bugün

çakmak ararken, babanın evladının haline acımasıyla, tamamen refleks olarak ağzındann fütürsuzca dökülen kelimelerdir.

çok ta büyütülecek bir olay değildir. baba biliyorsa sorun yoktur ama denemek için sorduysa ve sazanlığın üstündeyse fena.
babanın dayaktan önceki son eylemidir.

-sigaraya başlamışsın.
+evet baba başladım.
-ne içiyorsun?
+camel soft. aha dur al bir tane yak baba.
-yok almayayım ben. dur sigaranı ben yakayım.-çatırt- hanım sopayı getirir misin?
http://video.uludagsozluk...-filmi-diyalogları-12741/

videonun başlarındaki durumu anlatır.

-içmiyorum.
-içilmesin arkadaş, seehh.
eli öpülesi babadır.

sizin de "dur peder bey rakıyı da ben iştigal edeyim" demeniz uygun kaçar...
evlat katili olmadan önce ki son hareketleridir.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
SON ARZUNUZ NEDiR? SORUSUNUN CEVABINI SiZiN iÇiN KENDi iÇiNDE VERMiŞ BABADIR.
olmayacak dua ve amin ikilisi.

yok artık.
bir daha söyle baba diye karşılık vereceğim durumdur.

(bkz: çay koyayım baba)

(bkz: yok sen içeri geç)
babanın çok yenilikçi biri olduğuna işaret eder. benimkinin öyle olduğunu söyleyemeyiz.
şartlar kuralları koyabiliyor bazen. oğlan yetişkin ve sigara içiyorsa birde mesela tarlada babası ile çalışıyorsa, olabilecek bir durumdur.

bazı yerlerde baba yanında sigara içilmez, alkol alınabilir bazı yerlerde de sigara içilir, alkol alınmaz..

baba sigarayı yaksa da incitmeden, sıkmadan zararından da bahsetmelidir .

bazılarının arkasından afedersiniz, baba tarafından, oruspulara gideliminin geleceğini düşündüğü eylem..
babaya yak denmesi ardından al eşek oğlu eşek! şeklinde okkalı bir 5 kardeşle karşılaşmaya sebep riskli söylem.
saygının sevginin babanın yanında sigara içmemekle, alkol tüketmemekle olacağını bilen babanın beyanıdır.

bu sigara öyle bir bok ki, içiyorsan içersin arkadaş. herkes kızar gizli saklı içersin. her şeyini kaybedersin, ekmek için dilenmezsin, gider sigara dilenirsin milletten.

baba elbette üzülür içmene ama içiyorsundur. o yaksa ne yakmasa ne. kızsa ne kızmasa ne. farkındadır yani adam. ben öyle olur muyum? sanmam.
ihtimali matematikte artının yok olması veyahut bu cronaldonun futbolu bırakıp karaköyde genel ev açması gibi.
iskele babasıdır o.
Türk toplumunda pek görülen bir olay olmayıp böyle bir şeyi yaşayan evladın ne kadar şanslı olduğunu bilmesi gerekir. O baba ne güzel babadır ayrıca.
+ aa sigara mı o ?
- şey ehem ee eevet baba
- dur benden iç bu sefer.
+ tamam oo oolur baba
- bi dakka, ben yakarım ( şlapp)
+ aa du bakim, nah işareti değil mi o ?!?!
- !!!