bugün

saçmalıktır çin aşısını çin kendi ülkesindekilere bile yapmıyor hala şöyle yararlı böyle iyi böyle harika diye yapmaya çalışıyorlar resmen rezillik.
sokak yasağını delip gezenlere,maske takmayana bir şey yapmayan,aşı olmayana hiç dokunmaz merak etmeyin.
yurt dışına çıkamayacaklar, bankalara, devlet dairelerine gidemeyecekler. tutuklanma yok zorla bir şey yaptırılmaz zaten bir süre sonra doğal seleksiyonla elenecekler o yüzden sıkıntı yok kendinizi mecbur hissetmeyin yani.

lüzum üzerine edit: daha önce son 6 ayda hastalığı geçirenler yine sistemde kayıtlı zaten isteseler de aşı yapılmıyor fakat ne yazık ki araştırmalar şimdilik antikor korumasını maksimum 6 ay olarak ön görüyor hem aşı olanlarda hem hastalık geçirenlerde. yani ben hasta oldum iyileştime fazla güvenme aklı yok fikri var kardeşim.
Aşı mı var amına koduklarım 3 milyon aşı ile 85 milyon kişi mi aşı olacak su mu katacaklar.
Kesinlikle böyle bir kanun çıkarılmalı.
Haklı istek, senin keyfinin yaratacağı derdi ben çekmemeliyim. Hala çip takacaklar diyen andavallar var bu ülkede.
Sanki aşıyı getirtebilecekler de...

Neyse. He..
Yok ben aşı olmam da kısır olurum da cart curt. Devlet sana aşı getiriyor, bedavaya.

Sen nazlanıyorsun ha, sokarım yapacağın naza.

Devlete Zorluk çıkaranlar için kesinlikle uygulanması gereken yaptırımdır.
iğneden korkanları mı tutukluyacaklar? Hah! Ne kadar gerizekalı bir toplumda yaşıyotuz. Eğer böyle bir kanun olursa yemin ederim Türkiyeden göç ederim.
Yok yok idam etmeli.guvenirliligi yüksek olmayan aşıyı vurulmak istemem açıkçası.
tutuklanma biraz ağır olmadı mi derviş. yurtlarda karantinaya almak daha mantıklı.
peki 1 yıl içerisinde herkesi aşılayabilecekmisiniz.

aşılayamadıklarınız mı tutuklanacak aşıyı isteyerek yaptırmayanlar mı.
insan haklarına aykırıdır.
Ah keşke aşı olsa da
Rahatça geyiğini yapsak.

Tüm dünya aşılanacak sonra sıra bize gelecek diye korkuyorum.
aşı olmayanların hepsi değil tabii ama sosyal medyada korona yasaklarını savunup da aşı olmayanların kamu düzenini bozmaktan dolayı tutuklanmaları gerekiyor.

bu da böyle bir entry'dir.
Ben de aşı olmadım ve maskeyle geziyorum. Otobüse bile binemiyorum şu lanet korona yüzünden.
Yalnız bizim Tekirdağ yenice yazlık bölgesi olduğu için korona ya yakalanan pek olmuyor market dışında takılmaya biliyor ama yine de yürüyüşe çıkarken bakıyorum. istanbul'da dışarıda hep tanıyorum ve hiç korona olmadım.
Mekanlara girerken aşı olup olmadığına bakılıp ona göre içeri alınmaları güzel olur. Aşı olmayanı hiç bir mekana almayacaksın. Yada mekanlarda aşı olmayanlar için ayrı bir alan oluşturucaksın. Aşılı olanlarla olmayanlar bir arada olmayacak. Ben şahsen aşı olmayanları tehdit olarak görüyorum.