züğürt tesellisidir. aşk diye bir şey vardır canlar, yoksa bile;

(bkz: yaptım olacak)
Aşk ve din, ikisi de inanca bağladır.inanmaktan vazgeçtiğiniz anda sizin için hiç var olamamışçasına yok olurlar.
"beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup, 'aşk' sanıyorsunuz." -- william shakespeare
yanılgısına düşmüş insan lafı olsa gerektir.
insanın midesine kramplar sokan, kelebek yutmuş kıpır, kıpır his veren, bir duygu vardır adına aşk denmiştir.insan içine düştüğü zaman geçici bir duygu olduğunu bilmediğinden, bitiminde "zaten yokmuş" "ben buna mı? bu kadar aşıktım lan! "vay be! bana neler yaptırmış" diyerek bir zamanlar sahip olduğu ayağını yerden kesen, duyguya ve kendine bi zaman sonra bu tip sorularla hayret edecektir.
dolayısıyla vardır, başkalaştırır, bitiminde yine kendin olursun.
arkadaşlar yok öyle bir şey siz gelin benim sözümü bir dinleyin burnunuzun dikine dikine gitmeyin valla yok ya dört beş aydır bir şans versem mi, beni yanıltır mı, yoksa dediği gibi gerçekten seviyo mudur bilmem ne diye diye beynimi işlem dışı bırakmıştım an itibariyle ağzımın payını aldım ve aşk diye bir şeyin olmadığını denedim, test ettim onayladım gelin sizde beni dinleyin yakmayın kendinizi her ilişkide en sonunda olduğu gibi ayarlar- hesap-gizlilik-kullanıcıyı vs. numarayı engelle oluyo hepsinin sonu bu geçende sevdiğim bir arkadaşıma aşkı savunurken bana aşk ha diyerek gülmüştü haklıymış adam ya helal olsun ne diyim tecrübe sonuçta gelin şimdi sizde beni dinleyin bütün dünya'yı bu yükten kurtaralım.
Genellıkle sevgılısınden buyuk bı kazık yıyerek ayrılanların soyledıklerı sozdur . Nedense her ayrılık sonrası soylenır ve buna ragmen tekrar tekrar ask bulma gırısımlerıne gırılır. Bu sebeple ask yok dıyen kısılerın sozune ıtıbar edılmemelıdır.
doğrudur. olsa olsa hoşlanmadır o.
ayrıca (bkz: devlet buna bir çare bulması lazım)
aşk 'ın olmadığına inanmak en büyük ahmaklıktır..

"kırılmasın diye durur kalbim ; usul usul bedeni sarar aşk!aşk!aşk!ölmez biz ölürüz.."
" - biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz aradığımız şeyin başka bir kadın olduğunu düşünmüyorum.. "

(bkz: fight club)
bir erkeğin bir çok "güzel" kadına gönlünün ve başka uzuvlarının kaymaya ve bir kadının bütün "yakışıklı" erkeklere kalbini ve başka uzuvlarını vermeye hazır olması gibi nedenlerden ötürü aşk diye bir şey yoktur varsa bile sadece 1 kaç saatliğinedir ya da en fazla 1 gün.2 gün bile sürmez.aşk bir kişinin daha iyisini bulana kadar karşındakine duyduğu sevgidir.Dolayısıyla daha iyisini bulmak çokda zor ve uzun süren bir eylem değildir.karşısındakinin bir eksiği varsa diğerinde o eksik yoktur ama başka eksikler vardır o eksiğin olmadığını gördüğünde gönül kaymaya başlar bu eksikler zeka,güzellik/yakışıklılık,marifetler olarak listelenebilir.yani karşındakinde zeka yoktur ama bir başkasında zeka vardır marifet yoktur.
(bkz: matrix ulan matrix)
terkedilmiş bünye tesellisidir..

aşk vardır, içinde boğulabileceğiniz kadar derindir hemde..
aşk okyanus gibi, çok büyük sonu görünmeyen ve derin.
ama sen kıyıda bir deniz fenerisin, aydınlattığın alan taş çatlasın 10 metre.
beklersin, kocaman okyanusun kıyısında 2 metre yer kaplarsın sen,
aşkın karşısında bir hiçsin yani..
kendini belli edersin, çağırırsın, beklersin onu;
ama gelir ama gelmez, bunu bilemezsin : ama aşk hep vardır derinliklerde..
sevginin bi alt dalı. aşk diye bişey yoktur zaten.
sevisince biten bitmese de azalan yokluktur.