bugün

aşkı beceremeyen, aşktan nefret eden insandır.
herşeyin sahte, herşeyin çıkar ilişkisi üzerine kurulmuş olduğu hayatta "olamayan" değil, bilakis "olmayan" insandır.

edit : başlığı başıma bırakan şahıs, evet evet sana diyorum, ge bakem buraya.
aradığını bulamamış insandır kuvvetle muhatemel. allah bilir bulmuş da bunamıştır belki. bilemeyiz...
daha önce süt içmiş olan insandır.
beceriksizin önde gidenidir. aşık olmaya ne var?

(bkz: şıpsevdi)
hala eski sevgilisini unutamamış, hala ona aşık olduğundan başkasına aşık olamayan insandır.
(bkz: buyrun benim)
(bkz: o hikayedeki mal benim)
hayat öyle hırpalar ki bazen insan gönlünün kapısını penceresini her bir yerini kapatır. gönül istese bile yıkamaz o duvarı. çünkü yıkmaya gücü kalmamıştır. o çabaladıkça alışmıştır sırtından hançerlenmeye.

güneşi görmeyi çalışır perdenin arkasından. güneş ne kadar parlasa da o gönüle güç veremez. yorgundur çünkü adım atmaya takaati yoktur. halbuki istemez mi onun da tek derdi sevdiceği olsun. istemez mi yağmurlu bir havada beraber oturup film izlemeyi. istemez mi ona sarılıp uyumayı...

bazen çok kolay anlık bir sebepten bile olsa insan bazı dönemler kolay kolay sevemez kimseyi. suç kendinde değil onun yetiştirdiği kalbi kırıp dökenlerdedir.
bir kere sevdaya tutulmaya gör ateşlere yandığının resmidir...
bir kez aşık olup canı yandı mı gayrisi gayri ihtiyari çok zordur.
kendine aşık insandır.
aski gozunde fazlaca buyutmus olmasi kuvvetle muhtemeldir. zamaninda kotu bir tecrube edinmis de olabilir.
milenyum gençligidir.
acil olaraka aşık olmayı öğrenmesi gereken kişidir. *
duyguları ve mantıgı arasında gidip gelirken, mantıgın ağır basmasıdır.
elinde değildir aşk'a yakın duygular yaşasa da hiç bir insana aşk gibi yüce bir duyguyu konduramıyordur yada henüz aşık olacağı insanla karşılaşmamıştır.
sabır sebat eyleyip bekler bekler ve bekler.
aşk ne demek bilmeyen insandır.
hislerini hapsetmiş insandır.
aşık olamayan insan gerçek aşkı arayan insandır. beklentileri okadar fazladırki,bir türlü aşık olacağı insanı bulamaz. ve kolayca aşıkda olamaz. aslında bu insnalar çok yoğun yşarlar duygularını o yüzden de kolay kolay aşık olmazlar.seçicidrler.
yaralanmaktan korkan insandır.
kıskandığım, imrendiğim, mutlu insandır. aşkı bilmiyor evet biz bildik de noldu? ömrümüz 40 sene kısaldı, başka da bir şey olmadı...
Acı verici bir hastalığın belirtisidir. (bkz: narsist)
canı defalarca yanmış olduğundan hissizleşmiş insandır. *
aşık olan insan kadar acı çekmeyeceği kesin olan kişidir.ama herseye rağmen aşk güzeldir.
mantığı ile normalinden fazla takılan insandır.
aşık olduğu zaman okyanuslar altında 20000 fersah gücünde sırılsıklam olduğundan, bilnç altında bu eziyete karşı bir otokontrol oluşmuş insandır.
insanalara güvenemeyen yada güvenmek istemeyen insandır,

bağlanmaya gelemeyen insandır,

bi kere aşk acısı çekmişse ikincisinden korkan insandır...
aklı başında insandır.