bugün

babasının o nasırlı geniş ayalı ellerinden bir fiske dahi yememiş, ömrü billah adam olmayacak çocuktur.
edit: çok özür dilerim. yetim arkadaşlarımın yarasına bastıysam affola.
babasi olmayanlar disinda yoktur.
dayağa tamamiyle karşı çıkan bir aile nin çocuğu olarak 'ben'.
vardır efendim. 23 yaşına gelmiş olan ben, bugüne kadar babamdan fiske dahi yememişimdir. ancak bunun adam olmamayla ne ilgisi olduğunu halen çözebilmiş değilim.
adam gibi adam olmayı baba dayağı yemeden de başarabilmiş çocuktur.

zaten ne alakası varsa.
adam olmanın yolunun, nasırlı geniş ellerden yiyeceği tokada bağlı olduğunu sanan birinin lafı. allah akıl fikir versin.
çocukluğu yarım kalmıştır.
ne alaka baba dayağı yememiş her çocuk adam olamaz mı yetim arkadaşların dışında.
eşittir ben ama annemden çok yemişimdir.
Yeni nesil çocuktur. Şimdi ceza sistemi var. Bizim zamanımızda sopa sistemi vardı.
mevcuttur efenim. dövmez belki, el kaldırmaz ama ağzından öyle kelimeler çıkar ki kaldıramaz insan. o an bütün smack down güreşçilerinden aynı anda dayak yemeyi tercih eder. keşke kalbime değil bedenime vursa dersin. hele ağzından küfür duymadığın o adam sana siktir git derse; ilk küfürü o şekilde duyarsan bırak dayak yemeyi mermiye kafa atasın gelir.
Benimdir bu cocuk. 23 senedir üzerime el bile kalkmamistir. Lakin adam olmamakla bir ilgisi yoktur. Dayakla adam olunmaz ancak it, çakal olunur.

Babamdir bu cocuk. Kendi babasinin eli bir kere bile kalkmamistir üzerine. adamdir bu adam. tahminlerinin alamayacağı derecede.

Dayak insani hircin yapar. Asi yapar. Dayak korkusuyla yetismis bir insan kendinden sonraki nesilede aynisini yapacaktir. Arastirin kendi babasindan dayak yememis insanlar kendi cocuklarinada atmazlar. Ama yiyenler kendi cocuklarina dayak atar. Bu dongu boyle gider.

Dayak yani genel olarak şiddet egitimsizligin birinci gostergesidir. Egitim ise adamligin birinci gostergesidir.

Yani demem o ki her boka adamligi karistirip bos adamlik yapmamak gerekir.