bugün

Boğularak ölenler oluyordu.
Yorganlara eşlik eden 15 kiloluk yastıklar ve olmazsa olmaz çizgili çarşaflar, çocukluğa dair en canlı anılandır.

Gürül gürül yanan soba, üstünde fokurdamaktan iflahı kesilmiş su güğümü hunharca buhar üreten cinsten, 30 kiloluk yorgan, 15 kiloluk yastık, avuç içi kadar oda ve kafayı üstünüzü örtmekle bozmuş bir babaanne kişisi!!!
imdaaaat!
güvende ve sımsıcak samimiyet hissettiren yorganlardır. babaannemi göremedim ama anneannemin yorganlarına denk geldim şahsen. çocukken babaanneye, anneanneye şımarmak, anne babadan istenileni onlardan istemek müthiş bir duygu. duygulandırır. neden büyüdük ki biz. aile çok önemli ya. nereden nereye geleceğim ama, ben her şeyimi, işimi, hayallerimi kaybedeyim ama o aile kavramını, aile sıcaklığını en az iki kişi de kalınsa o samimiyeti kaybetmemek isterim. kaybetmemek için dua ederim.
Esasen yeni evli çift yorganiymis.
Eskiden her kızın ceyizinde mutlaka bulunması gerekirmis ucu saten işlemeli yastık ile.

Yani bu yattiginiz 30 kiloluk yorganlarda nenenizle dedeniz fanfinfon yapmış olabilir.
Yatmasi hareket etmesi zor olan yorgan.
Kral yorgandır.

Keşke babaannem hayatta olsaydı da gidip o yorganda yatabileydim.
kalkmaz o yorgan sabah uyananda karabasan geldi hareket edemiyorum der karabasan değil lan yorgan ak.
olsada içinde yatsak dedirten yorhgan.