bugün

dükkanı kapatmak demektir.
-hayata dair ne varsa birisi c4le onu üstüne yıkar.
-babanın ağlamasına sebep olan kişi o anda evladının gözünde bir hiçtir... ve evladı onu yerin dibine sokmaya o an içinden ant içer...
şeytan kulağına kurşun, tahtaya vurun ve allah göstertmesin.
Nadir rastlanan, ama en son babam ve oğlum filminde görülen olaydır.
zordur hele de onu ömrün sonuna kadar o en son haliyle hatırlayacak olmak çok acıdır.
yoğun bakımda, son kez bakarken hayata; gözlerinden dökülen o tek damla yaş ve dilinden dökülen "beni kurtarın!" sözü çıkmaz aklınızdan..
o tek damla yaşta boğulursunuz, kimsenin kurtarmamasını isteyerek..
başıma hiç gelmemiş olaydır.dünyanın ne kadar acımasız olduğunun farkedildiği an olsa gerek.
ne kadar bana ve kardeşime iyi bir baba olamasada,onun ağladığını görmek içimi öyle bir acıtmıştıkı,baba anne ne kadar üstüne düşeni yapmasada aradaki kan bağı olsa gerek ne hissetseler bizde hislerine ortak oluyoruz istemeden,yargısız,bütünüyle.
bir kere gördüm gözleri doldu, ıkındı, sıkıldı, bunaldı. he he çok komik değil mi ıkınması, evet babam ağlarken o kadar kırılmış olacak ki gururu, ıkındı. hadi gülün.
eğer sebep sizseniz o an yok olmayı dilettirir size.
her insanın ömründe sadece 1 defa görmesinin muhtemel olduğu durumdur. genellikle sınav sonucunun açıklandığı akşam görülmesi muhtemeldir.
evladının öss, oks, mezuniyet gibi faaliyetlere katılmış olmasının vermiş olduğu gurur ve duygu yoğunluğu sonucu gelişen olaydır.
niye bilmiyorum ama dayanılmazdır içinizden bir şeyler kopar gider gözlerinin dolması ağlaması sizin de ağlama nedeniniz olur.
2 kere şahit oldum bu duruma. birincisinde gerçekten çaresizdi tıkanmıştı bunalmıştı depresyondaydı. ikincisinde annesi ölmüştü. annesinin kefenli halini tabuta yerleştiriyordu. babamdı ağlayan. yılların adamı. nelerin içinden gedlip bugünki halini bulan adam. ve o an birçok duyguyu sıkışmış olarak yaşadım. o anlarda içinden geçeni yaz deseler milyon tane duygunun karışımı der bırakırım kalemi.
insanın içini paramparça eden durumdur hemen sarılıp gözyaşlarını silmek gelir insanın içinden ama birde arada mesafe varsa bu daha bi oturur insanın içine.baba ne kadar kötü anlayışsız olursa olsun ağlaması derin bir vakıadır zannımca herhangi birinin ağlamasından farklıdır.
herkes anneyi görmüştür ağlarken ama baba başka insanın içini parçalar öyle görmek kendi üzüntünüzden bin kat daha dokunur o gözyaşları.
yıkılmayan ve sert imajın çöktüğünü görmektir. anne zırt pırt ağlar. ama baba öyle değildir. güçlüdür. her zaman güvenilen kişidir. zor durumda kurtaracak olandır. onun bu çökmüşlük hali mahveder insanı.
(bkz: #3319342)
düşman bile olunsa insanın içini acıtır.
yürek dağlar can yakar tuzlu gözyaşının arka arkasına boşalmasına vesiledir.
amcam öldüğünde şahit olduğum ve amcamın ölümüne değil de babamın o haline ağlamama sebep olandır. aslen sevmezlerdi birbirlerini ama ölüm bu.
(bkz: kahramanların yenilmesi)
çok fena bir durumdur.
başlığı okuyunca ağlayasım geldi sözlük. çocukların hero sudur babası. süper kahramandır. allah göstermesindir onların ağlayışını evladınadır.
tarihi ile;
(bkz: 17 mayıs 2000)
adamı alt üst eden ender olaylardandır. sırtınızı dayadığınızda, dünyaya karşı savaşacağınız kahramanınızın gözünden tek damla düşen yaş sizin içinizi yakar kül eder. öperek silerseniz o yaşları; daha çok içeriye akar yaşları.
yine içip gelmiştir, sabaha yine hiçbirşey hatırlamaz.
bir kaç kez şahit olduğum durumdur ve ben o yaşları silmeye cesaret edemedim. en kötüsüde sizi bir yere yolcu ederkeno gözlere bakmaktır. nemli, kederli çok şey anlatır sizin yanınızda ağlamaz fakat onu bırakıp gidince yaşananları düşünmek bile azap vericidir.
hiç bir zaman görmediğim ve galiba göremeyeceğim olay belki de duygularını içine atıyordur.