bugün

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 81 ile genelge gönderdi. Buna göre corona virüsü aşısı olmayan işçilere haftada bir kez PCR testi zorunluluğu getirildi.
çalıştığım firmanın da bu hafta getirdiği şart.
malum "mu varyantı" geldi amk.
önceden hint varyantı, göt varyantı, başka neydi la ? bi bir ikivaryant daha vardı...

abicim çok ciddi söylüyorum tanrılar çıldırmış olmalı ! bütün dünya kafayı yemiş durumda diyeceğim ama bu önlemler vs hepsi bizim gibi geri zekalı gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde yoğun.

gelişmiş hiç bir ülkede covid endişesi yok.

ulan hadi diyelim bu bir gerçek pandemi... ki değil. ama diyelim öyle, sorum şu ; aşı covid olmayı önlüyor mu, bulaşmayı önlüyor mu ?

iki cevapta hayır amk ! ! ! aksine zırt varyantı zurt varyantı... lan grip lan bu ! bildiğin influenza!

aşıyı bulsalar götüne sokacak faşistler türedi ya memlekette. la başınada bilim koymuyorlar mı deli olucam.

bu çakma bilimci arkadaşlar kendilerine saha yarattılar, kazanımları oldu bu işlerden hadi onuda anlıyorum, koru bu kazanımları ama kardeşim, vücuduna zerk edilen x şeyin yan etkilerini göz ardı etmek, hiç bir ölüm vs kaydını tutmamak, yanlış ilaç tedavileri ile binlerce insanın hayatını sikmek ve bunları zerre gündeme getirmemek, aşılama sonrası sürecin iyileşip iyileşmediği ile ilgili en ufacık bir doneyi doğru dürüst vermeden (verilenlerin alayı palavra bakınız ölüm oranları) mutasyona uğrayan bir grip türünü bize pandemi diye gagalamak nedir ya artık !

siktiğimin iklim krizini artık adam gibi yönetin ! çünkü elinizde ki en önemli kozu bok ettiniz ve başka da bu işi yönetebilecek enstrüman yok.

ta amk !

olmuyorum aşı... pcr için iznimi yazarım sikime kadar.
1.5 sene oldu. tam 1.5 sene. hala bu grip diyenler var. hangi gripten 2 senede 5 milyon insan ölmüş? kökeni influenza diye bildiğin kış gribiyle bir tutmak neyin kafası?

hiç bir aşı yüzde yüz koruma sağlamaz. ama dünyada ne yüzde yüz koruma sağlıyor? emniyet kemeri takınca kesin ölmüyor musun? evine kilit taktığında soyulma riskin sıfır mı? riski minimize etmek ve oluşabilecek hasarı minimuma indirmek için çalışırsın hayatın her alanında.

neymiş ilaçların yarattığı tahribatlardan bahsedilmiyormuş. git hastanelere covidin yarattığı tahribatları gör. sen belki hafif geçirdin, çevrende herkes hafif geçirdi. olabilir. ama bu demek değil ki başka insanları riske atmıyorsun.

neymiş aşı covid olmayı önlüyor muymuş? ihtimalini azaltıyor. kendin diyorsun influenza diye. her influenza aşısı gibi, sende antikor oluşturursa ihtimalini düşürüyor; yakalanırsan da hafif geçirmeni sağlıyor. bulaşmayı önlüyor muymuş? hasta olma ihtimalin azaldığı için bulaştırma ihtimalin de azalıyor.

gına geldi şu komplo teorisyenlerinden ve büyük resimcilerden. olmayın aşı ok. paşa paşa gidip test olun her hafta o zaman, ne diyelim.

bir de çok gelişmiş ülkelerde önlem yokmuş. tüm dünyada önlem var. bu yaptırımları ilk almanya ve fransa getirdi. amerika ve kanada da aynı. ayrıca orada insanlar çok daha bilinçli; çoğu ülkenin aşılanma oranı bizden daha yüksek. ne konuşuyorsun boş boş...

kafasız insanlarla bu iş zor.
Gayet yerinde karardır.

Çubuğu haftada iki kez Böyük resim okuyucusu öküzlerin burnundan ta sinüslerine kadar sokmak, olmadı işten kovmak çok keyifli.
Aşıyı reaksiyonu olmayanlara zorunlu kilacaksin..

Bu iş böyle zor biter..

Şu an benim çevremden 2 kişi ağır hasta.. yoğun bakımdan 1 üst kademeye geçirmişler maalasef.. biri 49 yaşında diğeri 42..

