bugün

Genelde annemize çektirdikleri eziyetten dolayı doğru olan önermedir.
Nefret edilmesi durumu.

Günahımı vermem bunlara.
anaların kendi hısımlarına yer açmak için yaptıkları çirkefliklerdendir. gidin gönüllerini alın ve ana tarafının evinize yolgeçen hanı muamelesi yapmalarına engel olun. ev kutsaldır ve aileden başka kimsenin otorite kurmaması gereken alandır. her iki tarafın akrabaları saygılı bir şekilde önceden haber vererek misafir olarak girip çıkabilirler.

(img:#1811781)
mesafeli sevgi her tarafa şart.
Aksine baba tarafı akrabalarımı çok severim. Hem sevincine hem üzüntüne canı gönülden koşarlar. Oldukça da kalabalıklar, eğlenirken devleşir eğlence. Eğlenmeyi çok iyi bilirler. Üzüntünüzde de o kalabalıkları güç verir her zaman. Ankarada kalma sebebi resmen.

Anne tarafı desen, cahil bir mal grubu. Yobazlıkta sınır ötesi. Oksijen israfı hepsi, bizden uzak olsunlar.
Kişiden kişiye değişir. Şahsımca doğrudur.
Tam tersi anne tarafı sevilmiyor.
Dayı dediğin kişi kız kardeşini kollamali, yeğenlerine sahip çıkmalı.
Eskiden yediğimizin içtiğimizin ayrı gitmediği insanların aslında mutsuz olmamdan zevk aldıklarını farkettiğimden bu yana hepsine kırgınım. Yoksa hepsini çok severim. Çocukken annem fesat olduklarını söylerdi de anlamazdım. Sahiden öylelermiş. Ben onlar gibi olmadım hiç bir zaman. Olamam da.
kişiden kişiye değişen bir önermedir.
Hiç sevilecek yanlarının olmaması durumundan kaynaklıdır.
sevilmeme demeyelim de mesafeli olma, içli dışlı olmama, saygıyı koruma olayıdır bu durum aslında.

çünkü baba figürü birazcık ciddi olduğu için babayla ilgili amca, hala, babaanne, dede de otomatikman ciddi oluyor, ya da öyle hissediliyor.
ben anne tarafını da sevmiyorum. akr*ba değil mi hepsi aynı.
tam olarak hayata geçirmiş olduğum eylemdir, geberse bir yudum su vermeyeceğim insanlar benden saygı bekliyor.
Baba dağil nefret edilir hepsinden...
genel olarak çıkarcı olduklarından sevilmezler.