu ya. hah anne adama haram olmaz diyor) sonra şehvet duymanın işaretlerini sayıyor.

soru, bu olayın nikaha bi etkisi olur mu diye sorulduğu için cevapta da nikaha etkileri veriliyor. adamın günahı nedir? yaptığı helal midir? haram mıdır? öyle bi şey yok ne soruda sorulmuş ne cevapta cevaplanmış. peki bizim aklı evvel sol gazetemiz nasıl veriyor haberi?

--spoiler--
"Diyanete bağlı fetva hattının, internet sitesine yöneltilen sapkın soruya "Din referansı" ile en az onun kadar sapkın bir cevap verildi."

"BirGün'den Erk Acarer'in haberine göre, Din işleri Yüksek Kurulu Dini bilgilendirme Platformu’nun inanç, ibadet, ahlak ve sosyal hayat ile ilgili güncel fetva ve kararları sitesine yöneltilen bir soruya verilen cevap hayret verecek nitelikte."

"Fetva hattının internet sitesine yöneltilen bir soru, Türkiye’de yozlaşmanın hangi boyutta olduğunu gözler önüne seriyor."
--spoiler--

daha haberi vermeden 3 posta dayak atıyo ki; okuyan adam "kesin çok pis bişeyler olmuş" diye düşünsün.

--spoiler--
Fetva hattına gönderilen metinde, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşürür mü?” diye soruldu. Diyanetin Fetva birimi, bu soruyu cevapsız bırakmak ya da soranla ilgili suç duyurusunda bulunmak yerine, soruyu dini açıdan yanıtlamayı uygun buldu.
--spoiler--

burda tekrar uygunsuz bi olay var vurgusunu yapıyor. soruyu cevapsız bırakmak veya suç duyurusunda bulunmak yerine soruyu dini açıdan cevaplamayı uygun buldu.

--spoiler--
Soru, islam kaynaklarının farklı görüşlerine göre yanıtlanırken, “Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur” ve “Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir” gibi ifadeler kullanıldı.
--spoiler--

cevabı kesip biçip "babanın kızını şehvetle öpmesi haram değildir" denilmiş gibi lanse edilmiş. haksızsam, haksızsın deyin sayın yazarlar.

4 paragraflık bi algı yönetiminin ardından da sorunun ve cevabın tamamını vermiş. sorunun ve cevabın parçalarının metin içinde geçmesi ve insanların aklında zaten kesin bir algı oluşturulması o son paragrafın %60-%70 tarafından zaten okunmaması, okuyanların da atlaya atlaya geçiştire geçiştire okuması demek.

(özet: soru, olayın nikah üzerindeki etkisi diye sorulduğu için cevapta olayın nikah üzerindeki etkisi olarak verilmiş. ama cevabı kesip biçip babanın kızından şehvet duyması haram değildir algısı oluşturulmuş)

eyyorlamam bu kadar.
4:22 - Cahiliye devrinde geçenler müstesna, babalarınızın nikahladığı kadınlarla evlenmeyiniz. Şüphe yok ki o, pek çirkindi, iğrenç idi, o ne fena bir âdetti.
4/22-24 : Geçmişte olanlar hariç, babanızın evlendiği kadınlar ile evlenmeyin. Çünkü bu açık bir edepsizlik, iğrenç bir yoldur. Size şunlarla evlenmeniz haram kılınmıştır : Analarınız, kızlarınız, kızkardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle birleştiğiniz hanımlarınızdan doğmuş olup evlerinizde oturan üvey kızlarınız (eğer anneleri ile birleşmemişseniz o takdirde sizin için bir günah yoktur), kendi sulbünüzden gelen oğullarınızın karıları. iki kızkardeşi birlikte almanız da haram kılınmıştır... Harpte elinize geçmiş kadınlar hariç olmak üzere, nikâhlı kadınlarla evlenmeniz de haram kılınmıştır. işte bunlar size Allah'ın yazdığıdır...

şimdi islam enseste izin veriyor diyen hayvanlar var ya konuşmasın.
Bunu diyen bok yemiş şerefsizdir! Diyanet artık güvenilirliğini tamamen kaybetmiştir bu açıklamayla sapık başkan istemiyoruz.
bana ilk kez islamı savunduracak olan açıklama. Böyle bir ibare kesinlikle kuran'da yok.

Ama bu demek değil ki islam ahlak aşılıyor. No no no! islamda Öz kızına şehvet duyman haram olsa da evlatlığına, evlatlığının karısına, kuzenine, henüz adet görmemiş kızlara, şavaş ganimeti olarak kadınlara, cariyelere ve birden fazla eşe şehvet duyabilir ve seks yapabilirsin. Harika ahlak!
diyanet kapatılmaz ,bundan sonra istediğiniz söyleyin . Diyanette bir temizlik lazım.
bu dincileri g.tünden s.kecen rahatlayacaklar.*