Bilin bakalım ikisinin ortak noktası nedir? Evet ikisinde de aşı yok... Tek doz bile..
kişinin sağlık hakkı ! bunun çiğnenmesinin hukuksal ve bireysel etkileri hakkında olayın bir sonraki adımda nerelere varabileceğini düşünemeyen, şuan yesin sıçsın ve sikişsin kafasındaki beyaz yaka olabilmeyi belki başarmış veya kasaba cahili seküler arkadaşım lafım sana. malum kesime bir şey demiyorum onlar 2023 de aya gidecekler çünkü....
ışık görmüş tavşan senden beynen daha açık durumda.

bak sana bir örnek, sen o zamanlar altına sıçıyorsun veya daha yeni 1984 alıp okumamış okunması gerektiğini düşünüyorsun.. o aralar, 2010 referandumu yapıldı bu ülkede... gitti bu ülke dedi ki ben artık hukuk istemiyorum, hsyk kalksın, kuvvetler ayrılığı kalksın, denge menge gerek yok reis atasın bütün savcı, yargıç vs... gittiler sandıkta buna evet dediler.

ne oldu ? artık hukuk ve adalet bitti, elinden alınmadı hayır ! bunu sen verdin onlara, senin o olmayan sikik beynin verdi...

şimdide sana yarasa çorbası tarafi yüzünden dünyaya yayılmış sözde bir virüs olduğu için bir şeyleri 2 yıldır zorunlu tutuyorlar. bu ve benzeri kararlar emsaldir ! senden istenen senin beden hakkın.
çünkü pandemi var ! asya, afrika ve güney amerikadaki aşırı fakir ülkelerde eğer bir pandemi olsa şuan dünya nüfunun 5/1 i yok olması gerekiyordu... neden biliyor musun ? pandemi başladığı ilk günden beri abd bak abd diyorum, günlük pandemi ölüm oranı 1000 vermiş. 1000 kişi. anladın.
he ama biraz incelediğinde abd nin geç ölüm oranları ile bugünü yani pandemiyi dahil ettiğinde rakamlar tutarsız, yani yalan rakamlar çok net.
neyse konuya dönelim benim aşı fetişsti güzel kardeşim (derdim zerre aşı olunup olunması değil bu arada)

"yarın fiziğinle, bedeninle ilgili kararlar alabilirler. sonra ağlamayacaksın ! götümüze aşı sokmak istiyorduk bunu istemiyorduk demeyeceksin ! bugünü sakın unutmayın.

olayın diğer yüzü şu ; pandemi gerekli bir politika şundan ;
8 milyar snein evine bir kere sifonu çekse ve bunda geberip gitsen, pandeminin neden yaratıldığını ancak o zaman anlardın. insan patojenikdir. pandemi bu.

insan anasını skti ! anasını skti kardeşim... bak artık doğayı kirlettik, işte küresel ısınma falan diyemiyor dilim çok özür dileyerek anasını siktik diyorum, çünkü öyle.

üstelik bu iğrençlikte ve asla dönüşü olmayan virajında parti yapıyoruz ve birilerinin bunu durdurması lazım. çünkü 7.999 milyarın sikinde değil.

pandemi dediğiniz budur, aşı dediğinizde budur. ve bunun politikalaştırılmasıdır. ama dikkat etmek gerekiyor bu tarz kurallara özellikle.

bugün gelişmiş ülkelerin hiç birinde "bir kaç günlük göstermelik istisnalar" hariç çünkü onlar olayın başında propagandayı üstlendiler ve gerekli show business'ı yaptılar.
yapmaya arada devam etmeliler çünkü asıl pandemi ile yönetilecek hedef kitlenin onları örnek alıp takip ettiğinide biliyorlar. hollywoodbebeğim hollywood...

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Aşı olmayanı ekmeği ile tehdit,bu nasıl bir uygulama,hadi 2-3 sene sonra aşının yan etkileri ortaya çıktı diyelim o zaman kim sorumluluk alacak,ben aşı olmam, zaten çalışmıyorum .
Amma boş muhabbet yapıyorsun yahu. Biliyoruzyopolitika ne; iğrenç bir uslupla "göte sokmalı" falan entrylerle varamayız bir yere.

