bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  türk müziği için adı verilebilecek en büyük adamlardandır.erkan ogur ve serdar ateser gibi cok saglam gitarcılarla çalışmıştır.en şaşalı günleri çekirdek sanat evi nde fikret kızılok la beraber sanat yaptıgı yıllardır.
  10 ... electronica
 2. 2.
  (bkz: erkan ogur)
  (bkz: cem aksel)
  (bkz: gurol agirbas)
  (bkz: baki duyarlar)
  (bkz: akin eldes)
  6 ... vernon sullivan
 3. 3.
  (#55592)
  2 ... berbay
 4. 4.
  eserlerini, çalışmalarını, grubunu, müziğini çok takdir ettiğim ama bende biraz antipati uyandıran hafiften artist bir havası olan büyük sanatçı.
  3 ... koko
 5. 5.
  şarkılarını söylemek veya gitarda çalmak bayağı zordur.
  çok ilginç notalar kullanarak acemi hayranlarını üzer.
  4 -1 ... electronica
 6. 6.
  şarkılarını söylerken çok temiz bir türkçe kullanır. ağzından çıkan her kelimeyi rahatlıkla anlarsınız. kelimeleri ezmez,ağzını yüzünü eğmez, gereksiz bağırmaz, zaten söylemek istedikleri açıktır o nedenle boş yere telaş yapmaz. onu dinlemek gerçekten bir zevktir. sesi için bişey söyleyemem ama şarkı sözleri gerçekten muhteşemdir.zaten sesi güzel olmadığı halde sırf bu nedenle dinlenilesidir. kısık sesle ve sakin bir kafayla dinlenilmesini öneririm. saaatlerce dinleyebilirsiniz çünkü kafa şişiren bir müziği yoktur, hatta dinledikçe yeni yeni şeyler farkedersiniz.konserleri de muhteşemdir.bursa'ya da bir kış bir de yaz olmak üzere genellikle iki kez gelir.99'da uludağ şenliklerine gelmişliği bile vardır.evlidir(2.kez), ege adında bir kızı vardır.ukaladır ama bu ona çok yakışır.bi de şarkı söylerken şöyle kafasını sallaması yok mu, hakikaten insanın aklını başından alır..
  11 ... mavigomlek
 7. 7.
  bence gayet iyi söz yazmaktadır kendisi ancak illa söylemekde zorundamıdır onu bilmiyorum.
  ayrıca bugün türkiyede herkesin dilinde bulent ortaçgil şöle bülent ortaçgil böyle vardır.gerçektende hakediyorm kesinlikle bir sözüm yok.lakin bide bu adam kimlerle çalıyor yani b çok sevilen müziği kimler ortaya koyuyor kimsenin sorduğu yoktur.
  efendim mesela bir cem aksel türkiyenin en iyi davulcularındandır baki duyarlar yine mükemmel bir müzisyendir.gürol ağırbaş a bi şey emeye bile gerek yok.erkan oğur a gelince bence türkiyenin değik dünyanın en iyi müzisyenlerindendir.tabi bu sanatçılarada değer veren önemli bir kitle var ancak nedense çok geri plana bırakıldıklarını düşünüyorum.
  eğer bugün bu adamlar bulent ortaçgilden ayrılsın bence müziğinin kalitesi baya darbe alır.
  değerlendirme yaparken bunlarında göz önünde bulundurulmalarında büyük yarar var.
  2 -1 ... msd
 8. 8.
  konserlerinde dünyanın en iyi akustik gitar üreticisi olan martin&co'nun gitarını kullanır. bir de takaminesi vardır ama takamine'sini sadece standart akordla çalmadığı eylül akşamı için kullanır. batılıların kullandığı bir deyim olan song writer, ortaçgil için cuk oturmaktadır. ecnebisi için (bkz: bob dylan)
  4 ... burock_
 9. 9.
  yaptığı müzikle kaliteyi yakalayan,ama şarkıları hem söylenmeyen hem çalınamıyan,lisedeki kendini entel zanneden gıcık,uyuz kızların beğendiği,benim de sevdiğim,ama sevdiğimi heryerde sölemeyi sevmediğim başarılı sanatçı.
  5 ... ne nicki lan
 10. 10.
  (#180356) ayrıca bülent ortaçgil için söylenmiş bülent ortaçgil şarkıları isimli bir albümü de bulunmaktadır. bu albümde mirkelam, levent yüksel, şebnem ferah ve daha bir çok tanıdık şarkıcı bu adamın şarkılarını seslendirmiştir. gayet de hoştur.
  2 ... don kişot