çaylak mı olcam olayım ya bu ne.
diyanetin hit fetvasıdır.
okuduğumuzu anlayalım. evet aklına sapıkça fikirler gelen bir baba. var adamın kızı istismar edip etmediğini biz bilmiyoruz, diyanette bilmiyor. insanın aklına her türlü kötü düşünce görüntü anlık gelebilir. adam sapık düşüncelerin kafasında oluştuğunu anlatıyor. bunun karısıyla olan nikahı bozup bozmadığını soruyor. çocuğu istismar edebilirisniz mevzusu 9 yaş vs olayı değil. bu soruya cevap verilmeyebilirdi. biri fake isimle ben adam öldürdüm sonum en olur diye sorsa bunun cevabını vermesi gibi bişey. soruyu cevaplayan zan üzerine evap vermktedir. çocuğunu güle güle istismar et mevzusu değil bu. bazı mezheplere bu düşüncenin aklına girmesi dahi nikahı bozerken, başka bir mezhep için şehvetin fiziksel sonuçları doğar ise nikahın düştüğünü söylüyor. düşünce günah değil islamda. en kötü şeyler bile aklına gelebilir. eyleme dönüştüğünde günahtır. burda içtihat , fıkıh kendince istismarın nerde başaldığını açıklamaya çalışıyor. düşünce akla girince mi çocuğun okşarkende bu düşünce varkendemi ,yoksa çocuğa sarılma anında mı vs gibi.. kusura bakmayaın hukukda bu işler böyle görülüyor. adama bıçağı kaldırsan adam öldürmeyemi teşbbüs, bıçağı sokar gibi yapsanmı yada bıçakla kesmen mi gibi düşünün. adam salak , bunun malum kişilerce böyle kullanılabilcieğini düşünmesi lazım. ayrıca adamın ismi belli ise yetkililerin haber edilemesi lazımdı.

***haber sol başlığındak gibi metinde çocuğunuza şehvet duymanız haram değil gibi ifade mevcut değil. haramlığı tartışılmaz. burda cevap verilen kısım bunun nikahı düşürüp düşürmediği.
gerçek islam bu değildir. peygamberimizin bize bıraktığı din bu değildir. bu hale getiren sapık ruhlu insanlara ne yapmalı ne demeli, şaşırdım kaldım ben.
böyle bir konuyu tartışmak bile midemi bulandırıyor..

Rabbim bize sabır versin diyorum ve susuyorum.
Din eşeği sağlan kazığa bağlar. Zaten herkes ağlaklı ,sağlıklı olsa dine ihityaç yoktu.
Peki öz babaya, öz erkek çocuğa, öz kardeşe şehvet duymak serbest mi diye de sormak gerekir. Hanı insanlar cevaplarını alsınlar ki ona göre rahat rahat ensest ilişkiye girebilsinler di mi ama.bu soruyu soran da evlat yetiştiriyor ve bu kafayla yetiştiriyor bunun büyüttüğü kız çocuğuna üzülüyorum zira o'nun için de bu tarz düşünceler normal olacak.o da ileri de kendi erkek çocuğuna şehvet durabilecek haram değil diye.
Sonra gerçek islam bu değil. E onun. Dediğine inanma bunun dediğine inanma fetvayı veren de osuruktan tayyare bir yer değil ki AMK . koskoca diyanet. Ayy doğru bunlar geçen gün de alevilerin yaptığı yemek yenmez demişti değil mi?. Allah belalarinu versin sapik zihniyet.sersem skin tohumları sizi.
birgün ve habersol'un manipülasyonuyla başka anlamlara çekilmiş, okuduğunu anlamayan ve anlamazdan gelen islam düşmanı barzoların müslümanlara küfretmesine neden olan ifade.

cahil cesareti işte buna deniyor. *

(bkz: babanın öz kızına şehvet duyması haram değil/#30863699)
Dinimizi en iyi şekilde temsil eden ve biz müslümanlara öğreten diyanet işlerinin son açıklaması.

Eğer ben müslümanım diyorsan bu kurumun dediği her şeyi uygulayacaksın. Adamların bir bildiği varki konuşuyorlar sonuçta.
Hazine butcesinden ayrilan milyarlarca lirayi nasil bi kafa icerisinde harcadiklari belli olan bir kurumun sacmalamasi.

Ilk okudugumda "troller is basinda" diye gecirdim aklimdan ama diyanetin sitesinde boyle bir soruya boyle bir aciklama yapilmasi gercekten utandim lan. Yaziklar olsun.

Bir de bu rezilligi soru sorana baglayip "ama bizi kandirdilar yeaaa" tarzi yavsak bi tutumla aciklamaya ve duzeltmeye calismislar. Her ay alnimin teriyle calisarak kazandigim paramdan kesilen vergilerin her kurusu haram olsun.

Iki dunyada da gun yuzu goremeyin insallah.
https://www.youtube.com/w...gIDxh0bjY&app=desktop
Şurda özet geçmiş cübbeli. Diyanet birçok müslüman ülede faaliyet gösteriyor. Din hzimetleri dışında yardı hatta belki itihbirati işler dahi yapıyordur. Diyanettn rahatsız olan birileri var. konu çarpıtılmış. Haber Sol,Cumhuriyet , mmli chpli vekiller üzeriden bu konu yürütülüyor. Ben burda hizip gördüm açıkçası . Güzel algı yönetimi yapıldı.