Hast olduğumda başıma neler gelebilir bilmiyorum ki 2 akrabamı covidden kaybettim. Belki çok çok nadir görülecek yan etkilerden biri bana vuracaktı; ama almam gereken bir riskti ve aşı oldum. Aşı zorunlu olsun demiyoruz zaten, iyi oku. Olmayan da test olsun o zaman her hafta yanlış bir uygulama değil diyoruz. Covid movid yok yeaaa aşı olmam ben deyip öksürük içindeyken yok yok soğuk algınlığı bu diye gezen dallamalar var ortalıkta. Ayrıca bana kalsa herkes düzenli test olsun ama onu sağlayacak şart yok bu maske dağıtmakta bile karmaşa çıkan coğrafyada.

Çok biyopolitikaya taktın kafayı madem gel oradan konuşalım. Dünyanın anasını şeyetmekten bahsetmişsin; evet etti insanlık. Ama şu da var Akıllı telefon furyasından itibaren o devlet senin evinde, yatak odanda. Senin bedenin di mi he canım he. Çok tatlısın. O tren kaçalı çok oldu.

O gelişmiş dediğin ülkelerin insanı akıllı mantıklı davranmayo biliyor. Onlardan birinden yazıyorum şu an.sen çık dışarı da sağındaki solundaki insana bir bak. Sonra konuşuruz biyopolitkayı da büyük resimleri de.

Götünden okuyup herkesi yatırıp aşıyı saplayalım diyormuşuz gibi demogoji yapma. Ben aşının eğer ki varsa Riskini aldoysam sen de siktir git test ol öyle gel. Senin bedenin senin kararın özgürlüğünün ucu ne kadar açık olabilir onu da bir düşün.

Bu krizden Bu hastalıktan kurtulmak umrunuzda değil. Sadece muhalefet olmak, tartışmak istiyorsunuz. Hastalığınız pandemiden daha tehlikeli.
Bir anlamda zorunlu oldu aşı.hic kimse haftada iki kez o çubukları burnuna ve ağzına sokturmak istemez.
aşı karşıtları aşılara harcadıkları mesaiyi geçtiğimiz aylardaki saçma sapan pandemi yasaklarına harcasalardı bugün durum çok daha farklı olabilirdi. biz yasakların bilim dışılığı, hukuksuzluğu ve yersizliği konusunda dil dökerken siz abuk sabuk komplo teorileriyle işin ciddiyetini kaçırdınız. günümüz türkiyesinde artık herkes kendi hakkını koruyacak. biz yasaklardan korunmak için aşı olduk. sizin arkanızda durmamızı beklemeyin. illa birilerine yasak gelecekse size gelecek.
Hem ayranım dökülmesin hem de başka şeyler olmasın. Aşı olmak zorunda değilsin, olmayacaksın madem test yap da pozitifsen görelim. Ama yok dünyanın sırrını çözmüş kişiler bundan da komplo teorisi çıkarıyor.
Aşı karşıtı öküzleri zıplatmıştır.

Yok dünya nüfusunun beşte birini yok edeceklermiş de yok bilmem neymiş! Sanki illüminati mahzenlerine(!) mikrofon sarkıtmış öküzler.

Sizin gibilere laf anlatılmaz. Boşta gezeninize (ki çoğunuz öylesiniz) yapacak birşey yok şimdilik. Fakat diğerleri paşa paşa aşı olacak veya haftada iki kez ta sinüslerine kadar çubuk sokturacak. Çok keyifli...
Bu günlerin geleceği çok önceden belli idi. Böyle bir halk ve böyle bir yönetimde faşistçe kısıtlamalar özel sektör eliyle yapılır. Bakın ben aşı karşıtı falan değilim, hatta iki doz biontech de yaptırdım ama insanların sürekli kısıtlanması ve bastırılması faşizmden başka bir şey değildir.
Hiçbir şeyi olmayan turp gibi insanları zorla hasta insanların arasına sokup pcr testi vermeye zorlamanın etik bir tarafı yok. Sağlıklı insanları zorla hasta edecekler. Bu olayın Bir mantığı da yok. Yani aşı olan insanda virüsü bulaştırabiliyor olmayan insanda. Bu durumda Neden sadece aşı olmak istemeyenler test vermek zorunda. Zorla ya aşı olacaksın ya da covidlilerin içinde bekleye bekleye covid olacaksın.
henüz yasal olarak böyle bir zorunluluk yoktur ama şirketler çalışanları temaslı oldukları zaman diğer çalışanlara bulaştırma riskini almamak için çalışanı negatif test sonucu getirene kadar izne ayırabiliyor.
pandemideki korkuyu devam ettirmek için yaptıkları şey.