bugün

2 senedir hergün elif diye bir diziyi izliyor.

Adamın ne derdi var da bu diziyi izliyor konuşmuyor da aklı başında olan adam izler mi lan o diziyi.
ne alırsa alsın muhakkak o sikimsonik kullanma kılavuzu var ya, onu baştan sona okuyor. geçen düdüklü tencere mi ne almışlar dereceli, ayarları uzay mekiği gibi sikimsonik bir şey. baktım sanki nasa seçmelerine hazırlanıyormuş gibi, onun kılavuzunu okuyor. ne okuyon diyom " anana aldığım düdüklü tencereyi" diyor bir de. sanki bana challenger uzay mekiği amk. emeklilik çok bozuyor adamı.

kalem alsa onun da kılavuzu olsa, onu da okuyacak. hayretler ediyor insan.
Mesela olup olmadık yerde tam tabletten bir şeyler yapacakken gelip tableti alır ve şarjı %100 bile olsa o tablet kapanana kadar hiç sıkılmadan okey oynar. Sonra da küfür edercesine önüme getirir al gapandı der gider.
milli baba huyu olarak kumandanın onda durması olayıdır. kendisini güvende hissedemez alfa olduğunu gösteremez babam yoksa.
Elinde kumanda, belgesel ve western filmler arasında zapinklemek.
Eve gelip spor haberlerini izlemesi ardindan maclari izlemesi ardindan 5 dakika once izledigi maclarin mac ozetlerini ve yorumculari izlemesi ardindan sabah uyandiginda hala spor haberlerini izlemesi.
burdur ile istanbul arası mesafeyi öğrenmem için otogara git sor dedi. (otogar eve 50 metre uzaklıkta)
ya baba 1900 lü yıllarda mı yaşıyon? telefondan şaakkk! diye öğrenirim mesafeyi. ne otogarı?

şimdi garip olan durum şurda; yine babam yemeksepetinden kebap söyle diyor arada. teknolojiye evet mi hayır mı bi karar versen artık...
Şimdi sen o adamın babasına , kendisine hakaret etmişsin. Bu adam seni bulup ağzını yüzünü dümdüz etse ne olacak ? Bari aileye saygı be abicim.
Özel mülk içerisinde yellenme serbestisi ve kural olarak yapacağı yellenme, geyirme ve burun karıştırma eylemlerine karşı sorumsuzluk.
Harçlık isteme sözleşmesinde tek taraflı bağlamazlık.
Çift taraflı sözleşmelerde eşitlik kuralının istisnası.
Varolan sözleşmeyi tek yanlı fesih ve Değiştirmeye haiz olmak.
Tek başına yaptığı işlemlerden sorumlu tutulaması.
Bir yemek yemesi var ki sanki kainat ağzında dönüyor. Bunu da bilerek yapıyor. Adeta ağzında gök gürültülü sağanak yağışlar , gök taşı çarpışmaları ve depremler gerçekleşiyor. Laapp , luppp , şaaap , şuupp , hüüppp , baamm , buumm falan korkunç sesler. Kaydedip dinlesen korku filmi efekti gibi. Hatta böyle Rus bilim adamlarının yerin 1000 km altına inip kaydettiği garip sesler gibi.
Ben odamda otururken yanıma gelip birşey isteyeceğim deyip salona geri dönüp beni beklemesi ben oraya gidip istediğini öğrenip, alıp geliyorum(su, peçete vs.) garip kısmı ise odamda söylese daha kolay olacak kısaca halledip geleceğim ama hayır hiç yaparmı öyle şey. hiç.
Ne zaman rakı içsek lafa evlat diye başlıyor.
Çok derin cümleler bekliyorum.
peyniri uzat, kavunu uzat vs. Uzat diye bitiriyor lafı.
Kardeşimin harley davidson botlarını kartalıdır yazısıdır demeden komple siyaha boyaması, gitti güzelim botlar, bide böyle daha güzel oldu demesi. askerlikten emekli olmadan önce zorla bize boyatırdı botlarını, şimdi bizimkileri o boyuyo adam emekli olunca paralel evrene geçti.
garip sayılmaz ama anlatayım. bundan 12-13 sene önce, ortaokul-lise çağlarında, deli gibi araba sürerdim bizim memlekette. Babama çekmişim, o yaşlarda bile yardırıp gidiyorduk. Bir keresinde babamı babaanneme götürecektim. Yine sokaklarda haldır huldur yardırmış gidiyorum. 2 kere beni kestiğini farkettim ama sesini çıkarmadı. daha sonra bi viraja daha sert girince olum yavaş olsana biraz dedi. Benim de nerden aklıma geldi bilmiyorum. Annemler anlatırdı babamın çok hızlı araç kullandığını. sana çekmişim baba dedim. Sen de böyle sürüyormuşsun eskiden dedim. durdu durdu ve dedi ki ben kendi arabamı sürüyordum sen babanın arabasını sürüyorsun dedi. hızı önce 80'den 60'a sonra yavaş yavaş usul usul 40'a kadar düşürdüm. Hayatımda ilk kez göt oldum. Hem de babamdan... Adamdır benim babam..
Kimine göre o hazin gece korunmamış olması.
Siyah göz makyajı yaptığım zamanlarda, büyük bir ciddiyetle "kediyi ne zaman kesiyoruz?" diye sorması.

Bu nasıl bir espri anlayışı?
Hangi tarafa güleceğimi şaşırıyorum beğğ.
Konuşmayı uzatması ve en basit şey icin bile en az üç alternatif sunmadan bırakmaması.
Bugünün konusu eve gelirken iki ekmek almak ve yolları.
bir şey istedikten sonra bakarız demesi ve hiçbir zaman bakmaması.
ayni ortamdayken kendisinin cakmagini kullaninca cok sinirlenmesi. herkes kendi cakmagini kullanmaliymis. bir insan buna neden takar?

Kedimiz her balkona ciktiginda kargalar musallat olur diye korkusundan ciddi ciddi "bu eve bir tüfek alalim" demesi.

arabasini ne kadar kapinin önüne park ettigimizi söylesek bile inanmayip mutlaka cikip kontrol etmesi.

yaptigi yemegi yemezseniz 1 hafta trip atmasi.

Kendine Yeni bir sey aldiginda kücük bir cocuga dönüsmesi. örnegin; yeni bir ayakkabi aldiginda bütun gün evde o ayakkabiyla geziyor.
Gözleri kapalıyken kanalı değiştirince ben izliyordum demesi.
babam olması.
Beni yapmışlar.

Edit: ve hala çocuk istiyor. Babam zaten başarısızlığı hiiç kabullenemez.
dünyanın en iyi arabasını reno bırodvey zannetmesi.

saygılar sunuyorum azizim...
nedense beni hiç dinlemez ama ailesinin sözünden de çıkmaz. bazen ben kimim diye sorgulamama neden oluyor
kumandayla uyuyakalmasi. karnındaki kumandayi alirken uyanmasi.