bugün

(bkz: osuruktan bile mesaj çıkartmaya çalışan insan)
her kuşun eti yenmez.
aile içinde her şey olabilir. birbirini seven insanların amca dayı dinlemeden işi halletmeleri gerektiğidir.
bir taraf hep daha fazla sever. biri gerceklerden yara almadan kacmaya calisirken, digeri en saf duygulari yuzunden aci ceker.

ha bir de;
ne kadar holdinglerin olursa olsun, iliskiler konusunda salaksan salaksin arkadas. bitti, bu kadar. *
ak göt kara göt hamamda belli olur.
yengenizi düdüklemeyin.
paralı diye sevmediğiniz biriyle evlenmeyin.

gerçeklerden kaçmayın yüzleşin.

heyecan için gayrimeşru ilişkiye girerseniz ölürsünüz.
acıma yetime döner koyar götüne

bu laf (bkz: adnan ziyagil) ' e.
yengeni düdüklersen hayat da seni düdükler.
sır kapısı tadında ibretlik bir mesaj vermiştir dizi. sürtük bihter ölmüş, erşan kuneri kılıklı behlül de berduş olmuş sokaklara düşmüştür.
mesaj 1: devenin yediği hurmalar gelir .ötünü tırmalar
mesaj 2: keser döner sap söner gün olur hesap döner.
(bkz: siktir git cay koy)
kimseyle parası için evlenme. para mutluluk getirmiyor çünki.
nasıl yaşarsan öyle ölürsün.
(bkz: anasına bak kızını al)

(bkz: anasını sen al kızını da ben)

ben mi çok sığ bakmışım olaylara emin değilim ama, belki hayatın sırrını verdiler ben kaçırdım.
(bkz: su testisi su yolunda kırılır) *
kızlar analarına çeker.
aslına tükürdügüm aslına çeker.
analar tahtını yaparmış bahtını değil.
ensest ilişki die tabir ettiğimiz ve toplum tarafından sözde lanetlenen sapkın bi ruh hali olarak gösterilen gayrimeşru gönül bağını meşrulaştiran ve kaşar die tabir ettiğimiz rolde herkesi ölümü ile gözyaşlarına boğan, amcasınin karısı üzerinde at koşturup gönüllerde taht kuran ve aslında carpik iliskinin ve ihanetin duygusal bi tarafi olduguna dikkat çekmeye çalışan sonuç olarak amcanın karısına kayarsan ne olacağı hakkinda bize bilgi veren dizi.
atesle barut yan yana durmaz.
(bkz: besle kargayı oysun gözünü)
izleyici kitlesine bakarak türkiye'nin ne kadar dejenere olduğunu göstermesi.
gördüğün her dişi ile yatağa girersen, gün olur o yatağa girdiklerinden biri hayatını kaydırabilir.
kısacası" uçkuruna sahip çık".
televizyondan uzak durun.
eğer bir kız sikcekseniz, bu yengeniz olmasın.
ask herkesi memnun eder.